REKLAMAA1-VISTULA-07-05----06-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Renata Dancewicz, Izabela Kuna. Magdalena Stużyńska w komedii

  Renata Dancewicz, Izabela Kuna. Magdalena Stużyńska w komedii "Ludzie inteligentni" (IMKA)

  W marcu Ursynów odwiedzą renomowane teatry. Rusza IV Ursynowski Kalejdoskop Teatralny. Tym razem odbędzie się on pod znakiem dobrej komedii.

  Ursynowski Kalejdoskop Teatralny to spektakle renomowanych scen, spotkania z popularnymi aktorami i reżyserami. Pierwszy festiwal odbył się w 2015 roku i od razu przypadł do gustu mieszkańcom naszej dzielnicy. Dzielnica postanowiła więc kontynuować imprezę.

  W tym roku na scenach: Multikina, Domu Sztuki, Dzielnicowego Ośrodka Kultury, DK Imielin oraz Natolińskiego Ośrodka Kultury będziemy gościć znakomitych twórców. 

  W spektaklu "Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny" zobaczymy m.in. Jerzego Trelę i Piotra Cyrwusa (znanego głównie jako Ryśka z "Klanu"). Doborowa obsada pojawi się również w komedii "Ludzie inteligentni, czyli kto kocha ten błądzi". Zagrają w niej: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartek Kasprzykowski czy Olaf Lubaszenko. Z kolei w dramacie "Cudotwórca" będziemy mogli podziwiać Adama Ferencego.

  Ambitna rozrywka dla wszystkich

  Czwarty Kalejdoskop będzie miksem rozrywki na wysokim poziomie ze spektaklami dramatycznymi, bardziej ambitnymi. 

  - Zależało nam, aby każdy znalazł coś dla siebie. Ja osobiście czekam na "Ludzi inteligentnych" z plejadą gwiazd i spektakle: "Wniebowzięte", "Wariacje Tischnerowskie" oraz - dla Soni Bohosiewicz - na "Chodź ze mną do łóżka" - mówi Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza.

  Ci, którzy chcą uczestniczyć w uczcie duchowej powinni wybrać się na spektakl "Antygona w Nowym Jorku" na podstawie powieści Janusza Głowackiego, wystawiany przez aktorów Teatru Kotrapunkt. 

  - To opowieść o zniszczonych przez bezdomność ludziach, którzy mieli swoje marzenia i wyobrażenia o lepszym życiu, które czeka ich na emigracji, a teraz została im tylko brutalna rzeczywistość i podtrzymujące przy życiu złudzenia. Jak w każdym dobrym tekście, mamy nadzieję, że to widz pozostawiony z przeżyciami i przemyśleniami jakich doświadczy podczas oglądania spektaklu, będzie mógł wyciągnąć z niego własne wnioski - zapowiada reżyser Paweł Frąckiewicz.

  Zwolennicy dobrej zabawy koniecznie muszą pojawić się 20 marca w Multikinie, gdzie o 19:00 na scenę wyjdzie plejada polskich gwiazd komediowych. Spektakl "Ludzie inteligentni, czyli kto kocha ten błądzi" to udana komedia, znana z teatru IMKA, reżyserowana przez Olafa Lubaszenkę, 

  Grono wielbicieli księdza twórczości i rozważań ks. Józefa Tischnera ucieszy spektakl Teatru "Stu" z Krakowa, który wystawiony zostanie w Multikinie, 19 marca. To słynne "Wariacje Tischnerowskie, kabaret filozoficzny" z udziałem Piotra Cyrwusa i Jerzego Treli, tak ciepło przyjętego podczas ubiegłorocznego Kalejdoskopu.

  - Spektakl Artura „Barona” Więcka ukazuje jeden dzień z życia Księdza  - Jegomościa Autora -  podzielony między spotkania z mieszkańcami okolicznych wiosek. Prowadzone z księdzem dysputy ujawniają wyjątkowe filozoficzne zacięcie Górali - czytamy w opisie wydarzenia.

