REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11-2020 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2020, 13:02 komentarzy 5

  (Chór Iuvenis)

  Chór Iuvenis zdobył Złoty Dyplom na III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Sakralnej - “Nadzieja w Chórze”. Ursynowscy śpiewacy szykują się teraz do serii jubileuszowych koncertów z okazji pięciolecia zespołu.

  Chór Iuvenis specjalizuje się w dużych projektach oratoryjno-orkiestrowych. W swoim dorobku ma największe dzieła m. in. "Mesjasza" Haendla, "Pasję" czy "Stabat Mater" J. S. Bacha. Ursynowska publiczność za znakomite interpretacje dzieł muzycznych wielokrotnie dziękowała zespołowi owacjami.

  O wysokim poziomie chórzystów przekonała się również publiczność oraz jury III Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Sakralnej - “Nadzieja w Chórze”. Wydarzenie z powodu epidemii zostało wyjątkowo przeniesione z Tykocina do Łomży. 

  W minioną sobotę, 3 października w tamtejszym kościele rektoralnym, przed jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Bożenny Sawickiej wystąpiło siedem zespołów. Wśród nich Chór Iuvenis w osiemnastoosobowym składzie. 

  - Mieliśmy kwadrans na prezentację minimum dwóch utworów acapella. Zdecydowaliśmy się zaśpiewać cztery: „Bogoroditse Devo” Rachmaninova, „Hear my prayer” Purcella, „Adoramus Te Christe” Gaspariniego oraz „Lux aurumque” Whitacre’a - mówi dyrygent Jakub Kaczmarek.

  Zwycięstwo i plany

  Występ został wysoko oceniony. Jury uznało ursynowski zespół za najlepszy w kategorii chórów mieszanych, przyznając mu 91 punktów, co zapewniło Złoty Dyplom.

  - Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa i występem przed wybitnym gronem profesorskim. Dla nas bardzo ważne jest również to, że mogliśmy się podzielić pięknem emocji i reprezentować na konkursie Ursynów. Jest to doświadczenie bardzo istotne, mobilizujące do dalszej pracy - mówi dyrygent Chóru Iuvenis.

  Po sukcesie w Łomży ursynowscy wokaliści nie zamierzają spocząć na laurach. Już przygotowują się do serii występów z okazji pięciolecia istnienia chóru. Pierwszy koncert zaplanowany jest na 21 listopada w kościele przy ul. Przy Bażantarni. W repertuarze pojawią się kompozycje Mozarta.

  Z kolei, na początku stycznia muzycy zaprezentują utwór angielskiego kompozytora Benjamina Brittena “A Ceremony of Carols”. Zwieńczeniem jubileuszowego cyklu będzie wykonanie “Requiem” Mozarta. Koncert zaplanowano na 17 kwietnia przyszłego roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursynowski Chór Iuvenis 5 miesiąc temuocena: 100% 

   Szanowny Panie: "Swinka Piggy" oraz "Angó"! W bardzo prosty sposób można sprawdzić, że oba komentarze pochodzą z jednego adresu IP. Dodatkowo przedstawiona obsesja na punkcie Pana Łukasza Ciołko, pozwala z dużą dozą prawdopodobieństwa określić, kto jest autorem. Cieszymy się, że mogliśmy "reprezentować" nasz piękny Ursynów i tą radością zwycięstwa dzielimy się z Mieszkańcami, naszymi wspaniałymi Sąsiadami! Jesteśmy przekonani, że zdobędzie się Pan na zwykłą uprzejmość i odejdzie od snucia małostkowych teorii i formułowaniem niepotrzebnych inwektyw. Serdecznie zapraszamy na nasze koncerty - jest na nich miejsce dla każdego, kto dobrymi emocjami się dzieli - może i Pana w przyszłości spotkamy ! Życzymy dużo uśmiechu na codzień! Ursynowski Chór Iuvenis

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Świnka Piggy 4 miesiąc temuocena: 13% 

   Pora teraz zawitać do rodzinnej wioski wielkiego promotora chóru, niejakiego Łukasza Ciołka, zastępcy burmistrza od kultury, który po nieudanym starcie na radnego, wypłynął w ministerstwie kultury, jako niezwykły ekspert. Opłacało się porzucić rodzinną wioskę, braci zostawić samych na gospodarce i w stolicy karierę robić opłacając się monetami orzełkowi. Miłość nawet znalazł dzięki temu swojemu burmistrzowaniu i dziecko zrobił. Wszyscy są podobno szczęśliwi.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misza 3 miesiąc temuocena: 91% 

   Nie rozumiem, co ma ten wywód do dokonań tego chóru...

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 29 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Angó 2 miesiąc temuocena: 19% 

   Gdyby nie Łukaszek, to by chór nie był tak hojnie finansowany, a i jego dyrygent może jakąś inną pracę musiałby sobie znaleźć. Na szczęście Łukaszek kiedyś zadbał o to, żeby mieli dużo czasu na ćwiczenie umiejętności. Łukaszek wiedział co dobre. To bardzo miłe, że wybrane ursynowskie grupy odnoszą takie sukcesy. Gratulacje!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 5 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ŁC 1 miesiąc temuocena: 94% 

   Angó, z tego co kojarzę, to Ciołko nie jest w zarządzie dzielnicy już prawie dwa lata, więc nie do końca czaję ten wywód na temat finansowania

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3551 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021