REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Przenosiny kupców z bazarku "Na Dołku" na przyszłe nowe targowisko miejskie nad tunelem POW mogą się opóźnić. Koncepcja, którą na zlecenie ursynowskiego ratusza przygotowali architekci, trafiła... do kosza. Przez drogowców. Jest już nowa, poprawiona, która zakłada ponad 70 miejsc handlu.

  - Mamy nadzieję, że na wiosnę już będziemy mogli pokazać coś konkretniejszego. To ma być miejsce przyciągające, a nie odpychające. Będziemy robić wszystko, aby w 2023 roku kupcy rozpoczęli handel w nowej, estetycznej i świetnie zaprojektowanej inwestycji oraz w bardzo dobrej lokalizacji - tak w październiku o koncepcji miejskiego targowiska nad tunelem POW mówił burmistrz Robert Kempa.

  Te plany wzięły w łeb. Niespodziewanie dla urzędników pojawił się problem z terenem wciąż zarządzanym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Zlecona za 300 tysięcy złotych firmie OCA Architekci koncepcja umiejscowienia nowego miejskiego bazarku nad tunelem POW okazała się nieaktualna. Co się stało?

  - Pracownia musiała poprawić program zagospodarowania terenu w związku z przebiegiem drogi rowerowej wzdłuż ul. Płaskowickiej. Po akceptacji projektu targowiska przez ZDM otrzymaliśmy informację, że na wniosek GDDKiA ZDM musi przesunąć trasę ścieżki na południe, co przy uwzględnieniu miejsca na chodnik kolidowało z kilkoma miejscami do handlu - mówi Kamila Terpiał, rzeczniczka ursynowskiego ratusza.

  W grudniu Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał postanowienie, które zobowiązuje GDDKiA do zainstalowania na dwa lata czujników drgań nad tunelem POW, akurat w miejscach, gdzie budowana miała być droga rowerowa.

  Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich zdołali w ostatniej chwili zmienić przebieg ścieżki, ale biegnie ona kosztem terenu przyszłego bazarku. A ponieważ urzędnicy nie skoordynowali swoich działań, przygotowana koncepcja umiejscowienia ponad 70 miejsc do handlu legła w gruzach. Na szczęście dzielnica nie straciła pieniędzy, bo rozlicza wykonawcę od efektów prac. Firma architektoniczna musiała na nowo uzgodnić swoje pomysły, dokonać zmian w projekcie targowiska i na nowo złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy do ratusza.

  Cała procedura opóźni się jednak, co może oznaczać, że kupcy z opóźnieniem przeniosą się w nowe-stare miejsce. Do wiosny miała bowiem powstać koncepcja wraz z oszacowaniem kosztów inwestycji. Firma miała także za zadanie sprawdzić, czy i gdzie nad tunelem POW da się postawić częściowo zadaszone targowisko oraz budynek administracyjny. Musiała również uzgodnić warunki techniczne z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, która administruje tunelem. Chodziło m.in. o sprawdzenie nośności ustroju konstrukcji tunelu. 

  Jak ma wyglądać przyszły bazarek?

  Z koncepcji wynika, że nowy bazarek miejski nad POW ma mieć ok. 5 tys. m.kw. i ma sięgać od Braci Wagów do terenu na wysokości dawnego sklepu rowerowego Airbike w budynku przy al. KEN 49. 

  Jak informuje ratusz, nad tunelem mogą powstać dwa parterowe, niepodpiwniczone budynki usługowo-handlowe z zapleczem administracyjno-technicznym (o powierzchni 268,76 m2 i 343,64 m2) oraz z łazienkami dla klientów. Wokół budynków ma być 31 wiat do handlu i inicjatyw miejskich o lekkiej konstrukcji stalowej o wysokości 3,5 metra i wymiarach 3,5 x 3,5 m. Będą też 44 miejsca do handlu z samochodów dostawczych oraz parking na 34 miejsca.

