REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2018, 08:10 komentarzy 58

  (KW PO-N KO)

  Tramwaj m.in. wzdłuż ul. Puławskiej, na Zielony Ursynów, obiecuje Rafał Trzaskowski w swojej koncepcji rozbudowy linii tramwajowych w Warszawie. Plan zakłada wybudowanie ponad 50 kilometrów tras za ponad 1,5 mld złotych.

  “Stolica Lepszej Komunikacji” - tak nazywa się program, który we wtorek przedstawił kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy - Rafał Trzaskowski. Wśród 15 nowych lub rozbudowywanych tras jest także linia tramwajowa na Zielony Ursynów, która ma prowadzić wzdłuż ul. Puławskiej - do granic miasta. Kandydat nie wyklucza jej wydłużenia na terenie gminy Piaseczno.

  To pierwsza obietnica komunikacyjna dotycząca Ursynowa. Trzaskowski w swoim programie obiecuje rozwiązanie problemów komunikacyjnych także na Białołęce, Gocławiu, Odolanach czy Mordorze, poprzez rozbudowę istniejących lub budowę nowych linii. Wcześniej przedstawił plan trzech nowych liniii metra, a w czasie pierwszej swojej kadencji chciałby dokończyć budowę całej zaplanowanej II linii, zaprojektować trzecią i rozpocząć budowę jej pierwszego odcinka.

  - Zapowiadamy najbardziej ambitny od 1990 r. plan rozbudowy linii tramwajowych. Szacujemy jego koszty na ponad 1,5 mld zł. Wiąże się on w jeden organizm z planowanymi liniami metra i SKM oraz węzłami przesiadkowymi - zadeklarował Rafał Trzaskowski.

  Tramwaj na Zielonym Ursynowie jest jego "autorską" propozycją. Komunikacja szynowa jest najbardziej wydajna i przyjazna środowisku. - Metro, kolej i tramwaje nie stoją też w korkach - mówił kandydat.

  Jak wynika z mapy przedstawionej we wtorek wieczorem przez komitet wyborczy Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej, linia tramwajowa "M" zaczynałaby się na pętli przy Wyścigach, a kończyła na granicy miasta. Tory biegłyby po środku ul. Puławskiej, pomiędzy jezdniami. 

  Tramwaje na Puławskiej nie są pomysłem nowym. Były rozważane przez miasto, ale nigdy nie doczekały się choćby wstępnych koncepcji. W 2014 roku wyłoniona w przetargu firma konsultingowa CH2M Hill przeprowadziła analizę perspektywicznego rozwoju sieci tramwajowej do 2040 r. Eksperci zarekomendowali do realizacji 27 tras - wśród nich linię do Piaseczna, ale w ostatniej kolejności, po ukończeniu ważniejszych dla miasta szlaków. Aktualnie ZTM planuje na Puławskiej stworzenie buspasa, ale dopiero po zakończeniu budowy POW, czyli najwcześniej w 2020 roku.

  Inny pomysł na rozwiązanie korków na Puławskiej miał analityk megatrendów, mieszkaniec Ursynowa Marcin Popkiewicz, który przed laty przedstawił koncepcję metrobusów - autobusów na wydzielonym pasie z priorytetem ruchu na skrzyżowaniach.

  Tramwaje na Białołęce i do pałacu wilanowskiego

  Według przedstawionej we wtorek wizji Trzaskowskiego, znacząco miałaby zostać rozbudowana sieć tramwajowa na Białołęce - wzdłuż Modlińskiej (dwa warianty przebiegu), wzdłuż Matki Teresy z Kalkuty, św. Wincentego i Trasy Olszynki Grochowskiej na Zieloną Białołękę (również planowaną od jakiegoś czasu przez ratusz) i wzdłuż przedłużenia Trasy Mostu Północnego na wschodnią Białołękę.

  - To koszt ok. 400 mln zł. Doprowadzimy do tego, że każda osoba mieszkająca na Białołęce będzie miała nie więcej kilkaset metrów do przystanków tramwajowych – powiedział Trzaskowski.

