REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Na jezdni północnego odcinka ulicy Lanciego parkują samochody. Robią to zgodnie z prawem, ale według naszych czytelników, stwarza to duże niebezpieczeństwo, zwłaszcza dla pieszych przechodzących przez ulicę. 

  Niespełna miesiąc temu ulica Lanciego znów jest przejezdna w obu kierunkach. Po tym jak wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy odblokował wjazd od Płaskowickiej znacznie wzrósł tam ruch samochodowy. Część kierowców zajeżdża tu do sklepów, które powstały w nowo wybudowanym bloku przy Lanciego 12, m.in. do Pepco i Stokrotki. Nie dla wszystkich wystarcza wyznaczonych miejsc parkingowych, co w efekcie kończy się stawianiem samochodów wzdłuż jezdni.

  Ulica ta stała się bardzo niebezpieczna. Byłem świadkiem, jak ktoś tak zaparkował tuż przy przejściu dla pieszych, że nadjeżdżający cudem w ostatniej chwili zauważył człowieka i wyhamował. 

  Nie mówię już, jak bardzo uciążliwe jest przepuszczanie samochodów raz z jednej, raz z drugiej strony, bo rząd 5 czy 6 samochodów blokuje całą ulicę. Nie wyobrażam sobie jak to będzie, gdy do tego dojdą jeszcze autobusy ZTM. Trzeba to uporządkować zanim będzie za późno i ktoś zginie na tej ulicy

  - napisał do naszej redakcji pan Marcin. 

  Opisaną sytuację potwierdzają okoliczni mieszkańcy, którym nie podoba się zastawianie ulicy samochodami. 

  - Raz zwróciłem uwagę pewnej pani, ale odburknęła tylko coś pod nosem i na tym się skończyło. Każdemu wydaje się, że tylko na minutkę, ale to nie ma znaczenia czy stoi samochód X czy Y ważne, że stoi. Niektórzy jakby mogli, to by wjechali do środka sklepu - mówi pan Arkadiusz.

  Straż: Wszystko zgodne z prawem

  Kierowcy parkujący na jezdni przy Lanciego 12 robią to zgodnie z prawem. Nie ma tam znaku zakazu. Jedynie w przypadku, gdy samochód tamuje ruch pozostałych pojazdów, ogranicza widoczność innym użytkownikom drogi, gdy stoi za blisko przejścia dla pieszych czy skrzyżowania, może być podstawą do interwencji straży miejskiej lub policji. Jeśli kierowcy zapominają o tych regułach, grozi im mandat w wysokości od 100 do 300 złotych.

  - Od 1 października ubiegłego roku mieliśmy w tym miejscu tylko trzy wezwania do nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. We wszystkich przypadkach dotyczyły one postoju na chodniku utrudniającego poruszanie się pieszym - mówi Sławomir Smyk, rzecznik stołecznej straży miejskiej.

  Również dzielnica, zarządzająca tą ulicą nie miała sygnałów o problemach mieszkańców z autami parkującymi na skraju jezdni. Z tych powodów prawdobodobnie w najbliższym czasie na tym odcinku Lanciego nie stanie znak zakazujący parkowania poza wyznaczonymi miejscami. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 48

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 12
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Szofer 15 2 miesiące temu

   Pieszy zginie przez zaparkowany na ulicy pojazd?? Okej...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lepszy Szofer 14 2 miesiące temu

   Dupa nie szofer, który staje tuż przed przejściem

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sumi 13 2 miesiące temuocena: 0% 

   "Również dzielnica, zarządzająca tą ulicą nie miała sygnałów o problemach mieszkańców z autami parkującymi na skraju jezdni. " Bzdura!! Piszemy prośby o postawienie zakazu parkowania !

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin od 1980r 12 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jak budowali Ursynów to tow. Gierek mówił: budujcie tak żeby za 30 lat ludzie o was źle nie mówili. Można tego posłuchać na filmie z you tube przy oddaniu pierwszego bloku przy ul. Puszczyka 5.Teraz cholerni kapitaliści nawet nie pomyślą, żeby zbudować parking koło bloku w którym będą mieszkać ludzie. Tylko dadzą 1 miejsce do wykupienia w podziemiach za kupę kasy. A jak przyjedzie rodzina czy znajomi, to już auto muszą chyba na plecy wziąć. Co za pojebane budownictwo teraz jest. Okno w okno stawiają bloki. Chcieli u mnie koło bloku na zwm postawić sklep zamiast parkingu. Ja sie pytam co za debile teraz projektują osiedla. Wielki ukłon dla projektantów Ursynowa że nawet zostawili taki pas sieleni pod przebieg metra. A teraz idioci zabudowali to jakimis bunkrami....

