REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Urząd dzielnicy)

  REKLAMA

  Na Ursynowie rozpoczęły się remonty dróg nieutwardzonych. Jako pierwsza, powierzchnię asfaltową zyska ulica Macieja Rataja. Wyremontowane zostaną także ulice 11 KUD (przy Relaksowej) oraz Muchomora.

  Na Rataja na Zielonym Ursynowie prace już trwają. Zakończą się w ciągu kilku dni. Na odcinku 200 metrów ulica zostanie utwardzona i zyska nawierzchnię asfaltową. W przyszłym tygodniu rozpocznie się długo oczekiwany przez mieszkańców remont ulicy 11 KUD - to jedna z bocznych uliczek od Relaksowej, którą dzielnica co jakiś czas utwardzała. Jako ostatnia w kolejności wyremontowana zostanie ulica Muchomora. Chodzi o często wykorzystywany przez rowerzystów 1,5 km odcinek od Maślaków do Prawdziwka. Prace ruszą za dwa tygodnie. Ulica zyska podbudowę z kruszywa oraz powierzchnię asfaltową.  

  Remonty prowadzone są w ramach miejskiego programu poprawy jakości dróg nieutwardzonych, które zainicjowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Na program załapał się też Ursynów, choć w skromnym zakresie. Dzielnica wysłała listę aż 10 ulic, miasto wybrało zaledwie trzy.

  - Rozpoczęte dziś prace to sygnał dla mieszkańców okolicznych domów – wkrótce komfort korzystania z często jedynej dojazdowej drogi bardzo się poprawi - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Remontami zajmuje się należący do miasta Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Szybka technologia pozwoli cieszyć się utwardzoną ulicą już po tygodniu robót.

  Na program poprawienia jakości dróg nieutwardzonych w latach 2017-2018 miasto przeznaczyło 20 milionów złotych. W tegorocznej edycji utwardzonych zostanie ponad 30 dróg, w 10 dzielnicach.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z ROBÓT NA RATAJA:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~julka 4 5 miesięcy temuocena: 0% 

   Cieszy, że osiedlowe ulice na zielonym Ursynowie są intensywnie doinwestowane. Widać, ze tam silne lobby , choć nieliczne , jest skuteczne. Szkoda, że sami urzędnicy ratusza , którzy są odpowiedzialni za infrastrukturę l nie zauważają tego co widać z ich ratuszowego okna. Np. zejście do metra przy Wasilkowskiego połamane , dziurawe płyty , znaki drogowe zniszczone pobazgrane i kilka lat temu stuknięte , więc pochylone i nic . Nie zauwazają. Przedepty w pobliżu kościoła i studzienki oligoceńskiej nie zorganizowane a przy tym z ogromnymi kałużami i brudem. I nic. Nikt nie zleci naprawy. A to blisko Ratusza. Polecam Burmistrzom spacerek.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stanislaw 3 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Super informacja ale niech takze sie zajma poprawa znakow drogowych,ktore sa nieczytelne na Ursynowie Polnocnym

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec Rataja 2 6 miesięcy temuocena: 38% 

   Nie wierzyłem jak burmistrz Kempa obiecywał remont Rataja ale widzę że dotrzymał słowa

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LEWIATAN 1 5 miesięcy temuocena: 67% 

   I dobrze Mieszkańcu Rataja robiłeś ... nie wierząc burmistrzowi Kempie, bo to nie On remontuje drogę - to nie jest inwestycja Dzielnicy Ursynów - tylko decyzja odgórna (miejska). Pozdrawiam działaczy PO robiących cieniutki PR dla BRK, ale ciemny lud to podobno kupuje :)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1232 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018