  Inne pomysły to tramwaj na Odolany do Gniewkowskiej (z możliwym łącznikiem do Połczyńskiej), wzdłuż Powązkowskiej i gen. Maczka (z łącznikami do al. Jana Pawła II i Krasińskiego), wzdłuż obwodnicy Pragi od św. Wincentego do ronda Wiatraczna. Komunikacja miałaby poprawić się też na Wilanowie i Służewcu – Trzaskowski wspominał tramwaj od stacji metra Wilanowska w dwie strony wzdłuż al. Wilanowskiej: zarówno do pałacu w Wilanowie (z łącznikiem do św. Bonifacego), jak i do Galerii Mokotów.

  Swoje plany komunikacyjne prezentują też pozostali kandydaci. Patryk Jaki zapowiedział zbudowanie dwóch linii metra o długości ok. 50 km w czasie dwóch kadencji. Z kolei Jacek Wojciechowicz obiecuje budowę kolejki na estakadach do obrzeżnych dzielnic Warszawy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 200

  • 44
   BARDZO PRZYDATNY
  • 10
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 11
   OBOJĘTNY
  • 12
   NIEPRZYDATNY
  • 24
   WKURZONY
  • 85
   BRAK SŁÓW

  58Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marian 58 ponad rok temuocena: 100% 

   Była kiedyś kolejka do Piaseczna i Góry Kalwarii, to może pan Trzaskowki ją przywróci (w niedzielę dla wycieczkowiczów z parową lokomotywą).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 57 ponad rok temuocena: 73% 

   Straszna wiadomość: Onet.de podaje, że "gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, Rafał Trzaskowski wygrałby zarówno pierwszą, jak i drugą turę wyborów na prezydenta Warszawy".

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 56 ponad rok temuocena: 60% 

   he, he, he

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ups 55 ponad rok temuocena: 100% 

   To też podawał onet: 27 lut 15 18:06. Nowy sondaż CBOS: w II turze Komorowski 65 proc.; Duda - 19 proc.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 54 ponad rok temuocena: 30% 

   Trzaskowski jest po to żeby przegrać. PO chce upaść i zniknąć, Swoje już zrobili, Gdyby im zależało wystawili by na kandydatkę kogoś takiego jak Elżbieta Igras. Kogoś bez skazy i wielką kulturą osobistą, Albo wystartowali by razem z PU i kandydatem byłby Łukasz Ciołko - człowiek wykształcony, przystojny który tyle dobrego zrobił dla kultury na Ursynowie. Dzięki niemu mamy wspaniały DOK Ursynów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 53 ponad rok temuocena: 57% 

   Maaaaaarniutka ta twoja prowokacja. Tak samo wysoki poziom jak i twój iloraz inteligencji...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Emerytury już nie pamiętam 52 ponad rok temu

   Zniesmak -Kempa to.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ELA_IGRAS_NA_BURMISTRZA 51 ponad rok temuocena: 57% 

   Kempa byłby znacznie lepszym kandydatek niż ten pan.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 50 ponad rok temuocena: 43% 

   Na Puławskiej jest już budowana po obu stronach droga dla rowerów. Rower to tez element komunikacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawa zielona 49 ponad rok temuocena: 60% 

   Ten PAN jest tak PRAWDOMÓWNY JAK HGW (nic nie wiedziała i ic nie słyszała).....Jeśli Wygra pan Trzaskowski to znów będzie Cwaniactwo i Lewe interesy w białych Kołnierzykach

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAR 48 ponad rok temuocena: 50% 

   TRZASKOWSKI NIECH NIE MAŁPUJE JAKIEGO, BO TO ON PIERWSZY OBIECAŁ WARSZAWIAKOM BUDOWE METRA.NIEŁADNIE SIE WCINAĆ I MAŁPOWAC DRUGIEGO.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alesciema 47 ponad rok temuocena: 50% 

   Założę się że i tak ktoś łyknie ten kit, co jeszcze obieca Pan T. windę do nieba, kolorowe jednorożce dla każdego, drugą niedzielę w tygodniu. Żeby prowadzić kampanie trzeba mieć jednak wyobraźnie większą od ego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Surykatka 46 ponad rok temuocena: 73% 

   A może pan Trzaskowski zacznie małymi kroczkami a nie od razu tramwaj. Proponuje obiecać że w pół roku na całej długości Puławskiej od Poleczki do Piaseczna na światłach pojawią sie liczniki odmierzające czas do zmiany świateł. Usprawni to kolosalnie ruch na Puławskiej . Jeśli tego Pan nie zrealizuje podaj się Pan do dymisji .... jeśli się Panu uda ... to niech Pan robie te swoje tramwaje ... choćby i do Tarczyna :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dr 45 ponad rok temuocena: 36% 

