REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 stycznia 2021, 13:52

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Telefony w obecnych czasach są urządzeniami niemal doskonałymi. Z roku na rok zachodzą już jedynie ewolucje i nieduże modyfikacje, ale od wielu lat nie nastąpiła żadna rewolucja. Wynika to z faktu, że smartfony są dopracowane prawie do perfekcji. Niczym małe komputery służą nam praktycznie do wszystkich czynności dnia codziennego. Działają coraz szybciej, mają lepsze aparaty, nowy wygląd itd. Jednak jest jedna rzecz, która zmieniła się przez ostatnie 20 lat na gorsze. Czas pracy na baterii! Im nowszy telefon, lepszy ekran, mocniejsze podzespoły, tym więcej energii potrzeba, aby je zasilić. Niestety wciąż nie opracowano lepszego rozwiązania niż akumulator, który, mimo że coraz większy to wciąż zazwyczaj wystarcza na około 1 dzień użytkowania.

  Producenci by wydłużyć czas działania urządzeń tworzą większe ogniwa, lepiej optymalizują procesy systemu czy też dbają o energooszczędne podzespoły. Dzięki temu najlepsze pod tym względem smartfony potrafią działać nawet do 3 dni. Jeśli czas działania telefonu bez ładowania jest naszym priorytetem to właśnie tymi urządzeniami powinniśmy się zainteresować. W tym artykule przedstawiamy TOP 5 smartfonów z dobrą baterią, które wyróżniają się pośród konkurencji, nie tylko pojemnością, ale także optymalizacją procesów i szybkim ładowaniem.

  Bateria w telefonie – na co warto zwrócić uwagę?

  Telefon zużywa energię na bardzo wiele sposobów i również na wiele może ją oszczędzać. Dlatego tak ważne jest, aby znać podstawy działania naszego urządzenia i wybrać to, które bez ładowania posłuży nam najdłużej. Energia zużywana jest przez różne podzespoły smartfona, ale najwięcej jej potrzebuje ekran. Najnowsze wyświetlacze, mające wysoki kontrast, dużą jasność i ogromne rozdzielczości potrafią dosłownie pochłaniać prąd z baterii w zastraszającym tempie. Dlatego telefony oszczędne zazwyczaj mają nieco mniejsze ekrany oraz niższe rozdzielczości. Dodatkowo bardzo ważne w telefonie jest zarządzanie energią. Dobrze zoptymalizowane, „czyste” systemy, potrafią wzorowo operować zasobami baterii dzięki czemu znacznie wydłużają czas pracy telefonu. 

  Smartfon z najlepszą baterią – TOP 5:

  • Samsung Galaxy M51 – ten telefon posiada największą baterię w całym zestawieniu i jedną z największych dostępnych w smartfonach na rynku. Ma ona aż 7000 mAh! Ta niesamowita wartość powinna starczyć na przynajmniej 2 do 3 dni pracy smartfona bez ładowania. W rzeczywistości należy nastawić się na spokojne 2 dni bez obaw o rozładowanie. Jest to wciąż bardzo dobry wynik, a również obecność szybkiego ładowania ma kolosalne znaczenie. Niestety producent nie podaje czasu w jakim telefon osiąga wartość 100% baterii od „zera”, jednak 25W mocy ładowania zwiastuje naprawdę dobry wynik.
  • Motorola Moto G8 Power – seria ta znana jest ze swojego poprzednika, a jej główną cechą jest właśnie doskonały stosunek ceny, do osiągów i wielkości baterii. Ma ona 5000 mAh i obsługuje szybkie ładowanie, które potrzebuje nieco ponad 2h na uzupełnienie energii do pełna. Trzeba również zaznaczyć, że telefon kosztuje ok. 800 zł i w tej cenie jest jednym z najlepszych modeli działających na baterii dłużej niż 1 dzień. 
  • Xiaomi Poco F2 Pro – smartfon ten wciąż zbiera niesamowicie dobre opinie i od dnia premiery króluje wśród średniopółkowców. Teraz kiedy jest jeszcze tańszy, dla osób szukających telefonu wszechstronnego, niewątpliwie to idealne rozwiązanie. Bateria jaką posiada ma 4700 mAh, posiada szybkie ładowanie i bardzo energooszczędny procesor. Dzięki temu 1,5 dnia na jednym ładowaniu to jest minimum jakie osiąga ten smartfon. Kiedy nieco mniej intensywnie będziemy go używać 2 dni pracy, bez ładowarki, nie powinny stanowić dla niego żadnego problemu. 
  • Samsung Galaxy M21 – podobnie jak M51, ten telefon wyróżnia się ogromną baterią i niską ceną, co może zachęcić wiele osób do zakupu. Ogniwo wielkości 6000 mAh oraz szybkie ładowanie zapewniają ok. 2 dni pracy na baterii, po których szybko uzupełnimy energię do 100%. Zaletą też jest niska cena, a dla fanów marki Samsung jest to jeden z najracjonalniejszych wyborów wśród podobnych modeli.
  • OnePlus 8 Pro – jedyny flagowiec w naszym zestawieniu, z baterią o pojemności zaledwie 4510 mAh. Dlaczego więc znalazł się on pośród takiej konkurencji? Ponieważ pokazuje, że flagowy model z najlepszymi podzespołami na rynku wciąż może utrzymać czas pracy na jednym ładowaniu powyżej 1 dnia. W przypadku OnePlus’a dużą rolę odgrywa tu doskonała optymalizacja systemu i wzorowe zarządzanie energią. Dzięki temu ten niezwykle doceniany model bez problemu jest w stanie wytrzymać 1,5 dnia, bez ładowarki, a w razie potrzeby uzupełnienia baterii, odbywa się to niezwykle szybko, gdyż posiada on bardzo szybkie ładowanie znane z poprzednich modeli. 

  Smartfon z dobrą baterią – czy rzeczywiście jest potrzebny?

  Aktualnie by zapobiec rozładowaniu smartfona w ciągu dnia powstało wiele rozwiązań dostępnych na każdym kroku. Najbardziej popularne są powerbanki, które wystarczają na naładowanie telefonu kilka razy, a nie zajmują dużo miejsca. W restauracjach, galeriach, a nawet komunikacji miejskiej można znaleźć gniazda USB, do których wystarczy podpiąć swój kabel do ładowania. Mimo to nie każdy z nas chce pamiętać o noszeniu ze sobą kabla lub powerbanka. Jest to jedynie rozwiązanie zastępcze i używane tylko w razie konieczności. Chcemy mieć pewność, że odłączając rano telefon od ładowania, do wieczora nie musimy martwić się o jego stan baterii, a najlepiej jakby ten spokój trwał 2 albo i więcej dni. Dlatego dobra bateria w smartfonie to ważny element, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem nowego urządzenia.

  Artykuł załadowany: 0.2295 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021