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 11 2 miesiące temuocena: 40% 

   Neurobiałki nie jarzą, że to przez zatrawnikowanie i zarurkowanie miejsc parkingowych. To dla ułatwienia dla sklepów i usług, hi, hi. Kamandir może być dumy z osiągnięcia - urządził piekiełko kierowcom i pieszym a neurobiałki na siebie się rzucają, hi, hi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 10 2 miesiące temuocena: 67% 

   Nie wymagaj od "LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI" zbyt wiele - żeby dojechać na pocztę trzeba szukać miejsca 15 minut, ale przecież lokalne "społeczniaki" pewno mają stałe miejsca, jak zgłaszają nowe donosy na parkowanie czy zbyt dużo miejsc parkingowych. Dlatego mówię - dopóki lokalne szury nie zadeptakują ursynowa, to zawsze ktoś będzie im przeszkadzał. Zrobią wszędzie deptaki, czas wyjazdu z takiego parchatowa wyniesie 30 minut do samej Dolinki, to będą szczęśliwi. A chwilę potem zdziwieni, że nikt normalny nie chce tam mieszkać.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andy 9 2 miesiące temuocena: 85% 

   Art. 46 KD: Zatrzymanie i postój pojazdu są dozwolone tylko w miejscu i w warunkach, w których jest on z dostatecznej odległości widoczny dla inny.ch kierujących i nie powoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia. Tam jest wyjazd z garażu bloku na 220 mieszkań, każdy wyjeżdżający ma ograniczoną widoczność na pojazdy nadjeżdżające od Belgradzkiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Korbol 8 2 miesiące temuocena: 60% 

   Miałem ostatnio a nawet dziś problem z przejechaniem tego kawałeczka. Problem nie leży w zaparkowanych autach, tylko w kierowcach, którzy myślą że się nie zmieszczą. Jakoś się kuźwa minąłem z autem, które jechało z przeciwnego kierunku. Inna sprawa to to, że na tych 25 metrach zaparkowane auta, są jedynymi tak parkującymi na tej ulicy. Proponuje zaorać!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 7 2 miesiące temuocena: 73% 

   Jak zwykle biedna straż miejska i policja nie mogą sobie poradzić z egzekwowaniem przepisów. Naprawdę jest mi was szkoda.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 6 2 miesiące temuocena: 33% 

   to prawda, ale w tym przypadku dodatkowo tam faktycznie nie ma zakazu zatrzymywania. Oby się to jak najszybciej zmieniło.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 5 2 miesiące temuocena: 50% 

   Ale co ma znak zakaz zatrzymywania do opisywanej sprawy? To źle parkujący przy samych pasach kierowcy stwarzają zagrożenie. To miejsce nie jest wyjątkowe pod tym względem. A robią tak, bo mogą, bo nikt im mandatu nie wlepi, bo policja pilnuje schodów do nieba przed kaczkami ze śniegu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 4 2 miesiące temuocena: 38% 

   przed pasami, a także nie przed pasami, wzdłuż krawężnika blokując przejazd

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pieszyy 3 2 miesiące temuocena: 57% 

   Bardzo dobry pomysł z tym zakazem B-36. Popieram!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kierowca 2 2 miesiące temuocena: 52% 

   Jezdnie - jak sama nazwa wskazuje - służą do jazdy. Powinien być zakaz parkowania na jezdniach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 16 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 1 2 miesiące temuocena: 62% 

   a chodniki, jak sama nazwa wskazuje, służą do chodzenia. Powinien byc zakaz jazdy przez chodniki np. w celu dostania się do domu, sklepu, gdzie badź.. Powinien być zakaz chodzenia po jezdniach np w celu przemieszczenia sie z jednej strony na druga bo jezdnie nie służą do chodzenia. I zakaz poruszania sie po parkingach bo, jak sama nazwa wskazuje, służą one wyłącznie do parkowania. Na koniec - powinien być zakaz wypowiadania sie na forum osobomm z 1 komorka mózgowa, jako niezdolnych do logicznego rozumowania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3814 sekundy
  REKLAMAA2 Dzieci Puszczy 01.04.2021 - 30.04.2021