   Akurat liczniki to bajer, który niespecjalnie poprawi płynność ruchu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bugiardo 44 ponad rok temuocena: 81% 

   Żałosne i smutne i dla mnie generalnie nie pojęte, że któryś z tych patologicznych osobników będzie prezydentem Warszawy. Ludzie którzy chcą na nich głosować chyba bardzo lubią być stroną bierną w stosunku analnym, czy to może jednak Syndrom Sztokholmski? Od ponad dekady PiS wespół z PO niszczą i upodlają nasz kraj, a wy dalej na nich głosujecie, gratuluje. A mówią, ze mądry Polak po szkodzie, co za bzdura. Polak po szkodzie jeszcze głupszy niż przed. Prawa wyborcze powinni mieć tylko ludzie z odpowiednio wysokim ilorazem inteligencji albo w ogóle powinno się wprowadzić dyktaturę, a nie dawać motłochowi bez wyobraźni prawo wyboru. Najlepszy prezydent jakiego Warszawa widziała, nie był wybrany demokratycznie. A potopcie się w swojej głupocie, moi wy współplemieńcy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 43 ponad rok temuocena: 50% 

   Trochę tym becwalem JKM zalecialo...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Polak 42 ponad rok temuocena: 48% 

   Mam nadzieję ze już nie ma takich idiotów którzy wierzą Trzaskowskiemu i PO bo Oni dużo obiecują a potem robią odwrotnie.Zwiększyli wiek emerytalny.Ukradli pieniądze z OFE.Walcowa ukradła bilety wolnej jazdy rodzinom kierowców i motorniczych.Zabrali Nam wcześniejsze emerytury a dali dużo gorsze pomostówki.Niech każdy porówna to co obiecał a zabrał PIS z tym co obiecała a zabrała PO.Oni w zasadzie nie dotrzymali żadnej obietnicy a PIS odwrotnie to co obiecał dotrzymał.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~potrzebujący 41 ponad rok temuocena: 100% 

   Zielony Ursynów nie ma kanalizacji !!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ykk 40 ponad rok temuocena: 86% 

   tramwajem na Zielony Ursynów, hulajnogą na Zielone Bemowo!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~seia 39 ponad rok temuocena: 74% 

   To Ten co naprawiał szybę taśmą , " ekspert" , obiecanego się dużo zmieści , tak jak robi to Hanna GW.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sdasda 38 ponad rok temuocena: 58% 

   platfusy wiele obiecywały, 3x15 np. ;d

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 37 ponad rok temu

   No i nie dotrzymali słowa, bo mimo podwyżek podatki nie sięgnęły 45 %

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~stryk 36 ponad rok temuocena: 53% 

   Najnowszy sondaż w Wawie - w 2 turze Jaki 54, Trzaskowski 46 - i pozamiatane!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bleble 35 ponad rok temuocena: 77% 

   Taa już to widzę, Puławska od rana do wieczora zakorkowana i jeszcze tramwaje pośrodku.Którędy Pan jeździ że tego nie widzi?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak 34 ponad rok temuocena: 85% 

   Do Góry Kalwarii poproszę od razu !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 33 ponad rok temuocena: 85% 

   Do Góry Kalwarii to za mało. Do Grójca, do Grójca .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dfgd 32 ponad rok temuocena: 57% 

   do Radomia od razu :):)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 31 ponad rok temuocena: 100% 

   METRO DO OPOLA!, hasło dresiora!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obi 30 ponad rok temu

   Do Kraaakooowa ! Żeby zdążyć na trzas na rodzinny obiad...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zebra piątkowska 29 ponad rok temuocena: 91% 

   były już trolejbusy wzdłuż Puławskiej i się zmyły, tera(z) bedą tramwaje, ajwaje

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cesiek 28 ponad rok temuocena: 65% 

   Zielony Ursynów, to był 30 lat temu. A teraz tylko blokowiska. Zielony Imielin? Kabaty? Zieleń zginęła

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bleble 27 ponad rok temuocena: 100% 

