REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2023 - 30.06.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 października 2021, 15:44 komentarzy 4

  (Straż Pożarna)

  Od poniedziałku w tunelu POW na Ursynowie trwają kolejne kontrole strażaków. Sanepid już odebrał obiekt, jeśli wszystko będzie w porządku z niedziałającą ostatnio wentylacją, w piątek zrobi to również straż pożarna.

  Od poniedziałku w rejonach wylotów z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy można usłyszeć komunikaty alarmowe, od czasu do czasu z wentylatorni na powierzchnię wydobywa się też dym. Jak poinformowała mazowiecka komenda Straży Pożarnej od poniedziałku w obiekcie trwają kontrole instalacji przeciwpożarowych.

  - Trwają testy między innymi systemów wentylacji i wykrywania pożaru - powiedział Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

  W piątek ma zostać wydana decyzja dotycząca bezpieczeństwa przeciwpożarowego w 2,3 kilometrowym tunelu pod Ursynowem. Otworzy to drogę do dalszych procedur związanych z odbiorem tunelu i oddaniem go do użytku kierowcom.

  Straż Pożarna już raz przeprowadzała próby ogniowe w tunelu. Wypadły one niepomyślnie. Wentylacja nie zadziałała właściwie, dlatego strażacy odmówili odbioru tunelu, a drogowcy zapowiedzieli wprowadzenie modyfikacji w sterowaniu wentylacją.

  Wcześniej GDDKiA informowała, że pozytywną decyzję w sprawie tunelu wydał już Sanepid. Jeśli więc w piątek zapadnie podobna decyzja straży pożarnej, rozpocznie się kolejny etap - zgłoszenie gotowego obiektu do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Warszawie o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

  - To złożona procedura administracyjna. Pracownicy WINB muszą sprawdzić obszerną dokumentację powykonawczą, następnie przeprowadzić kontrolę w terenie i wydać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie - mówi Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

  Ostatnim etapem odbiorów będzie kontrola wojewody mazowieckiego. Po sprawdzeniu dokumentacji w zakresie bezpieczeństwa oraz otrzymaniu opinii urzędnika bezpieczeństwa wyda on zgodę na otwarcie tunelu.

  - Ta decyzja da nam zielone światło na dopuszczenie do ruchu S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem. Zakładamy, że stanie się to jesienią tego roku - zapowiedziała GDDKiA.

  Jesień kończy się 21 grudnia. Na ostatniej sesji ursynowscy radni zaapelowali do GDDKiA o podanie realnego harmonogramu zakończenia odbiorów i uruchomienia ursynowskiego odcinka trasy S2.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 53

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PL 4 ponad rok temuocena: 0% 

   Na taki "pożar" to wystarczy gaśnica samochodowa moja i uczestnika incydentu za mną........Panowie strażacy....jaki ogień? Jaki dym??

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dark 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Po co robić kontrole równolegle, mamy czas, jesień jest długa. To nie Chiny, że most się stawia w 2 tygodnie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 2 ponad rok temuocena: 94% 

   To może wcale go nie otwierajmy, tylko zrobić tam ten cholerny bazarek! I koniecznie Parking dla Kazurjanuszów :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~baron 1 ponad rok temuocena: 100% 

   komedia

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.7476 sekundy
  REKLAMAA2 PIS (M.Rojewski) 26.01.2023 - 30.01.2023