  Obecne prywatne targowisko na pętli ma podpisaną z miastem umowę dzierżawy również do 2023 roku i bez możliwości przedłużenia. Dla tej okolicy szykowany jest bowiem plan miejscowy, który w projekcie nie przewiduje handlu kupców, a zabudowę usługowo-administracyjną, a dalej wzdłuż Płaskowickiej, bliżej Cynamonowej, mieszkaniową. Nie wiadomo czy do tego czasu uda się miastu wybudować targowisko nad tunelem. Zresztą na prowadzenie targowiska miejskiego zostanie ogłoszony konkurs, niewykluczone więc, że "Dołek" może przegrać tę rywalizację. Jako bazarek prywatny należący do byłego radnego Piotra Karczewskiego będzie musiał poszukać sobie innego miejsca.

  powyżej: wizualizacja targowiska miejskiego wg. koncepcji Katarzyny Łowickiej z 2016 roku - koncepcja Parku Linearnego nad POW

  A co z parkiem nad POW?

  Niewykluczone, że jeszcze w tym roku pojawią się pierwsze nasadzenia drzewek zgodnie z projektem pierwszej części parku linearnego. Inwestycję prowadzi Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. Ma już on projekt przygotowany przez firmę Palmett, znanej m.in. z zazieleniania Placu Pięciu Rogów czy koncepcji skweru zielonego przy placu Powstańców Warszawy. Miasto zapłaci za niego 1,2 mln złotych. Urzędnicy wkrótce ogłoszą przetarg na budowę parku - sadzenie drzewek, wytyczanie alejek oraz dostawę ławek. Projekt będzie powstawał w trzech etapach - najpierw na odcinku od Braci Wagów do al. KEN W sumie pierwszy etap inwestycji ma kosztować 12,3 mln.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 195

  • 62
   BARDZO PRZYDATNY
  • 14
   ZASKOCZONY
  • 33
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 28
   WKURZONY
  • 48
   BRAK SŁÓW

  38Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~yaki 38 5 miesięcy temuocena: 62% 

   Nie dla wiecznego syfu. Tak zniechęciliście ludzi, że teraz nie chcą bazarku. Na pętli miał być czysty, ładny i kolorowy. Jaki jest każdy widzi. Jak przyjeźdźają goście z poza Warszawy - pytają czy to jest obóz dla uchodźców... Panie Kępa, weź Pan sobie ten bazarek na parking. Bedzie bazar i czysta okolica. Dojazd jeszcze lepszy niż dotychczasowe miejsca. Przypomnę że obiecywał Pan park linearny, ale jakby ktoś nie zasadził drzewek, to do tej pory nic Pan tam nie zrobiłeś. Tylko kasa wypływa na bzdurne projekty.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xyz 37 5 miesięcy temuocena: 80% 

   Kasa nie wypływa tylko wpływa do kieszeni tych co powinna wpłynąć. I o to chodzi. Większość inwestycji gminnych na ogół jest nakierowanych na generowanie zysków deweloperom. Przypomnę słynną Arenę na Ursynowie, gdzie mimo 2letniego opóżnienia deweloper (zajęty innymi budowami) zapłacił zamiast 120mln zł kary tylko 7,1mln.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MArcin K 36 5 miesięcy temuocena: 72% 

   Czemu to nie może być plac handlowy działający wyłącznie w weekend. Sprzątany w niedziele popołudniem. Bez stojących w tygodniu namiotów i busów.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wert 35 5 miesięcy temuocena: 59% 

   nie dla bazarku nad POW nie dla miejsc parkingowych przy BW TAK DLA PARKU !!! Zieleń i tereny rekreacyjne dla wszystkich

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~maronne 34 5 miesięcy temuocena: 94% 

   Nie wierzę, że ten bazarek powstanie dokładnie w takiej formie jak na projekcie xD

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejscowa 33 5 miesięcy temuocena: 39% 

   Drzewka sobie sadźcie tylko nie ważcie się ruszać naszych miejsc parkingowych przy Braci Wagów!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bliski 32 5 miesięcy temuocena: 65% 

