REKLAMAA1 AUTO WIMAR 02.03.2021 - 01.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 grudnia 2020, 11:42 komentarzy 4

  (SK)

  Tradycyjnie pod koniec roku mamy dla Was raport z tego, co najchętniej czytaliście na Haloursynow.pl w mijającym roku. Musimy się też pochwalić i podziękować Wam za kolejne rekordy oglądalności naszego portalu!

  2020 rok upłynął pod jednym hasłem: koronawirus. W tych trudnych czasach staraliśmy się Was informować o wszystkim, co działo się na Ursynowie, z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej. 

  Ten rok przyniósł kolejny rekord w naszej oglądalności. Wg statystyk Google Analytics portal Haloursynow.pl jest już piątym pod względem popularności portalem w całej Warszawie, wśród portali lokalnych i regionalnych. Drodzy czytelnicy - to dzięki Wam! Dziękujemy!

  W ciągu roku napisaliśmy dla Was 2186 artykułów, zrobiliśmy 19345 fotografii, wyremontowaliśmy w tym czasie redakcję, wypiliśmy "tylko" 1616 kaw :)

  Liczba odsłon Haloursynow.pl sięgnęła rekordowych 11 milionów 511 tysięcy 112 i wzrosła (znów!) o 26 proc., a liczba użytkowników unikalnych podskoczyła aż o 37 proc. - do 5 milionów 955 tys. 738 w skali roku.


  10 miejsce


  54.592 wyświetlenia


  6 czerwca w bloku komunalnym przy Kłobuckiej 18d doszło do wybuchu akumulatora w hulajnodze. Siła wybuchu była tak duża, że wyrzuciła z framug okna, uszkodziła barierkę balkonu oraz elewację budynku. Ucierpiało też mieszkanie rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem, znajdujące się poniżej. Zostało zalane wodą podczas akcji gaśniczej. W lipcu biegły sądowy orzekł, że przyczyną pożaru i huku był akumulator w hulajnodze.

  - W wyniku stanu awaryjnego akumulatora lub jego ładowarki doszło do gwałtownego wydzielania się palnego dymu lub gazu, a następnie do jego zapłonu - stwierdził biegły powołany do sprawy.

  Wobec tego, że nie stwierdzono winy lokatorów mieszkania komunalnego, prokuratura umorzyła śledztwo. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  9 miejsce


  61.290 wyświetleń


  Rysunek z WF-u przelał czarę goryczy u jednej z mam. Po tygodniu zdalnej nauki rodzice są wykończeni psychicznie i fizycznie. A to dopiero początek… - donosiliśmy w kwietniu.

  Niewielu osobom udaje się usiąść z młodszymi dziećmi do lekcji zaraz po śniadaniu. Ci, którzy pracują zdalnie, często mają na to czas dopiero po 17:00, kiedy wszyscy są już mocno zmęczeni, a materiału jest na 2-3 godziny pracy. Nie zawsze udaje się też zagonić do nauki starszych uczniów, w szczególności wtedy, kiedy rodzice muszą wyjść do pracy. Nauka zdalna towarzyszyła nam praktycznie przez cały rok. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  8 miejsce


  69.341 wyświetleń


  Jeden z mieszkańców bloku przy alei KEN chciał 31 marca popełnić samobójstwo. Groził, że skoczy z balkonu. Na miejscu pojawili się strażacy, policja i karetka pogotowia. Próbowali odwieść 36-letniego mężczyznę od zamiaru popełnienia samobójstwa. Strażacy byli jednak gotowi na każdą ewentualność, pod blokiem rozłożona została poduszka powietrzna.

  - Po około godzinie ratownicy medyczni w asyście policji wyszli z klatki wraz z 36-latkiem. Policja zabezpieczyła przedmiot przypominający nóż - relacjonowaliśmy. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  7 miejsce


  72.092 wyświetlenia


  Na ogrodzeniu szkoły sióstr Niepokalanek przy ulicy Zaruby powstał mural autorstwa kibiców Legii. Napis “Niech żyje wolna Polska” wzbudził emocje. Mieszkańcy Kabat chcieli zablokować prace, które odbywały się za zgodą zakonnic. 


  6 miejsce


  74.493 wyświetlenia


  W marcu uwagę wszystkich przyciągały liczby osób kwalifikowanych na kwarantannę. Statystyki niepokoiły. Np. w czwartek, 19 marca rano liczba kwarantann wynosiła 25, a po południu sięgnęła 266. Ludziom uwięzionym w swoich domach pomagali pracownicy dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej wspierani przez Wojska Obrony Terytorialnej.

  Ale te liczby i tak okazały się niewielkie w porównaniu do tego, co miało nadejść jesienią. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  5 miejsce


  79.998 wyświetleń


  Awantura o tranzyt przez Ursynów. - Nie planowaliśmy, ani nie zamierzamy poprowadzić ruchu tranzytowego ulicami miejskimi przez Ursynów - tak 9 września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad "dementowała" nasze informacje, że do czasu zakończenia budowy tunelu auta jadące trasą ekspresową będą kierowane na objazd lokalnymi ulicami. Drogowcy mówili jednak o zakazie ruchu tylko dla ciężarówek powyżej 16 ton, czym potwierdzili swój plan zalania Ursynowa autami z trasy S2, bo zakaz ten obowiązuje od dawna. 

