REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 maja 2021, 13:02 komentarzy 16

  (Polska2050)

  Koalicja Obywatelska na Ursynowie traci radną. Magdalena Rogozińska zasiliła szeregi Polski 2050. Dołączyła do Pawła Lenarczyka, który był pierwszym warszawskim samorządowcem w szeregach ruchu Szymona Hołowni. Lenarczyk został członkiem władz stołecznych struktur ugrupowania.

  Podczas konferencji prasowej przy Bulwarach Wiślanych Polska 2050 ogłosiła nazwiska kolejnych samorządowców, którzy dołączają do tego ruchu. To radna z Wilanowa Katarzyna Radzikowska; Donata Rapacka, radna z Żoliborza; Jacek Wiśnicki, aktywista ruchów miejskich, były wiceburmistrz Wawra; Robert Podpłoński, radny Bemowskiej Wspólnoty Samorządowej oraz Magdalena Rogozińska, radna z Ursynowa, była wiceburmistrzyni Śródmieścia.

  - W Ruchu Polska 2050 najpierw zostałam wolontariuszem, chciałam się przyjrzeć jego działalności. Tu jest taka liczba zadań, w których można się sprawdzić, taka liczba pomysłów, by dotrzeć do osób wykluczonych, taka ilość spraw, że zyskałam nową, nieprawdopodobną energię. Polska 2050 chce zmieniać Polskę i ta Polska będzie inna, jeśli wyborcy nam zaufają - mówiła Magdalena Rogozińska.

  Rogozińska w 2018 roku startowała z trzeciego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu obejmującym Ursynów Płn. Niespodziewanie wyprzedziła "dwójkę" - radnego Tomasza Krasowskiego - i dostała się do rady dzielnicy. Pracuje w komisjach: edukacji i sportu, kultury oraz zdrowia i spraw społecznych. To z jej inicjatywy ruszył w tym roku remont placu zabaw "Dinozaury" na Olkówku. Należy do radnych, których na sesjach raczej rzadko słychać.

  Transfer Rogozińskiej z KO do Polski 2050 oznacza, że największy klub w radzie (Platforma Obywatelska + Nowoczesna) będzie miał 12 radnych, a więc traci samodzielną większość w 25 osobowej radzie. Jest to natomiast wzmocnienie koalicjanta KO - Otwartego Ursynowa, którego radnym pozostaje pierwszy stołeczny samorządowiec, który dołączył do Polski 2050 - radny Paweł Lenarczyk. Układ władzy na Ursynowie się więc nie zmienia.

  Lenarczyk we władzach Polski 2050

  Na konferencji ogłoszono, że Lenarczyk zasiądzie w stołecznych władzach ugrupowania - będzie członkiem "trójki", w skład której wchodzą też: Anna Radwan-Röhrenschef, była szefowa Fundacji Schumana oraz Jacek Bartmiński, były dyrektor w Ministerstwie Gospodarki.

  - Chcemy Warszawy zrównoważonego rozwoju, miasta równych szans dla różnych grup społecznych: rodzin, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Myślimy o Warszawie, która dostrzega problemy pieszych, rozwija infrastrukturę rowerową, nie zapominając o osobach poruszających się samochodami. To miasto pełne zieleni, miejsc pracy, odpoczynbku, sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Chcemy Warszawy o najwyższym w kraju poziomie usług edukacyjnych oraz medycznych - mówił Paweł Lenarczyk, przedstawiając pokrótce program Polski 2050 dla stolicy.

  Wymieniał też inne priorytety: budowa dróg, tworzenie infrastruktury wodno-kanalizacynej, objęcie całej stolicy planami miejscowymi i uchwałą krajobrazową. Zapowiedziano też dyskusję na temat zmian ustroju stolicy, m.in. poprzez wzmocnienie dzielnic.

  Szef partii Polska 2050 Michał Kobosko zapowiedział kolejne transfery do swojego ugrupowania.

  - Prowadzimy rozmowy w Warszawie i mamy nadzieję, że będzie nas coraz więcej. Oczekujcie Państwo kolejnych informacji bardzo szybko - skwitował.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 36

  • 11
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 16
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~hipocrito 16 ponad rok temuocena: 80% 

   ważne żeby korytko zawsze pełne było

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby
  • ~Natolińczylzimielina 15 ponad rok temuocena: 85% 