  Na Ursynowskim Kalejdoskopie Teatralnym nie zabraknie również wydarzeń dla dzieci i młodzieży. 17 marca o 16:00 w DK Imielin spektakl "O rybaku i złotej rybce" na podstawie znanej baśni, a 23 marca o 16:oo w Domu Sztuki - "Fabryka zabawek" - spektakl teatru PrymART w formie musicalowej bajki pełnej nieoczekiwanych zwrotów w akcji.

  Na wszystkie spektakle wstęp funduje dzielnica, trzeba tylko zgłosić się po odbiór wejściówek - w większości przypadków o przyznaniu biletów zadecyduje losowanie. Jak zdobyć wejściówki? Szczegóły poniżej. 

  SZUKASZ WYDARZEŃ NA URSYNOWIE? SPRAWDŹ NASZ KALENDARZ IMPREZ!

   

  16.03 (sobota), godz. 18.00, WNIEBOWZIĘTE, DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12 B. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, od 7.03.

  ****************************************************

  17.03., (niedziela), godz. 16.00, O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE, Dom Kultury IMIELIN, ul. Dereniowa 6. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Kultury Imielin,  ul. Dereniowa 6, od 13.03 od godz. 18.00. Uwaga: w spektaklu używany jest stroboskop!  Dla dzieci od lat 4. Czas trwania spektaklu: 50 min. (bez przerwy).

  ****************************************************

  18.03 (poniedziałek), godz. 19.00,  CUDOTWÓRCA, Multikino Ursynów, al. KEN 60. Reżyseria: Wawrzyniec Kostrzewski, przekład: Elżbieta Jasińska, scenografia, kostiumy: Marta Dąbrowska-Okrasko. Obsada: Frank – Adam Ferency, Grace – Anna Gajewska, Teddy – Henryk Niebudek. 

  Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu trzeba wysłać zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl w terminie 6-10 marca.

  W tytule e-maila wpisz: CUDOTWÓRCA oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 11 marca otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w urzędzie dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.

  ****************************************************

  19.03 (wtorek), godz. 19.00, WARIACJE TISCHNEROWSKIE, KABARET FILOZOFICZNY, Multikino Ursynów, al. KEN 60. Scenariusz i reżyseria: Artur Więcek „Baron”, ruch sceniczny: Janusz Skubaczkowski, dekoracje i kostiumy: Maciej Rybicki, Adam Łucki, muzyka: zespołu Trebunie Tutki, fragment kompozycji Jana Kantego Pawluśkiewicza, Andrzeja Obrochty (Bartusia z Zakopanego)

  Obsada:  Jegomość Autor – Piotr Cyrwus, Wawrzek – stary góral – Jerzy Trela, Gospodyni Jegomościa Autora – Beata Schimscheiner,  Jędrek – góral w średnim wieku – Andrzej Róg, Józek – młody góral – Marcin Zacharzewski, Marysia – młoda góralka – Monika Kępka.

  Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na spektakl teatralny WARIACJE TISCHNEROWSKIE. KABARET FILOZOFICZNY, w terminie 6 – 10 MARCA wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl. W tytule e-maila wpisz WARIACJE oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu.

  Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 12 marca otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.

  ****************************************************

  20.03, (środa), godz. 19.00, LUDZIE INTELIGENTNI Czyli kto kocha ten błądzi, Multikino Ursynów, al. KEN 60. Reżyseria: Olaf Lubaszenko, scenografia: Justyna Woźniak, kostiumy: Tomasz Jacyków, muzyka: Szymon Wysocki. Obsada: Renata Dancewicz, Izabela Kuna, Magdalena Stużyńska, Szymon Bobrowski, Bartłomiej Kasprzykowski, Olaf Lubaszenko, Krystyna Czubówna (głos).

  Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Aby wziąć udział w losowaniu dwóch jednoosobowych kart wstępu na spektakl teatralny LUDZIE INTELIGENTNI, w terminie 6 – 10 MARCA wyślij zgłoszenie na adres: bilety.kultura@ursynow.pl

  W tytule e-maila wpisz LUDZIE oraz NAZWISKO i IMIĘ osoby która będzie odbierać karty wstępu. Jeśli Twoje zgłoszenie zostanie wylosowane, 12 marca otrzymasz e-mail z informacją o terminach odbioru kart wstępu w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Karty odbierzesz na podstawie dokumentu potwierdzającego tożsamość. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, upoważnij pisemnie do odbioru inną osobę.

  ****************************************************

  21.03, (czwartek), godz. 19.00, CHODŹ ZE MNĄ DO ŁÓŻKA, Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3, od 19.03 od godz. 18.00. Scenariusz: Andrzej M. Żak, reżyseria: Adam Sajnuk, SONIA BOHOSIEWICZ.

  ****************************************************

  22.03 (piątek), godz. 20.00, ANTYGONA W NOWYM JORKU, Janusz Głowacki, Natoliński Ośrodek Kultury, ul. Na Uboczu 3. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3, od 20.03 od godz. 18.00. Reżyseria: Paweł Frąckiewicz, scenografia: Paweł Frąckiewicz. Występują: Paulina Staniaszek, Krzysztof Kuc, Marek Malanowski, Paweł Jakubowski, Rafał Kwaczek

  ****************************************************

  22.03 (piątek), godz. 19.00, Spotkanie autorskie z PAWŁEM BURCZYKIEM prezentacja książki, URSYNOTEKA Wypożyczalnia 139, al. KEN 21. Wstęp wolny.

  Książka o spełnianiu marzeń i kreowaniu rzeczywistości w najlepszy z możliwych sposobów. Napisana z miłości do ludzi i świata.

  ****************************************************

  23.03 (sobota), godz. 16.00, FABRYKA ZABAWEK, Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14, od 19.03 od godz. 18.00. Scenariusz i reżyseria: Tomasz Banasik, choreografia: Magdalena Ławniczek, muzyka: Dariusz Szweda, scenografia: Kamil Tejs, kostiumy: Justyna Galus.

  ****************************************************

  23.03 (sobota), godz. 17.00, SCENARIUSZ DLA TRZECH AKTORÓW, URSYNOTEKA, Wypożyczalnia 34, ul. 6 Sierpnia 23. Wstęp wolny. Reżyseria: Piotr Warszawski. Występują: Teatr Studio Mobile, Maciej Ferlak, Marek Pyś, Piotr Warszawski.

  ****************************************************

  24.03, (niedziela), godz. 19.00, CUDOWNA TERAPIA, Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart. Bezpłatne karty wstępu do odbioru w Domu Sztuki, ul. Wiolinowa 14, od 20.03 od godz. 18.00.

  Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz, scenografia i kostiumy: Dorota Kalitowicz, choreografia: Krzysztof Hulboj i Janja Leser, muzyka: Krzysztof Matysiak. Obsada: Joanny Dorek – Dominika Ostałowska, Walenty Dorkek – Artur Pontek, Terapeuta – Dariusz Taraszkiewicz.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

  • 22
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~nika 6 2 miesiące temu

   Ten repertuar jest ok ! Dzięki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adamek 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   A gdzie te wielkie wydarzenia co kiedyś???

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Edyta Stein 4 2 miesiące temuocena: 33% 

   DOK Ursynów kto się tam pokazuje tego dzielnica nie szanuję.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~analityk 3 2 miesiące temu

   Rusinowska płaci z publicznych pieniędzy za fejkowe lajki i za dobre komenty, wystarczy pośledzić od razu wychodzi że 90% to fejkowe konta. Ciekawe ile bierze firma z Żyradowa za to?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianka 2 2 miesiące temuocena: 50% 

   Czyli teatr kwadrat na Ursynowie? Poziom tych spektakli wola o pomstę do nieba. Ursynów zabawianią Warszawy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ Wał Kuski 1 2 miesiące temuocena: 75% 

   A Kris, On też zagra? Aktor z niego wyśmienity, mówię Wam. Zresztą, nie tylko aktor...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3973 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019