   Zielony Ursynów to tereny po prawej stronie ul.Puławskiej jadąc w stronę Piaseczna ,tam nie ma blokowisk tylko segmenty i domy jednorodzinne!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~podatnik 26 ponad rok temuocena: 18% 

   Jest okazja pogonić z Warszawy(na razie) to co blokuje powstanie Polski czyli POPiS przez tego trzeciego czyli Jana Śpiewaka i jego Komitet Wyborczy - Wygra Warszawa! W przeciwnym razie nadal będziemy tkwili w maraźmie o nazwie PRL bis!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obi 25 ponad rok temuocena: 100% 

   Śpiewak sam się zaoral wchodząc w jakaś egzotyczną i żenująca koalicję...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Patrick88 24 ponad rok temuocena: 63% 

   Tylko kto takiemu POpapranemu trzaskalskiemu uwierzy ..... zastanawiam się na co tacy ludzie jak on liczą .... na naiwność, na amnezję otoczenia .... tzn. Wszyscy związani ze starą komuną będą na niego głosować bo nie mają wyjścia, ale oni raczej głosują przeciw PIS niż na PO. Stara komuna poprze każdego kto obieca im ze ich nie będą ruszać w przyszłości i zwrócą im kasę.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Róża 23 ponad rok temuocena: 37% 

   Dlaczego popapranemu. Jak smiesz obrazac czlowieka nie znajac go.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bugiardo 22 ponad rok temuocena: 50% 

   No właśnie tak jest, obydwaj liczą na naiwność polaków i ich amnezję i maja rację. Ludzki iloraz inteligencji z pokolenia na pokolenie obniża się, toteż w takich wyborach jeszcze prościej i skuteczniej można mamić ludzi, czego dowodem są wyniki sondaży. Ludzie nawet nie widzą tego, ze nie maja wypływu na władzę, ze to tylko iluzja wyboru. To taka PZPR pod fasadą wielopartyjności, no ale tradycyjnie trzeba oddać głos przeciwko czemuś a nie za czymś.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 21 ponad rok temuocena: 100% 

   Zbyt wiele wymagasz od Ukraińca sponsorowanego przez Nowogrodzką. Takie pisbydło ma standardy i już.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ktomaszerujeprawąlewalewalewa 20 ponad rok temuocena: 67% 

   Obiecanki cacanki Trzaskowski się cieszy, że miesza w mrowisku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mr 19 ponad rok temuocena: 75% 

   W Gdańsku Wałęsa się bierze za drogi, a w Warszawie Trzaskowski:) Jedna linia szukania poparcia:) Śmieszne...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 18 ponad rok temuocena: 76% 

   Pomijajać już nawet jego wydumane pomysły o 3 liniach metra (o których zaczał gadać po Jakim kiedy okazało się, że ten temat ludzi może interesować) to gdzie Rafałek wyobraża sobie to torowisko? Mieszkam niedaleko Puławskiej i wciśnięcie torowiska poza ulicą fizycznie jest mało (albo wręcz w ogóle) niemożliwe przy obecnej zabudowie. Na ulicy z kolei będą korki jak były co niczego nie rozwiązuje. Może zamiast gadać głupoty usiadł by rzetelnie na parę godzin nasz "warszawiak" z jakimś planistą od zagospodarowania przestrzennego i przejechał się tu i tam.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Róża 17 ponad rok temuocena: 55% 

   W srodku Pulawskiej miedzy ulicami. Duzo rozladuje Pulawska bis nie bedzie takiego ruchu, ktora niedługo bedzie w budowie. Zreszta wszyscy ktorzy z autostrady skrecaja na Piaseczno lub Gore beda skrecac na pulawska bis lub za Ursynowem lepiej sie kalkuluje. Wiec tramwaj przez Pulawska jest realny. Tez tam mieszkam, pamietam trolejbusy. I bylam zbulwersowana ich likwidacja ale chodzilo o dofinansowanie linii ani Piaseczno ani miasto nie chcialo dofinansowac Trolejbusow. Pulawska sie korkuje poniewaz kierowcy nie potrafia ruszac spod swiatel. Dlubia w nosie rozmawiaja przez telefon takie sa realia tez jest duzo swiatel. Wzdluz ulicy pulawskiej po obu stronach powinny byc drogi dojazdowe a nie aby mozna bylo z kazdedo smrzyzowania skrecac. Cala Pulawska powinna byc kompleksowo przebudowana takie sa realia.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 16 ponad rok temuocena: 50% 

