REKLAMAA1 ZIELENIACZEK.PL 15.04.2021 - 15.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 lutego 2021, 15:52

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Podczas wyboru prezentu dla dziewczynki można dostać dosłownie oczopląsu. Mnogość zachwyca i poraża. Możliwości są doprawdy nieskończone! Maskotki, klocki, lalki, praktyczne zabawki – to tylko niektóre z propozycji. Pierwsza rocznica jest świętowana z przytupem, bo to niezwykle ważny moment w życiu dziecka i jego rodziców. Druga strona medalu jest też taka, że tak mały smyk nie zdaje sobie sprawy ani z wartości podarunku ani z rangi wydarzenia. Przed kupnem takiego prezentu warto więc skonsultować wszystkie pomysły z rodzicami, bo niestety może się okazać, że kupimy zabawkę, która ostatecznie tylko zagraci mieszkanie. Należy więc wybrać coś dopasowanego zarówno do wieku, jak i potrzeb dziecka. Jakie są nasze podpowiedzi?

  Rozwijające prezenty

  Wszystkie dzieci wprost przepadają za zabawkami, z których wydobywają się dźwięki. Dlatego też świetnym prezentem na roczek dla dziewczynki będą uniwersalne instrumenty, które zmobilizują maluszka do aktywności. W przeciwieństwie do elektronicznych zabawek, cymbałki czy bębenki nie nudzą się tak szybko i oferują o wiele większą paletę dźwięków. Dziecko może uderzyć w nie pałką, rączką, czy też innymi przedmiotami. Instrumenty, które wykorzystują obie półkule, działają rewelacyjnie na rozwój naszych milusińskich.

  Sortery i klocki sensoryczne

  Tak małe dziecko dopiero uczy się poznawać kolory oraz kształty. Właśnie choćby z tego powodu taka zabawka na roczek dla dziewczynki to znakomity pomysł. Ważne, by taki sorter posiadał klocki w odpowiednim rozmiarze, które dziecko będzie mogło złapać. Ważne, żeby nauczyło ono się dopasowywać różne kształty do otworów. Rodzaje sorterów są bardzo różne, począwszy od takich z uchwytami, przez pudełka z klockami, a skończywszy na garnuszkach. Z klocków można ułożyć wieżę, poznać przy okazji jej budowę, jak również odkryć jej ukryte i niespodziewane elementy. Największą frajdą dla dziecka jest oczywiście radosne zburzenie wieży zbudowanej przez rodzica.

  Prezenty na roczek

  W charakterze prezentów dla rocznej dziewczynki na pewno sprawdzą się jeździki, których wybór na rynku jest bardzo szeroki. Dzieci wprost przepadają za  nimi. Dobrze również wiemy, że małe dzieci uwielbiają chowanego. Znajdują różne kryjówki – pod łóżkiem, za zasłoną, kołdrą, czy za drzwiami. Maluszki kochają budować sobie również przy tej okazji domki z tego, co akurat znajdzie się pod ręką. Dlatego też każdy roczny maluszek zrobi odpowiedni użytek z prezentu w postaci domku do składania, tipi, czy też namiotu. Świetną zabawką pomagającą dziewczynce w nauce chodzenia jest pchacz. Najfajniejsze są drewniane pchacze, które przeważnie posiadają opcję regulacji prędkości kółek. Jeśli nie wiesz, co kupić dziecku na roczek, zastanów się nad takimi podarunkami, jak książki wspierające naukę mowy, lalki szyte przez małe manufaktury, czy też wózek dla lalek.

  Artykuł załadowany: 0.2527 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021