Trwa dobra passa siatkarzy z Ursynowa. Drugi mecz w play-offach wygrany

09:28, 02.03.2020 Rafał Majchrzak Aktualizacja: 12:26, 09.03.2020
Skomentuj E.Janiec E.Janiec

Od zwycięstwa do zwycięstwa brnie drużyna Wojciecha Szczuckiego i Tomasza Walendzika. W drugim meczu pierwszej fazy play-off siatkarskiej II ligi przeciwko Bestiosowi Białystok, ursynowski KS Metro wygrał 3:0. Najlepszym zawodnikiem spotkania został siatkarz gospodarzy Mateusz Cackowski.

Po sobotnim zwycięstwie na Dereniowej apetyty kibiców Metra na pewno urosły. KS Metro – mimo nieco chybotliwej gry w trzecim secie – rozegrało wówczas dobre spotkanie, które zakończyło się zwycięstwem 3:1.

Podobnie jak w sobotę, również niedzielne spotkanie ursynowianie rozpoczęli z wysokiego C. Wsparcie w hali przy ul. Dereniowej znów uskrzydliło naszych graczy – wygrali pierwszą partię 25:16. Nieco więcej problemów przyniósł drugi set – w nim Bestios nawiązał walkę przez dłuższy czas. Białostoczanie byli w stanie prowadzić grę punkt za punkt. Dopiero w końcowej części seta Metro wzięło się za siebie i zbudowało przewagę 5 punktów. Nie umiało jednak przez pewien czas jej wykorzystać i szybko skończyć drugą partię. Ostatecznie zakończyło się na wyniku 25:22 – Metro prowadziło już 2:0.

W sobotę w trzecim secie zaczęły się kłopoty „metrowców”, którzy przegrali tę partię 30:32, nie umiejąc wykorzystać swoich piłek meczowych. Tym razem trzeci set okazał się tym ostatnim – od początku przewaga Metra była nieznaczna, natomiast utrzymywała się przez całą partię. Gospodarze kontrolowali sytuację, a w dodatku dołożyli do dobrej gry przy siatce skuteczną zagrywkę. Wygrana 25:21 ucieszyła gospodarzy. Wygrali oni to spotkanie 3:0, a w rywalizacji do trzech wygranych spotkań pierwszej fazy play-off prowadzą 2:0.

Kolejne spotkanie odbędzie się 7 marca w Białymstoku. Zwycięstwo Metra w tym meczu będzie oznaczało awans warszawian do kolejnej fazy play-off.