REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 kwietnia 2018, 13:51 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Połamane ławki, poprzewracane śmietniki, zepsute drzwi do publicznej toalety – lista aktów wandalizmu na Ursynowie robi się coraz dłuższa. Niektóre zniszczenia są mocno odczuwalne dla mieszkańców, w tym przypadku w szczególności dla tych najmłodszych.

  W ubiegłym roku, po latach oczekiwania zostały postawione w ramach budżetu partypacyjnego, dwie publiczne toalety, usytuowane przy placach zabaw na Olkówce i przy Pala Telekiego. Symboliczne otwarcie nastąpiło 1 czerwca.

  Po sezonie zimowym, który według informacji znajdującej się na toalecie przy „Dinozaurach”, powinien zakończyć się 28 lutego, toaletę z powodu usterek liczników, uruchomiono ponownie 13 kwietnia w piątek. Przesądni mogą powiedzieć, że przyniosło to pecha, bo WC było czynne zaledwie przez... 3 dni.

  W poniedziałek, 16 kwietnia w późnych godzinach popołudniowych, zostały bowiem zniszczone drzwi wejściowe do toalety, co spowodowało (na szczęście krótką) przerwę w jej funkcjonowaniu.

  - Firma odpowiedzialna za utrzymanie toalety musiała zakupić i wymienić zniszczone elementy, aby toaleta mogła być bezpiecznie użytkowana, było to już kolejne w tym roku zniszczenie tego obiektu. Toaleta jest już otwarta – mówi rzecznik dzielnicy Barbara Mąkosa-Stępkowska.

  Obie toalety kosztowały 160 tysięcy złotych, prognozowane utrzymanie to ok. 9 tysięcy miesięcznie. Jednak w związku z aktami wandalizmu, koszty te z pewnością wzrosną.

  - Teraz, kiedy jest taka sytuacja i toaleta nie działa, znów musimy iść „w krzaczki” albo do domu – mówi mama małej Ani. – Nie wiem jak sensownie to rozwiązać…

  Inna mama podrzuca pomysł instalacji kamer nad drzwiami. I rzeczywiście monitoring, mógłby być w tym wypadku tańszym środkiem prewencyjnym. Groźba nagrania mogłaby zniechęcić wandali, a dzieci i rodzice uniknęliby loterii: czy dzisiaj otwarte, czy zamknięte.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 17

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Imiel 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Przyzwolenie na dewastacje jest normą w tym społeczeństwie. I to zarówno ze strony zwykłych ludzi jak i służb. Czy w związku z dewastacjami, zostały tam np. zaordynowane częstsze patrole PIESZE strażników miejskich? Oczywiście nie. Taki sam problem będzie na nowo powstałym skwerku pomiędzy Cynamonową 19 a bazarkiem. Od rana, stoi tam popijające towarzystwo. Już obszczywają okolicę, zaraz połamią ławki, zniszczą zieleń i znów będzie klepisko zasypane kapslami, potłuczonym szkłem i petami.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mój nik 2 ponad rok temuocena: 100% 

   na Olków-ku?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jjjjakak 1 ponad rok temuocena: 50% 

   Na Olkówce - jest dobrze. Nazwa pochodzi od łąki Olkówka. Poczytaj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2973 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO