REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2020, 16:32 komentarzy 32

  (SK)

  Podwojenie liczby miejsc w żłobkach w ciągu dwóch ostatnich lat. To - zdaniem prezydenta Rafała Trzaskowskiego - najważniejsza spełniona obietnica z jego kampanii wyborczej. Prezydent stolicy podsumował na konferencji na Ursynowie dwa lata rządów w Warszawie.

  Przed południem Rafał Trzaskowski pojawił się na tle wyremontowanego w tym roku żłobka przy ul. Warchałowskiego, by mówić o swoich osiągnięciach w ciągu ostatnich dwóch lat prezydentury. W niedzielę, 22 listopada minie druga rocznica objęcia funkcji prezydenta w stolicy.

  - Jak zaczynałem, nikt by pewnie nie przypuszczał, że przyjdzie prowadzić Warszawę przez te wburzone fale - rozpoczął prezydent. - Wszyscy koncentrujemy się teraz na walce z koronawirusa. Rząd realizuje swoje obietnice w części za pieniądze samorządów. Coraz mniejsze wpływy do kasy miasta powodują, że realizacja priorytetów jest utrudniona. Ale mimo wszystko, bardzo dużo udało się przez te dwa lata zrobić. A przed nami trzy kolejne lata prezydentury, podczas której będzie można realizować obietnice złożone mieszkańcom - mówił Rafał Trzaskowski.

  Żłobki, szkoły, inwestycje

  Za najważniejsze swoje osiągnięcie Trzaskowski uznaje darmowe żłobki. W ciągu dwóch lat niemal podwojono liczbę bezpłatnych miejsc - do 15 tys. w całej stolicy. A są takie dzielnice, i należy do nich Ursynów, w których liczba oferowanych miejsc żłobkowych jest większa, niż wynika to z popytu. Stało się tak m.in. dzięki dofinansowaniu miejsc w prywatnych placówkach.

  Na Ursynowie w ciągu dwóch ostatnich lat przybyło 330 miejsc w nowych żłobkach - przy Cynamonowej i Kazury. W tym roku oddano do użytku wyremontowany żłobek publiczny przy Warchałowskiego. 

  - Na koniec 2014 roku mieliśmy na Ursynowie 376 miejsc w żłobkach, teraz mamy 1,7 tys. takich miejsc. Mamy najlepszą sytuację ze wszystkich dzielnic - mówi nam burmistrz Robert Kempa.

  Prezydent Trzaskowski chwalił się także budową 14 przedszkoli i 8 szkół, podwyżkami pensji nauczycielskich oraz programami społecznymi, m.in. szczepieniami przeciwko HPV dla nastolatków czy podwojeniem budżetu programu in vitro, z którego wycofał się rząd.

  Wymienił też wyższe dotacje do likwidacji kopciuchów, tworzenie mapy koron drzew oraz rozpoczęcie prac nad nowym centrum Warszawy. Przypomniał modernizacje ul. Górczewskiej i Alei Jana Pawła II. Zapowiedział budowę Placu Pięciu Rogów, a do końca kadencji przebudowę ul. Marszałkowskiej. 

  - Przez dwa lata prezydentury nie zwróciliśmy żadnej nieruchomości zamieszkałej przez lokatorów. A na podstawie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej ochroniliśmy kilkaset nieruchomości - mówił prezydent.

  Problemy ze śmieciami

  Dziennikarze pytali o sprawy związane z odbiorem śmieci. W wielu punktach stolicy są z tym problemy, a miasto od 1 grudnia wprowadza zmianę w systemie opłat, która dla wielu mieszkańców oznacza kolejną podwyżkę.

  - Za choas na rynku śmieciowym i galopujące ceny odpowiada rząd. Kilka lat temu jako miasto płaciliśmy 300 mln złotych za wywóz odpadów, a teraz 1,7 mld złotych - mówił prezydent. 

  Zapowiedział, że do końca jego kadencji powstanie w Warszawie spalarnia odpadów, która wpłynie na koszty i wysokość opłat dla mieszkańców. Konkretne informacje na temat jej powstania mają się pojawić w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 151

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 12
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 34
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  32Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~qws 32 3 miesiące temuocena: 100% 

   I po co nam te żłobki jak i tak za łapówy dostaną się tam dzieci wieśniaków z okolic Piaseczna? Mieszkam koło przedszkola to widzą kto przywozi dzieci, jeszcze im specjalne miejsca parkingowe zrobili i rozdali karty do wjazdu na osiedle, żeby smrodzić mieszkańcom.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~del 31 3 miesiące temuocena: 100% 

   Trzaskowski nie ośmieszaj się jesteś żenujący z całą twoją świtą wymyśliliście jak rozwalić Warszawę i super wam to wychodzi jak nikomu. Nawet Gronkiewicz mimo wielu lat nie narobiła takiego burdelu jak ty w tym krótkim czasie. Twoje podsumowania zachowaj dla siebie nikt nie ma ochoty słuchać tej obłudy!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czosnek 20 groszy 30 3 miesiące temuocena: 100% 

   Najważniejsza rzecz potrzebna na Ursynowie: druga, równoległa ścieżka rowerowa wzdłuż KEN.... Przecież ten frędzel znowu kłamie w żywe oczy, czy wy tego nie widzicie?!! Kogo wy wybraliście na prezydenta!!! Otwarcie szkół: Trzaśnięty z żoną krytykują, bo infekcje! Zamknięcie szkół: Trzaśnięty z żoną krytykują, bo zapaść szkolnictwa. TO NIECH PAJAC ZAPROPONUJE WŁASNE, DOBRE ROZWIĄZANIE !!!!!! Tyle tylko, że on NIC nie jest w stanie zaproponować, on TYLKO POTRAFI KRYTYKOWAĆ RZĄD !!!! (Którego nb. ja nie popieram). Takiego pierdoły i ślizgacza to na stołku prezydenta nie było NIGDY !!!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ddd 29 3 miesiące temuocena: 100% 

   dokładnie ślizgacz i jątrzyciel

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 28 3 miesiące temuocena: 100% 

   Po przeczytaniu poniższych komentarzy jestem w lekkim pozytywnym szoku. To jest aż tak źle, że na Ursynowie, tej ostoi platformy tak totalnie negatywne oceny zbiera "gospodarz" stolicy. Nawet tu ludzie się obudzili i dotarło co się dzieje w Warszawie pod takim "zarzadem". Pozytywem jest ta pobudka..... i tylko ona.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 27 3 miesiące temuocena: 81% 

   Hydraulik wymienia kran, bo ten kran przecieka. Właściciel mieszkania mówi, że to chyba trzeba dokręcić, bo cieknie. Hydraulik na to: „Nie, nie, spokojnie. Woda Trzaskowskiego to zaraz uszczelni"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jamiroquai 26 3 miesiące temuocena: 92% 

   Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego miasta, prezes Czaskoski Rafau, naszego klubu ''Tęcza''. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie, to wilki!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 25 3 miesiące temuocena: 87% 

   Ten cały Trzaskowski to jedna wielka porażka ... nie potrafi niczym zarządzać nawet własnym śmietnikiem z odpadami w różnych kolorach ... może Panu Trzaskowskiemu widok tęczy coś podpowie jeżeli chodzi o śmiecie ... to jest najgorszy prezydent tego miast od początku ... Hanka ... obudź się!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 24 3 miesiące temuocena: 90% 

   Żłobki to najważniejsze osiągnięcie? To raczej patologia. Osiągnięcia to paraliż POW'em ekstremalny od wyborów, nieprawdopodobna wycinka drzew, jakiś milion słupków, zwężenie Grochowskiej, Górczewskiej, JPII, Jerozolimskich, Prostej, wypadek na Sokratesa, Trasa Ł. i tak bez końca, a i korona party w ZTM i czerwona korona wszechfala od marca, hi, hi.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kokon 23 3 miesiące temuocena: 85% 

   Co ze ściekami?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stary singiel 22 3 miesiące temuocena: 90% 

   Spokojnie, nic sie nie dzieje, dalej płyną.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nop 21 3 miesiące temuocena: 92% 

   my mieszkańcy warszawy domagamy się podwyżki opłat za czynsze, podwyżki opłat za czyste powietrze oraz podwyżki opłat za śmieci oraz wodę, płaćmy tyle ile przepływa wody w Wiśle

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 20 3 miesiące temuocena: 14% 

   I dostępu do edukacji, żeby się nauczyć pisać po polsku.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 2 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyborca z Kabat 19 3 miesiące temuocena: 100% 

   Panie Prezydencie - A co z projektem 40-metrowego BIUROWCA w miejscu TESCO? W dodatku postawionym NA SZTUCZNEJ SKARPIE, w której deweloper chce ukryć 2 podziemne kondygnacje, żeby ZANIŻYĆ WSPÓŁCZYNNIK ZABUDOWY? A ponad 1.800 miejsc parkingowych w tej inwestycji zamiast obecnych 600 (przy Tesco)? To ma zdaniem dewelopera ZMNIEJSZYĆ RUCH SAMOCHODÓW na skrzyżowaniu KEN/Wąwozowa. Co Pan na to, Panie Prezydencie?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 18 3 miesiące temuocena: 31% 

   A czy to jest rzeczywiście zadanie dla prezydenta miasta?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 5 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyborca z Kabat 17 3 miesiące temuocena: 72% 

   do Kabaty44: Skoro Prezydent Trzaskowski za NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCI uważa budowę żłobków, to NIE MNIEJ WAŻNYM ZADANIEM Prezydenta jest rozwiązanie problemu zabudowy terenu po TESCO, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców Ursynowa. To przecież jasne, tym bardziej że to dzięki głosom Ursynowian został prezydentem!