   Wszystko mi jedno. Zagłosuje na kogokolwiek. Mam dość Kadzidła, Środy Wielkopolskiej i Żyradowa na Ursynowie. Każdy wsiór pragnie być urzędasem w stolycy i nachapać się naszymi podatkami. Jak Pan Czubaszek który potrzebuje 10 mln złotych rocznie żeby Ursynowskie Centrum Kultury mogło działać. 10 mln? Serio? 35 etatów? Tak powiedział. On MUSI mieć dwóch wicedyrektorów bo inaczej nie da rady. Serio? Na naszym osiedlu jest dom kultury. Działa. 7 osoby tam pracuje. Wątpię żeby dyrektorka przez 20 lat wydała tyle na działalność a działo się wiele swego czasu. 10 mln. Za te pieniądze można by zrobić coś dla ludzi. Ale nie burmistrz Czubaszek człowiek oczyszczony z prokuratorskich zarzutów musi zatrudnić 35 osób - na to pójdzie 10 mln.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby
  • ~House of money 14 ponad rok temuocena: 92% 

   A potem przejdą od Hołowni do kolejnej partyjki. I tak to sie kręci, byle u koryta. Moze Pan nam wszystkim przypomni Panie Lenarczyk co otwarty ursynów pisał o burmistrzu Kempie przed wyboeami? Cos tam było zdaje sie o korupcji, najgorszy burmistrz Ursynowa w historii itp., a po wyborach cyk koalicyjka z Panem Kempą. Z kim Pan jeszcze nie współpracował, co? Bo już były a właściwie są cały czas spady po sld i sdpl, był pis, platforma. Ma Pan w ogóle jakiś kręgosłup?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby
  • ~Marzena# 13 ponad rok temuocena: 26% 

   Lenarczyk to jeden z najlepszych radnych w dzielnicy. Pracowity, sumienny. Na pewno warto mieć taką osobę. Natomiast nie znam dokonań Pani Rogozińskiej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 23 wpisy tej osoby
  • ~Jprdle 12 ponad rok temuocena: 80% 

   ciara, nie ośmieszaj się.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 5 wpisy tej osoby
  • ~Biegający 11 ponad rok temuocena: 86% 

   Jak lenarczyk uwił sobie miejscówkę - to ja jak wielu moich znajomych nie zagłosujemy na P.Hołownię, szkoda,że dobiera sobie takie ,śliskie, osoby pokroju lenarczyka, no bo kim on w końcu jest,jedynie zapatrzonym w siebie łysiejącym ,szukającym łatwej kasy. Idż komu innemu wciskać kit ,Ursynów ma dość takiej personki

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby
  • ~debenek 10 ponad rok temuocena: 85% 

   Pan Lenarczyk to chyba powinien się zdecydować bo ciężko jedną d... siedzieć na dwóch stołkach naraz. Albo jest radnym lokalnego stowarzyszenia albo radnym partyjnym. Lenarczyk chyba bardzo chciałby mieć jedno i drugie. Tak się nie da i to jest oszukiwanie wyborców.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby
  • ~seniorek 9 ponad rok temuocena: 29% 

   Lepszy Lenarczyk z Ursynowa niż te wsióry desant Peło ***** w **** ****** bez wazeliny. To nie są ludzie to jest *****!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 15 wpisy tej osoby
  • ~rumcajs 8 ponad rok temuocena: 100% 

   Przykre jest to, ze wladze miasta rekrutuja sie sposrod politykow. Jak pieknie by bylo, gdyby do sprawowania wladzy w miescie wybierano poszczegolne osoby majace konkretne umiejetnosci, ale z zakazem przynaleznosci do jakiejkolwiek partii politycznej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby
  • ~s 7 ponad rok temuocena: 73% 

   suweren nie wpadnie na to aby zaufać fachowcom, każdy jest fachowcem a być politykiem jest sztuką

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby
  • ~Ja 6 ponad rok temuocena: 89% 

   Był sobie Januszek Palikot, był sobie Rysio Petru, będzie sobie i Szymuś Hołownia. W czym ten chłopczyk jest inny?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby
  • ~Dudała 5 ponad rok temuocena: 67% 

   Zmiany zmiany zmiany

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby
  • ~Zniesmaczon 4 ponad rok temuocena: 97% 

   Platforma od czasów przegranej z guziałem nic się nie zmieniła, nie wyciągnęła żadnych wniosków. Kempa dodatkowo, cały czas ciężko pracuje aby ją pogrążyć do końca. Nie wiem czy w imię własnych interesów czy czyms innym się kieruje. Dodatkowo dobranie sobie takich zastępców i ostatnie decyzje związane z patodeweloperką. Koniec już bliski...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 1 wpisy tej osoby
  • ~doradcaKEMPY 3 ponad rok temuocena: 95% 

   Wincyj Czubaszków i Rusinowskich! Wincyj!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby
  • ~Wiochenstolz 2 ponad rok temuocena: 95% 

   Nie dziwię się. Szczury pierwsze uciekają z tonącego okrętu. Ludzie mają już dosyć Kadzidła, Środy Wielkopolskiej, Żyradowa i Łukowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 2 wpisy tej osoby
  • ~hipocrito 1 ponad rok temu

   odniesienie do szczurów bardzo trafione

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4698 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022