REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Chór Filharmonii Narodowej zaśpiewa kolędy na Ursynowie

  Chór Filharmonii Narodowej zaśpiewa kolędy na Ursynowie (Bartek Barczyk/FN)

  Święta na Ursynowie w tym roku znów skromniejsze - nie ma świątecznych iluminacji, nie będzie zagrody św. Mikołaja z reniferami, nie było klocków Lego w Arenie Ursynów. Dzielnica przygotowała dla mieszkańców jeden koncert bożonarodzeniowy - w drugi dzień świąt. Kolędy zaśpiewa artystyczna renomowany chór Filharmonii Narodowej.

  W tym roku atrakcji świątecznych na Ursynowie jest naprawdę niewiele. Ratusz zdecydował się jedynie na jeden bezpłatny koncert w kościele i kilka okołoświątecznych odpłatnych.

  - Nie chciałbym się tłumaczyć pandemią czy budżetem. Przede wszystkim chodzi o to, że zmieniliśmy formułę wydarzeń. Idziemy w tę stronę, aby to rozłożyć w czasie i urozmaicić. Zauważyliśmy, że mimo opłat, mieszkańcy chętnie przychodzą na wydarzenia kulturalne - mówi Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza odpowiedzialny za kulturę.

  W połowie grudnia odbyło się kilka wydarzeń dla dzieci i dorosłych w Dzielnicowym Ośrodku Kultury na Kajakowej, w UCK "Alternatywy" i w spółdzielczych ośrodkach kultury. Wszystkie atrakcje były jednak odpłatne lub trzeba było wcześniej odebrać bezpłatne wejściówki.

  Dopiero w świąteczną niedzielę 26 grudnia mieszkańcy mogą liczyć na wydarzenie dla wszystkich,

  - Zazwyczaj mieliśmy parę gwiazd, w tym roku postanowiliśmy zaprosić tylko jeden zespół. Dawno nie było u nas dostojnego chóru, który miałby w swoim repertuarze piękne polskie kolędy. Posłuchaliśmy więc głosu mieszkańców, którzy chcieli kolęd w pięknej aranżacji - mówi wiceburmistrz.

  Kolędy zaśpiewa renomowany chór

  W kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni w drugi dzień świąt o godz. 19 odbędzie się koncert Chóru Filharmonii Narodowej. Zazwyczaj bilety na występy tych profesjonalnych muzyków kosztują nawet kilkaset złotych. Tym razem koncert będzie darmowy, zorganizowany w dużym kościele, który pomieści kilka tysięcy osób.

  To może być doskonała okazja do świątecznego spaceru i dawki kultury. Chór pod dyrekcją Justyny Pakulak wykona polskie oraz zagraniczne kolędy z polskimi tekstami. 

  Filharmonia Narodowa obchodzi w tym roku jubileusz 120-lecia swojej działalności. Jej chór koncertował w najważniejszych ośrodkach muzycznych Europy, współpracując z wybitnymi orkiestrami, m.in. Berliner Philharmoniker. Brał udział w spektaklach operowych w mediolańskiej La Scali, weneckim Teatro La Fenice i teatrach operowych w Pesaro, Palermo i Paryżu. Zespół trzykrotnie brał udział w koncertach organizowanych dla Jana Pawła II w Watykanie. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 22

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~sol 5 6 miesięcy temuocena: 0% 

   W mojej opinii to koncerty w Kościele w ogóle nie powinny się odbywać a zwłaszcza kiedy z Ołtarza robi się scenę pełną świateł a artyści stoją tyłem do Tabernakulum z Panem Jezusem! Poza tym ten koncert nie jest za darmo no chyba że burmistrz zwróci pieniądze za oświetlenie, ogrzewanie itd. bo to sa nie małe pieniądze w czasie drożyzny

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 4 6 miesięcy temuocena: 50% 

   @sol - nie to żebym się znał jakoś mocno na tym, ale czy przypadkiem ksiądz każdej niedzieli nie stoi tyłem do tabernakulum??

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Z całym szacunkiem, ale kościół Przy Bażantarni nie pomieści kilku tysięcy osób. Nawet przy najlepszych chęciach.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~klikklik 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Pomięsci ok. 2,8 tys. Sprawdzone

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

   @paula - w pozycji na śledzia spokojnie pomieści. No ale mamy ograniczenia pandemiczne… ach, prawda, przecież tam wszyscy będą zaszczepieni, czego i tak nikt nie sprawdzi.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.5233 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022