REKLAMAA1-SanGiovanni--01-06----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (TS)

  Ruszyły oficjalne obchody 80-lecia leżącego na Ursynowie Toru Służewiec. Wydarzeniem niedzieli była gonitwa Strzegomia o Puchar Prezesa Rady Ministrów, w której zwyciężyła Plantea pod Szczepanem Mazurem.

  W gonitwie na 1600 metrów wzięło udział siedem koni pełnej krwi angielskiej, wszystkie (zgodnie z regulaminem) trzyletnie. Zgodnie z oczekiwaniami surowe warunki narzuciła ogierom jedyna w stawce klacz, trenowana przez Andrzeja Walickiego Plantea, którą po mistrzowsku od startu do mety przeprowadził najlepszy obecnie polski dżokej Szczepan Mazur. Drugie miejsce wywalczył faworyzowany na równi z Planteą Ophelia’s Aidan, a jako trzeci niespodziewanie finiszował Emiliano Zapata.

  – Nie przeżywałem jakoś specjalnie tego wyścigu, bo spodziewałem się, że moja podopieczna, na sprzyjającym jej dystansie, może poradzić sobie już wiosną z silnymi ogierami. Wygrała najlepsza dwulatka ubiegłego sezonu, pokonując dosyć pewnie najlepszego w ubiegłego roku dwuletniego ogiera - mówił po dekoracji na padoku trener Walicki.

  Rozpoczęciu obchodów 80-lecia Toru Służewiec towarzyszyły wczoraj inne gonitwy. Bardzo interesujący przebieg miała szczególnie gonitwa z udziałem zagranicznych jeźdźców – Puchar Jubileuszu 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, którą wygrał Dark Blue pod Fergusem Sweeneyem. W drugim wyścigu z międzynarodową obsadą – Europejskim Czempionacie Powożących wygrała Fortuna Buroise powożona przez Stephanie Josefin Werder ze Szwecji, która - co ciekawe - ma polskie korzenie.

  Nie zabrakło również innych atrakcji dla widzów. Były pokazy musztry kawaleryjskiej i teatru konnego. Uroczystości dopełnił oficjalny start emisji znaczka pocztowego „80-lat Toru Służewiec” przygotowanego przez Pocztę Polskę.

  - 80 lat Toru Służewiec to kawał historii wyścigów konnych, Warszawy i Polski. Gdy był otwierany w 1939 roku był jednym z najnowocześniejszych torów w Europie. Jestem przekonany, że dzięki zaangażowaniu Totalizatora Sportowego Służewiec powróci na właściwe mu miejsce jednego z ważniejszych torów w Europie, ale także stanie się miejscem wypoczynku dla mieszkańców stolicy i turystów. Razem zadbamy, aby Tor Służewiec mógł obchodzić kolejne jubileusze – mówił Olgierd Cieślik prezes Totalizatora Sportowego.

  Warszawski tor otworzył swoje podwoje 3 czerwca 1939 roku. Zaprojektowany z rozmachem i fantazją w dwudziestoleciu międzywojennym przez zespół polskich architektów pod przewodnictwem hr. Zygmunta Plater-Zyberka. 

  Od 2008 roku Totalizator Sportowy dzierżawi Tor Służewiec, rewitalizuje unikatowy obiekt i organizuje wyścigi konne. W ciągu roku odbywa się w tym miejscu ponad 50 dni wyścigowych, podczas których rozegranych jest blisko 500 gonitw.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3919 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020