   @Miejscowa - jak czytam takie "nie ważcie się ruszać" to coraz bardziej jestem za tym, by jednak ruszyć :-) Ja wolałbym, drzewko niż twoje miejsce parkingowe. Bez porównania! Zresztą nie sądzę, byś za to miejsce zapłaciła, więc nie jest ono ani twoje ani wasze - pamiętaj o tym. A zatem może podlegać zmianom, o których decydować będzie ktoś inny niż ty/wy.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejscowa 31 5 miesięcy temuocena: 24% 

   To miejsca parkingowe mieszkańców okolicznych bloków, którym potrzebne są właśnie one a nie drzewa. Róbcie sobie parki pod własnym oknami.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tymczasowy 30 5 miesięcy temuocena: 62% 

   @Bliski - no tak bo za nasadzenia zapłaciłeś w podatkach... A to przecież za parking też zapłaciliśmy w podatkach... Zostawcie ten parking, z obu stron Braci Wagów, widać że jest potrzebny po jego zapełnieniu.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 8 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bliski 29 5 miesięcy temuocena: 77% 

   @Miejscowa i @tymczasowy - żeby było jasne, nie jestem przeciwny miejscom parkingowym. Ale na pewno miejsce nie jest własnością takiej osoby jak @Miejscowa - jest wspólne - mogę zaparkować tam i ja i mój sąsiad i sąsiad tej kobiety i ktoś spoza Warszawy itp. I tak samo jak miejsca parkingowe są wspólne, tak i parki też są sprawą wspólną. I im bardziej takie osoby będą podkreślać jak bardzo te miejsca się im należą i aby się "nie ważyć ich ruszać", tym bardziej inni ludzie będą przeciw takiemu zawłaszczeniu nie swojej rzeczy! Pierwszy podpisałbym petycję o to, by takie miejsce "należące" do @Miejscowa zlikwidować

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bliski 28 5 miesięcy temuocena: 47% 

   @tymczasowy - no a jeśli tak jak piszesz zapłaciłem za to tez w podatkach to tym bardziej czuję się teraz współwłaścicielem miejsca parkingowego, które uzurpuje sobie niemal jak 'chytra baba z Radomia" @Miejscowa i nie tylko tego miejsca.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejscowa 27 5 miesięcy temuocena: 38% 

   ~Bliski - Czuć to się akurat możesz.....Nie parkujesz tutaj to Ci likwidacja miejsca parkingowego nie przeszkadza a nam mieszkającym tuż przy planowanym "Parku" już jak najbardziej. Nawet sobie nie wyobrażam sytuacji, że zlikwidują parking po obu stronach ul. Braci Wagów. Najwyżej będzie jak z Wykonawcą na Psiej Górce :-)

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~PiSiTroll 26 5 miesięcy temuocena: 48% 

   Kempa powinien za to zapłacić głową!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bliski 25 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Oooo, jakby Pisowcy mieli za wszystko głowami płacić, to by głów im zabrakło - trzeba byłby importować je w ramach programu Głowa+

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorba 24 5 miesięcy temuocena: 95% 

   Dlaczego wybrano firmę , która fatalnie , fatalnie zorganizowała zieleń więdniejącą w donicach na pl. Powstańców Warszawy i jeszcze nic nie pokazała na placu 5 rogów, gdzie tez będzie zieleń w doniczkach ? Czy nie ma innych firm projektujących miejskie parki , strefy relaksu , czy tereny zielone ? Ursynowscy decydenci Wy kończycie za rok swoją urzędnicza karierę , a miasto będzie ponosiło konsekwencje waszych decyzji. na lata. Pokażcie projekt mieszkańcom .Niech ocenią. Zgłoszą swoje uwagi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Osiemgwiazd 23 3 miesiące temuocena: 50% 

   ... bo to 'TA" firma. :/

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~cicha lipa 22 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Komentarz goni komentarz, zalewając nas hiobowymi wizjami - a będzie jak zawsze, czyli wszystko sp..artolą doszczętnie, zaserwują nam bałagan z kupcami, brakiem miejsc parkingowych, ukochaną SM wlepiającą mandaty, i nie wykluczam też stosowania opłaty w biletomacie ! Typowy Polnische Wirtschaft !

