REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2021, 22:40

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W przewożeniu towarów nie zawsze sprawdzają się transporty całopojazdowe. Mniejsze ładunki oraz towary wymagające specjalnego traktowania warto dostarczać przewozem drobnicowym. Na czym właściwie polega różnica? Jakie towary można zaliczyć do grupy ładunków drobnicowych? 

  Eksport i import towarów na dużą skalę sprawił, że branża transportowa przeżyła prawdziwy rozwój. Można powiedzieć, że jest to właściwie jeden z najważniejszych filarów sprzedaży. Transportowanie towarów kojarzy się przeważnie z przewożeniem produktów z magazynów wysyłkowych za pośrednictwem różnych dostawców, wykorzystujących do przewozów ogromne naczepy. Jednak często asortyment nie wymaga wcale aż tak dużej przestrzeni. Są to tak zwane towary drobnicowe. Jak je przetransportować? 

  Transport drobnicowy — co to jest? 

  Transport drobnicowy  to pojęcie, z którym spotkać można się obecnie bardzo często. Jest to nic innego, jak transportowanie produktów o niewielkich gabarytach — wskazuje na to zresztą sama nazwa. Przewozy drobnicowe obejmują transport załadunku o niskiej masie i różnego rodzaju kształtach. Mówiąc krótko, jest to ładunek, który nie byłby w stanie zapełnić całego kontenera. 

  Transporty drobnicowe cechują się tym, że przy jednym załadunku dzieli się przestrzeń ładunkową na wielu odbiorców. Zbiorczy ładunek pojazdu pozwala zapełnić całą wolną przestrzeń, sprawiając tym samym, że taki sposób dostawy jest bardzo opłacalny. 

  Transport drobnicowy — dlaczego warto? 

  Transport drobnicowy ma wiele mocnych stron. Jest to przede wszystkim najtańszy dostępny sposób na dostarczenie towarów w sposób w pełni profesjonalny. Warunki, w jakich przewożone są ładunki drobnicowe, muszą być bowiem ściśle dopasowane do danych towarów. Zapewnia to całkowitą gwarancję zachowania ich pierwotnych właściwości i jakości. Jeśli chodzi natomiast o samą cenę, to jest ona wyliczana przeważnie na podstawie wagi oraz objętości danego ładunku. 

  Warto zwrócić także uwagę na to, że w transporcie drobnicowym można przewozić ładunki w niestandardowych opakowaniach. Mogą być to nie tylko kartony, skrzynie, czy palety, ale i produkty zupełnie pozbawione jakiejkolwiek osłony. Z transportu drobnicowego wyłączone są natomiast między innymi zwierzęta, broń, czy też produkty farmaceutyczne. 

  Czy warto skorzystać z tego typu transportu? Jeśli ładunek jest niewielki, to jak najbardziej. Bez wątpienia jest to najkorzystniejsza z dostępnych aktualnie opcji. Transport drobnicowy to wspaniałe rozwiązanie szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorców.

  Artykuł załadowany: 0.3534 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.11.2021 - 31.01.2022