REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2019, 11:23 komentarzy 1
  ks. Patryk Miller

  ks. Patryk Miller (parafia bł. Władysława z Gielniowa)

  W sobotę w kościele przy ul. Przy Bażantarni odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego księdza Patryka Millera. Mszę świętą odprawi metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Parafianie do dziś nie mogą uwierzyć, że odszedł uwielbiany przez nich kapłan.

  Ksiądz Patryk zginął w wypadku samochodowym w miejscowości Zbiroża koło Zimnej Wody. Na drodze krajowej nr 50 panowały wtedy trudne warunki pogodowe. Samochód księdza zderzył się z ciężarówką przewożącą zboże.  Oba samochody zjechały do przydrożnych rowów. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, natomiast kapłan zginął na miejscu.

  36-letni ksiądz był związany z ursynowską parafią bł. Władysława z Gielniowa. To tu został skierowany po przyjęciu w 2011 roku święceń kapłańskich z rąk kardynała Nycza. Po kilku latach posługi na Ursynowie, w 2015 roku został skierowany do odbycia studiów specjalistycznych w zakresie patrologii w Papieskim Instytucie Augustinianum w Rzymie, ale wciąż był związany ze swoją pierwszą parafią.

  – W Adwencie odwiedził nas i pomagał w konfesjonale – poinformował w oficjalnym oświadczeniu ks. Kamil Falkowski, wikariusz parafii bł. Władysława z Gielniowa na Natolinie.

  Ksiądz Patryk opiekował się grupami oazowymi, harcerzami oraz wolontariuszami podczas Światowych Dni Młodzieży. Przygotowywał również młodzież do sakramentu bierzmowania, a dla dzieci prowadził rekolekcje wielkopostne.

  - Bardzo ciepły człowiek, przygotowywał mnie do bierzmowania - wspomina Bartłomiej Dąbal, mieszkaniec Kabat.

  Uroczystości pogrzebowe ks. Patryka Millera odbędą się w sobotę o godz. 11:00 w kościele pw. bł. Władysława z Gielniowa przy ul. Przy Bażantarni. Mszę żąłobną odprawi metropolita warszawskich ks. kardynał Kazimierz Nycz.  Zmarły kapłan spocznie na Cmentarzu Powązkowskim.

  ZDJĘCIA Z WYPADKU SAMOCHODOWEGO - źródło: OSP w Mszczonowie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 365

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 27
   ZASKOCZONY
  • 30
   PRZYDATNY
  • 36
   OBOJĘTNY
  • 20
   NIEPRZYDATNY
  • 19
   WKURZONY
  • 201
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.3953 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022