   To ja nie wiem gdzie ty mieszkasz w okolicy ale jak sobie wyobrażasz dobudowanie pośrodku ulic przystanków dla ludzi plus dwóch kompletów torowisk nie mówiąc już o bezwypadkowym i bezświatłowym przeciągnięciu linii od obecnej pętli tramwajowej jaka istnieje już w obecnej chwili. Nie wiem jak tam u ciebie ale ja się zajmuje takimi rzeczami i obecnie bez maksymalnej przebudowy sekcji wiaduktów od Puławskiej lecącej na Ursynów nie ma takiej możliwości. A nikt nie zamknie tych zjazdów. Więc bujdy pana Trzaskowskiego to tylko bujdy i obiecanki. Widać, że niczego nie konsultował i jest to wyborcza ściema. Potem się powie "ojej nie ma takiej możliwości"

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Demi 15 ponad rok temuocena: 77% 

   POwska wydmuszka

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tubylec 14 ponad rok temuocena: 69% 

   Chyba oszalał, tramwaj to przeżytek z XIX. Oczekujemy Hyperloop od metro wilanowska, przez Wyczółki,Grabów, Grabówek dalej przez Ludwinów i Jeziorki z końcowym przystankiem w okolicach Dawidów lub Karczunku. To, że brakuje tu wodociągów i kanalizacji nie upoważnia go do wciskania nam rozklekotanych tramwaji.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ik 13 ponad rok temuocena: 67% 

   tramwaj przez caly ursynow do kabat

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 12 ponad rok temuocena: 67% 

   PS Komentarz ironiczny. Oceniający aby wiedzą?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gość 11 ponad rok temuocena: 75% 

   JA NA NIEGO NIE BĘDĘ GŁOSOWAŁ

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~belmondo 10 ponad rok temuocena: 67% 

   jedynie co moze obiecac to, ze dalej beda reprywatyzowac kamienice.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nikola 9 ponad rok temuocena: 72% 

   Jeszcze miesiąc temu gadał, że rozbudowa metra nie potrzebna , a budowa nowych mostów spowoduje duże korki , więc nie warto. Teraz chce budować wszędzie linie tramwajowe i to niby korków nie spowoduje? A miejsca na te linie przeważnie nie ma bo za wąsko. Lub właśnie przebudowano skrzyżowania i teraz trzeba to robić jeszcze raz? Czyli wyrzucić pieniądze w błoto. I to ma być gospodarz? To tylko fircyk propagandzista i ściemniacz.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~donald 8 ponad rok temuocena: 73% 

   retoryka tego pana jest prosta, bedziecie warszawiaki pompowani w 4 literki, najlepsze to jest ze jest to oficjalna doktryna w socjotechnice nazywane to jawnym r.... w pupe, a jak nie wygra to pakuje rodzinke i jedziem podziwiac co to z ludzie co moga wybrac racjonalnie, choc nie przepadam za zero dwa dwa - takze nie moge sie doczekac czy wygra cywilizacja czy przemysl pogardy narodu polskiego

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wr3 7 ponad rok temuocena: 17% 

   A mnie jest wszystko jedno kto i z kim. Nie mieszkam w tej wawsi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hahahaha 6 ponad rok temuocena: 45% 

   Za RafaUa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Urs 5 ponad rok temuocena: 81% 

   "jest jego "autorską" propozycją -> niesamowite, sam wpadł na coś, o czym mówi się od 20 lat. tramwaje nie stoją też w korkach -> geniusz. Np. na Stawkach nie stoją. Tory biegłyby po środku ul. Puławskiej, pomiędzy jezdniami -> Miejsca nie ma!! Poza tym chcecie ukraść jeden pas Puławskiej na buspas!! Poza tym właśnie wydaliście miliony na przebudowę skrzyżowań, w tym budowę nowych np przy Baletowej, bez uwzględnienia rezerwy na tramwaj. Słowem -> czosnkowa propaganda warta 20 groszy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KJL 4 ponad rok temuocena: 92% 

   Że też nie wpadł na pomysł rekonstrukcji WKD przez Ursynów. Może Jaki ten pomysł ogłosi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Doprawdy? Którędy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3871 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023