  Jak to wszystko się skończyło? GDDKiA zrezygnowała z otwarcia węzłów Ursynów Wschód i Ursynów Zachód. 22 grudnia otwarto POW na odcinku od węzła Lubelska do węzła Wilanów przy Przyczółkowej. Część aut i tak trafia na Ursynów - gdy tylko nawigacja pokaże kierowcom, że szybciej i bez korków dojadą do Puławskiej przez Korbońskiego i Rosnowskiego. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  4 miejsce


  81.770 wyświetleń


  Cztery szkoły z Ursynowa w pierwszej dziesiątce i aż 18 w pierwszej setce. Podstawówki z naszej dzielnicy słyną z wysokiego poziomu nauczania - najwyższego w Warszawie. Potwierdza to najnowszy ranking szkół podstawowych w stolicy przygotowany przez portal Miasto Pociech. Na czele: podstawówka przy 4 SLO im. Batalionu AK "Parasol", społeczna szkoła im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego z Polinezyjskiej, STO nr 9 z Wiolinowej oraz Przymierza Rodzin z Grzegorzewskiej. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  3 miejsce


  86.301 wyświetleń


  Szokujące zdarzenie w środku lata. Zaczęło się od awantury i rękoczynów pod jedną z dyskotek, a skończyło na rozboju z użyciem noża i podróbki pistoletu - pisaliśmy 21 lipca.

  Czterech osiłków przyjechało na Ursynów wyrównywać porachunki z jednym z mieszkańców naszej dzielnicy. Sterroryzowali matkę i brata, weszli do mieszkania i ukradli pieniądze oraz laptopa. Policja zatrzymała wszystkich napastników.

  Mieszkaniec Ursynowa poróżnił się pod jedną z dyskotek w Śródmieściu z pewnym 27-latkiem. Doszło do rękoczynów. W odwecie 27-letni chłopak zwołał swoich kompanów, by złożyć ursynowianinowi wizytę w mieszkaniu. Chcieli go pobić i pokazać "kto tu rządzi". Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  2 miejsce


  99.449 wyświetleń


  Kompleks mieszkaniowy z częścią rekreacyjną, handlowo-usługową i gastronomią chce wybudować w sercu Kabat deweloper Echo Investment - informowaliśmy we wrześniu. Poznaliśmy zamierzenia nowego właściciela tej 4,5 hektarowej działki, na której od ponad 20 lat stoi blaszany hipermarket.

  Echo chciałoby rozpocząć budowę w październiku 2021 roku. Wzdłuż skweru przy Sępa-Szarzyńskiego, naprzeciwko istniejących bloków przy Zaruby, ma powstać apartamentowiec na filarach. Pozostały teren zostanie podniesiony do góry. Z zielonej skarpy wyłaniać się będą nieduże budynki biurowe, handlowe oraz restauracje i kafejki. Od strony wejścia do metra powstanie plac miejski. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.


  1 miejsce


  142.799 wyświetleń


  Młody kierowca zablokował w alei KEN furgonetkę fundacji "Pro - Prawo do Życia". Z jej megafonów ostrzegano, że "edukacja seksualna przyczynia się do pedofilii", a na plandece auta można przeczytać m.in. że "lobby LGBT chce uczyć małe dzieci masturbacji". Na miejsce przyjechała policja, skończyło się na wysłuchaniu obu stron - tak sprawę opisywaliśmy 25 marca.

  Furgonetka z kontrowersyjnymi, homofobicznymi hasłami jeździła po całej Warszawie. Na Ursynowie po raz pierwszy pojawiła się w Wielki Piątek, później po świętach, a później komunikaty były słyszane m.in. na Kabatach. Sprawa miała swój ciąg dalszy. W kolejnych dniach wypłynął filmik nagrany przez kierowcę furgonetki, na którym słychać groźby i wulgaryzmy. Kliknij w zdjęcie, by przeczytać cały artykuł.

  To się czytało w 2020 roku na Haloursynow.pl! A co wydarzy się w przyszłym roku? Życzmy sobie samych dobrych wiadomości!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kazurek 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   jesteście najlepsi! inne dzielnice mogą nam tylko pozazdrościć! reagujecie błyskawicznie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ojciec dzieciom 3 2 miesiące temuocena: 90% 

   Również gratuluję Redakcji i życzę więcej śmiałych interwencji u ursynowskich włodarzy i radnych. Na przykład od 2 tygodni na portalu Haloursynów wałkowany jest problem dewastacji i picia alkoholu w Parku Motyli przeznaczonym dla przedszkolaków, ale wciąż nie ma wypowiedzi prezydenta Trzaskowskiego (mieszka w pobliżu), nie ma wypowiedzi burmistrza Kempy (mieszka 2 km dalej) i nie ma wypowiedzi ursynowskich radnych jak rozwiążą ten problem. Mieszkańcy podpowiadają, że trzeba pilnie zdemontować drewnianą altanę z dachem, stołem i ławkami, bo bez tego przedszkolaki codziennie będą bawiły się wśród poimprezowych nieczystości.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmmm 2 2 miesiące temuocena: 88% 

   Brawo! Fajna gazeta i ciekawe artykuły!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Anna 1 2 miesiące temuocena: 77% 

   Gratulacje! Świetnie się Was czyta, jesteście wyjątkowym portalem. Z tego co wiem, żadna inna dzielnica nie ma tak atrakcyjnego, lokalnego serwisu. Niezależność dziennikarska i profesjonalizm ma odzwierciedlenie w statystykach. Rekordowego 2021!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3806 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021