REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  W ubiegłym roku uczniowie zebrali 1500 kg szkła

  W ubiegłym roku uczniowie zebrali 1500 kg szkła (pixabay.com)

  „Ursynowska Ekoliga” to szansa na recykling kilku ton odpadów oraz na wyedukowanie kilku tysięcy uczniów. Szkoły podstawowe z naszej dzielnicy po raz kolejny stanęły do rywalizacji – na najlepszą klasę czeka dwudniowa wycieczka. Szykuje się ostra rywalizacja!

  To już ósma edycja konkursu polegającego na przeprowadzeniu zbiórki surowców wtórnych takich jak: makulatura, szkło opakowaniowe czy puszki aluminiowe i przekazaniu ich do recyklingu. Surowce zbierane są w wyznaczonym terminie i zliczane przez szkolnych koordynatorów.

  Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o konieczności segregowania odpadów, rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród najmłodszych mieszkańców Ursynowa. Konkurs trwa od 1 lutego do 30 czerwca, za nami już pierwsze zbiórki.

  W ubiegłym roku, ursynowskim uczniom, udało się zebrać w sumie 33 tony makulatury, 1500 kg szkła i 213 kg puszek aluminiowych. Klasowi zwycięzcy konkursu - klasa IVc z Szkoły Podstawowej nr 310  przy Hawajskiej - byli najlepsi trzeci rok z rzędu, zebrali ponad 10 tysięcy kilogramów makulatury.

  Ubiegłoroczni laureaci, dzięki swojej przedsiębiorczości, zjechali już pół Polski. Byli w Górach Świętokrzyskich, w Krakowie i Wieliczce oraz w Puszczy Białowieskiej. W tym roku także nie zamierzają odpuszczać, angażują w akcję całe rodziny, sąsiadów i znajomych.

  - Uczniowie już na początku roku wypytywali kiedy będzie zbiórka, więc sądzę, że się szykują – mówi Aneta Stępniewska, koordynatora zbiórki w SP 310.

  W tym roku do konkursu zgłosiło 9 szkół podstawowych: SP nr 16 (ul. Wilczy Dół 4), SP nr 81 (ul. Puszczyka 6), SP nr 310 (ul. Hawajska 7), SP nr 313 (ul. Cybisa 1), SP nr 323 (ul. Hirszfelda 11), SP nr 330 (ul. Mandarynki 1), SP nr 336 (ul. Małcużyńskiego 4) i SP nr 343 (ul. Kopcińskiego 7), SP nr 313 (ul. Cybisa 1). Wyniki rywalizacji w kategorii klasowej i indywidualnej poznamy w czerwcu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 30

  • 20
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~skoczylas00 5 8 miesięcy temu

   Jestem recyklerem od lat i zbieram puszki aluminiowe. Nie tylko dla zarobku ale dla samej satysfakcji, że dzięki temu pomagam w czyszczeniu środowiska. Współpracuję z firmą CP Recycling i uważam tą współpracę za bardzo dobrą.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sawko 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Fajnie tylko, rodzice dzieci przywożonych do szkoły wywalają worki śmieci (wszystko razem w jednym worku) do najbliższego pojemnika dla mieszkańców okolicznego budynku (np. przy szkole na Puszczyka czy na Cybisa). Tak prościej nie trzeba segregować, tylko śmieci wywalić innym. Kompromitacja.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 3 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Jedna klasa 10 ton zebrała? To nie wygląda na zwykła zbiórkę, raczej jakiś hurt.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 2 9 miesięcy temuocena: 60% 

   Dobry pomysł, tylko wykonanie nie do końca dobre. Przekładem darmowe gazety ursynowskie wykładane w wieLu punktach, które od jakiegoś czasu są hurtem zabierane. Przykładem sklep "Mokpol" przy Dembowskiego 10 - całe nakłady "Passy" czy "Kuriera Południowego" zaraz po wyłożeniu są zabierane w duże torby i wywożone na wózkach.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Niczer 1 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Widzicie jak was GOLĄ: każą wam płacić za odbiór śmieci, a tu za śmieci potrafią ufundować wycieczki dla klasy (na pewno nie charytatywnie). To jest SUROWIEC, za odbiór którego GMINA/FIRMA ŚMIECIOWA powinna płacić ludziom, a nie odwrotnie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2712 sekundy
  REKLAMAA2-NATPOLL--12-12-2019----11-01-2020