REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 listopada 2021, 11:01 komentarzy 1

  (UD Ursynów)

  Trwa jedenasty "Alert dla zwierząt", czyli ursynowska zbiórka darów dla potrzebujących bezdomnych zwierzaków z Celestynowa. Tylko do końca listopada w czterech punktach na terenie dzielnicy wolontariusze czekają na karmę i akcesoria, które pomogą psom i kotom ze schroniska przetrwać zimę.

  "Alert dla zwierząt" co roku cieszy się ogromną popularnością. W 2020 roku w ramach akcji udało się uzbierać ponad 5 ton karmy dla zwierząt, akcesoriów do pielęgnacji, higieny, opieki i zabawy. Zwierzęta ze schroniska w Celestynowie ponownie liczą na pomoc ludzi o dobrym sercu.

  Nie mamy dotacji, nie jesteśmy miejskim schroniskiem i to, co otrzymamy, możemy przeznaczać na utrzymanie zwierząt - mówi dyrektor Schroniska w Celestynowie Łukasz Balcer.

  Do tej pory udało się uzbierać 122 kg suchej i mokrej karmy oraz blisko 8 kg kasz, ryżu i makaronów dla bezdomniaków z Celestynowa. Poza tym mieszkańcy Ursynowa przynieśli ponad 20 litrów detergentów, 40 litrów żwirku dla kotów oraz kilkadziesiąt zabawek, ręczników papierowych i podkładów higienicznych.

  Akcja trwa do końca listopada. Dary można przekazywać do czterech punktów: w urzędzie dzielnicy, w DOK Ursynów przy Kajakowej, w Centrum Handlowym "Ursynów" na Puławskiej i w UCK "Alternatywy" na ul. Gandhi.


  Wciąż potrzebne są:

  sucha i mokra karma, duże metalowe garnki, smycze i obroże z metalowymi zapięciami (tzw. szkoleniówki), transportery dla kotów, klatki kennelowe i metalowe, klatki-łapki dla psów i kotów (do kastracji bezpańskich zwierząt), akcesoria dla kotów, żwirek, środki czystości - wiadra, mopy, płyny do mycia podłóg i szyb, ręczniki papierowe, worki na śmieci 120 litrów, rękawiczki w rozmiarze M i L. Wolontariat drukuje bardzo dużo materiałów informacyjnych, więc przydałyby się również akcesoria biurowe: papier do drukarki i długopisy.


  Jesienią czyszczone są budy i schronisko przygotowuje się na zimę. Organizatorzy proszę o nieprzynoszenie tekstyliów - przy mrozach zwierzęta śpią na słomie, która zapewnia im lepszą izolację i nie nasiąka od wilgoci. 

  W tej chwili w Celestynowie przebywa ok. 200 psów i kotów. Jeżeli ktoś zechce przekazać coś schronisku poza akcją, należy najpierw zgłosić taką chęć do wolontariuszy. To schronisko społeczne i w 90% utrzymuje się z datków oraz darowizn.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja 1 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Popieram takie akcje, często sam pomagam jak mogę, ale tak sobię nieraz myślę i krew mnie zalewa jak tak niewyobrażalnie bogate Centrum Handlowe Ursynów może tylko postawić skrzyneczkę na "dary" od klientów nie dając nic od siebie...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.5092 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022