REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kim był Cwil i dlaczego ma swoją kopę? To tylko jedno z wielu pytań, na które odpowiedź padnie w niedzielę. Wszystkich chętnych, tropem najciekawszych ursynowskich historii, oprowadzi przewodnik. Wystarczy stawić się w samo południe przy stacji metra Ursynów, by wyruszyć na niezwykłą wycieczkę. 

  To będzie wyprawa nie tylko po dzielnicy, ale po czasach odległych. Warszawski przewodnik pokaże i opowie m.in. o miejscach, gdzie wysoka kultura spotkała się z niewolnicą, gdzie straszy i dlaczego. Pojawi się też wątek kryminalny, będzie o Edwardzie Gierku i słowach, które padły na Ursynowie, o wędrujacych partyzantach oraz o tym gdzie w dzielnicy są... Bieszczady. 

  - Wiele razy bywa tak, że przechodzimy obok jakiegoś miejsca i nawet nie zdajemy sobie sprawy, że wydarzyła się tam jakaś ciekawa historia. Myślę, że mieszkańcy Ursynowa odkryją na nową swoją dzielnicę - mówi przewodnik Łukasz Kulej, który będzie w niedzielę oprowadzał wycieczkę.

  Zwiedzanie północnego Ursynowa rozpocznie się w niedzielę, 7 kwietnia o 12:00 na rogu al. KEN i ul. Surowieckiego, przy wyjściu ze stacji metra Ursynów - przed blokiem Wiolinowa 12. Spacer potrwa około 1,5 godziny.

  W tym roku będzie jeszcze niejedna okazja, żeby odkryć historię Ursynowa z Łukaszem Kulejem. Szykuje się zwiedzanie kościoła św. Katarzyny i sąsiedniego cmentarza. Ma być też wycieczka rowerowa szlakiem ursynowskich murali oraz miejsc, które wystąpiły w filmach. 

  - Często dowiaduję się od ludzi, którzy mieszkają w danym miejscu całe życie, wielu ciekawych historii podczas zwiedzania. Robi się prawdziwa giełda informacji, a poza tym, na spacerach ludzie się poznają, nawet zakochać się można! - mówi Łukasz Kulej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 84

  • 61
   BARDZO PRZYDATNY
  • 9
   ZASKOCZONY
  • 8
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3742 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020