REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 maja 2022, 16:12 komentarzy 9

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Na czele warszawskiej straży miejskiej stanie kobieta. To pierwsza w historii tej formalcji komendatnka, w dodatku była  agentka kontrwywiadu, która służyła w Afganistanie.

  Prezydent Rafał Trzaskowski powołał na nowego komendanta Straży Miejskiej Magdalenę Ejsmont, urzędniczkę z ratuszowego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. W piątek z pracą pożegnał się po 16 latach Zbigniew Leszczyński, który był kierowcą Hanny Gronkiewicz-Waltz i to za jej czasów awansował na stanowisko komendanta.

  Nowa pani komendant to bardzo ciekawa postać. Głośno zrobiło się o niej w 2016 roku - została zdegradowana przez ówczesnego ministra obrony Antoniego Macierewicza za doprowadzenie do uwolnienia z białoruskiego więzienia polskiego kapitana.

  - Oficer, która wcześniej prowadziła operacje kontrwywiadowcze w Afganistanie, przyczyniła się też do złapania rosyjskich szpiegów, a mimo to została ukarana - informowały wówczas ogólnopolskie media.

  Ejsmont wystąpiła przeciwko MON do sądu i odzyskała wszystkie honory, została uniewinniona od zarzutów stawianych jej przez Macierewicza. Później znalazła zatrudnienie w Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w stołecznym ratuszu.

  Stanowisko komendanta Straży Miejskiej prezydent Trzaskowski powierzył jej bez rozgłosu.

  - O wyborze Magdaleny Ejsmont na stanowisko komendanta Straży Miejskiej m.st. Warszawy zdecydowały nie tylko profesjonalizm i ogromne doświadczenie w obszarze bezpieczeństwa oraz analizy zagrożeń, ale również doskonała znajomość formacji, którą będzie kierować. To bardzo ważne w obliczu wyzwań, przed jakimi stoi dzisiaj stołeczna staż. Liczę, że nowe otwarcie, konstruktywny dialog i nastawienie na rozwój formacji pozwolą jej jeszcze skuteczniej dbać o bezpieczeństwo warszawianek i warszawiaków - mówi prezydent Warszawy.

  - W pierwszej kolejności pragnę skoncentrować się na właściwej atmosferze pracy wewnątrz formacji. Jestem przekonana, że ma to istotne znaczenie w zapewnieniu sprawności jej funkcjonowania. Planuję spotkanie ze związkami zawodowymi działającymi w straży. Jestem w pełni otwarta na dialog i liczę na dobrą, konstruktywną współpracę. Jesteśmy tu dla mieszkanek i mieszkańców, ich głos będzie zawsze słyszany - powiedziała Magdalena Ejsmont.

  Magdalena Ejsmont to absolwentka kierunku Zarządzania Ruchem Lotniczym Akademii Obrony Narodowej, podyplomowych studiów Problematyki Zorganizowanej Przestępczości i Terroryzmu na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych studiów w zakresie Stosunków Międzynarodowych i Dyplomacji w Collegium Civitas oraz podyplomowych studiów Psychologii śledczej w praktyce operacyjnej i procesowej w Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej. Posiada dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP ­– zarówno w kraju, jak też zagranicą. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń.

  Od czerwca 2017 r. pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, gdzie zajmowała się obszarem bezpieczeństwa imprez masowych i zgromadzeń.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 59

  • 37
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 7
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~EmerytkaStaraBrzydka 9 4 miesiące temuocena: 100% 

   Niech się wezmą za SBM Stokłosy i tych leni łobozów co tam siedzą i szkodzą!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Mara 8 4 miesiące temuocena: 50% 

   A jakie były przyczyny degradacji tej Pani?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~obywatel 7 4 miesiące temuocena: 50% 

   pytasz czy kpisz

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~Mara 6 4 miesiące temuocena: 100% 

   Pytam się

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  • ~Kamilu 5 4 miesiące temuocena: 44% 

   Ilu ludzi zniszczył Macierewicz? Przecież to szpion!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 10 wpisy tej osoby
  • ~Ciekawy 4 4 miesiące temuocena: 100% 

   Ruski czy niemiecki?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Kateee 3 4 miesiące temuocena: 60% 

   Zobaczymy teraz czy do pracującego samochodu na trawniku miejskim czas dojazdu skróci się z kilku godzin do...? Trzymam kciuki za dobrą mam nadzieję zmianę!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 2 4 miesiące temuocena: 50% 

   i bardzo dobrze. Mam nadzieję, że zmian będzie dużo w SM. Proceduralnych jak i osobowych.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby
  • ~śmieszek 1 4 miesiące temuocena: 100% 

   Jeżeli przez zmiany osobowe rozumie się odchodzenie pracowników, to zmian osobowych było mnóstwo. Tu skuteczności byłemu komendantowi nie można odmówić.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4703 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022