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 13 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 16 3 miesiące temuocena: 50% 

   To dobrze wiedzieć - w takim razie ja jako mieszkaniec Kabat jestem za tą rozbudową - kibicuje tym zmianom.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nop 15 3 miesiące temuocena: 90% 

   każdy rozsądny człowiek sam potrafi podsumować 'osiągnięcia i sukcesy'

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 14 3 miesiące temuocena: 26% 

   Ile tu pisich tłuków się rozpisało... Trzaskowski jest słaby, ale na pewno lepszy od kłamcy jakiego.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chwdt 13 3 miesiące temuocena: 90% 

   Moze warto sobie przyswoic podstawową wiedze, ze krytykowanie Trzaskowskiego nie jest rownoznaczne z poparciem dla Jakiego? Czy cie to przerasta?? To Trzaskowski jest prezydentem, nie Jaki, wiec to on jest obiektem oceny, to chyba oczywiste?? A jak widac powodow do chwalenia go nie ma - i tyle glosow krytyki w dzielnicy gdzie platforma wygrywa z pisem w cuglach powinno mu dac duuuzo do myślenia.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nieprawda że mam 170 cm wzrostu!! 12 3 miesiące temuocena: 74% 

   Chodzi o podpisanie karty LGBT?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolec 11 3 miesiące temuocena: 52% 

   Brawo dla Prezydenta i sąsiada z dzielnicy… Jakie by nie było, to brawo… Sukcesów na miarę możliwości, aktualnie… W końcu pandemia trwa… Chociaż wciąż mi w uszach wrześniowa muzyka gra… Jak to Fronczewski w King Bruce Lee... cytował: „Ja w klubie disco mogę robić wszystko Wyciągam damy spod opieki mamy I małolaty spod opieki taty Na bramce stoję, nikogo się nie boję Ja jestem King Bruce Lee Karate Mistrz" I może troszkę z Maryli w „Niech żyje bal” mi się wije, bo: „Bufet jak bufet jest zaopatrzony, Zależy czy tu, czy gdzieś tam. Tańcz póki żyjesz i śmiej się do żony, I pij... zdrowie dam!...” Wtem Niemen z Wesela klasyka mi się pojawia, jak zjawa: „…ostał ci się ino sznur...”

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Suweren 10 3 miesiące temuocena: 85% 

   Czajkowski nadaje jak w radiu Erewań. Spalarnię to trza było wybudować wcześniej, a jak jej nie ma to trza dofinansować wywóz śmieci, a nie wydawać nasze pieniądze na głupoty. Tylko w Warszawie tak gigantyczne podwyżki. A g???a płyną, płyną, płyną i zaleją cały świat.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Analityk 9 3 miesiące temuocena: 67% 

   Przegryw. Już pozamiatane frajerze. PiS wzioł wszystko. Za 3 lata nie będzie czego zbierać. Opozycja? Pipki rozgrywane jak małolaty. Pozdro dla kumatych.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~to moje miasto! 8 3 miesiące temuocena: 84% 

   Człowiek-mem :-)

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 7 3 miesiące temuocena: 76% 

   Wspaniały prezydent co fekalia wpuszcza do Wisły Co to jest za człowiek... prawie prezydent Polski

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 42 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 6 3 miesiące temuocena: 74% 

   Zachowuje się jak tow. Biedroń - mami · obiecuje · wpuszcza w maliny · kpi · szachruje · zwodzi · wprowadza w błąd · robi w bambuko · tumani · myli · czyni głupim · olśniewa · kantuje nabierać · kusi · wabi · łudzi · hipnotyzuje · robi w balona · oszukuje · pogrywa · kiwa... Drugi raz tow. Czaskoskiemu warszawiacy NIE zaufają, a po podziale Warszawy jego rola będzie żadna ! Dziękujemy ci towarzyszu Czaskowski za dalszą prezydenturę, mając w pamięci twój wkład w łupieniu nas ustawą śmieciową, a tow. Olszewski niech pamięta, że nic w przyrodzie nie ginie, i sprawiedliwa karma go dosięgnie !

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiem 5 3 miesiące temuocena: 78% 

   "wyrwać chwasta"

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Chwdt 4 3 miesiące temuocena: 83% 

   Nie lzyj Panie Trzaskowski. Nie tylko ten rzad odpiwiada. Platforma swoje dolozyla, wprowadzajac w 2013 monopol. Teraz monopolista dyktuje ceny. Wyniki spolek sa publikowane w krs, kazdy moze sobie zweryfikowac. Jestescie siebie warci z pisem

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyborca z Kabat 3 3 miesiące temuocena: 72% 

   Panie Prezydencie - A co z projektem 40-metrowego biurowca w miejscu Tesco, w dodatku na sztucznej skarpie, w której deweloper chce ukryć 2 podziemne kondygnacje, żeby zaniżyć współczynnik zabudowy? A 1820 miejsc parkingowych w tej inwestycji zamiast obecnych 600 (pod Tesco)? To ma zdaniem dewelopera ZMNIEJSZYĆ RUCH SAMOCHODÓW na skrzyżowaniu KEN/Wąwozowa. Co Pan NA TO?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Funky Bążur 2 3 miesiące temuocena: 76% 

   Puścili mu w końcu ten funk?

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3746 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021