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Simka 21 5 miesięcy temuocena: 70% 

   Po co tyle ścieżek rowerowych, kiedy rowerzyści jeżdżą po chodnikach i jezdnich. Ścieżki rowerowe puste, a na chodnikach strach chodzić!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aster 20 5 miesięcy temuocena: 39% 

   po to, żebyś mógł napisać ten nic nie wnoszący komentarz.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 14 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 19 5 miesięcy temuocena: 67% 

   czy wczesniej nie bylo mowy o 50 stanowiskach?? teraz 70, za chwile bedzie 100 czy 120 aby wszyscy obecni mogli sie tam pomiescic i koniec koncow bedziemy mieli to samo co teraz ale na 'starym miejscu'

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MONA 18 5 miesięcy temuocena: 63% 

   PAN R. Kępa nie będzie nastawiał swojej głowy, myślę, że jak obiecał tak uczyni, bo inaczej mieszkańcy Jemu za to podziękują .

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pomarańcza91 17 5 miesięcy temuocena: 92% 

   A co z pętlą autobusową?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 16 5 miesięcy temuocena: 55% 

   Przewidziana jest zabudowa mieszkaniowa lub biurowa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~znatolina 15 5 miesięcy temuocena: 79% 

   Powinno być czysto, kulturalnie, elegancko i schludnie. Ponadto powinien być spory parking dla samochodów kupieckich i dla klienteli, w przeciwnym razie będzie chaos i bałagan.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nickt 14 5 miesięcy temuocena: 89% 

   A co z bazarem pod szpitalem?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alwaro 13 5 miesięcy temuocena: 88% 

   To oddzielny bazarek, funkcjonujący na prywatnym gruncie?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Quest 12 5 miesięcy temuocena: 59% 

   To jak w końcu ma wyglądać to targowisko??? I jak ma działać: czy znowu tylko w weekendy - to za mało dla tak dużego organizmu jak Ursynów. W ciepłych miesiącach na całym terenie dzielnicy handlują półdzikie stragany "dekorujące" ulice, ale w zimnych... Poza tym ta hala targowa, prócz zieleniny, powinna miec alejki dla sklepików z nieprzemysłowym nabiałem, mięsem, rybami, nieprzemysłowymi wędlinami, wyrobami cukierniczymi i piekarniczymi z innych miejsc niz sieciówki, itd. Nawet Praga i Targówek maja porządne bazarki, gdzie można kupić żywność nieprzemysłowa, a na Ursynowie katastrofa, trzeba jeździć do miasta (albo na wieś), bo PUSTYNIA.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 11 5 miesięcy temuocena: 93% 

   12 milionow jak psu w ... i to nie koniec!

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Świadomy Wyborca 10 5 miesięcy temuocena: 54% 

   Od czego zaczyna R.Kempa? Od wydania 300 tys. z naszych podatków na blaszany bazar i parking dla handlarzy z Bronisz. Czy ten człowiek nigdy się niczego nie nauczy? Bazar na pętli wg. R.Kempy też miał być estetyczny. Jak przejmował go P.Karczewski też miał być estetyczny. Jak jest- każdy widzi. Slumsy cały okrągły tydzień. Handel kilka godzin w sobotę i z połową klientow w niedzielę. Mój głos w najbliższych wyborach dla kandydata, który usunie slums z centrum Ursynowa. Może być czasowy w weekendowe poranki na parkingu Ratusza. Wtedy kupcy będą musieli po sobie sprzątać. I nie będzie weekendowych korków na rondzie.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wrrrr 9 5 miesięcy temuocena: 89% 

   Jest więcej niż pewne , że te 44 miejsca do handlu z samochodów dostawczych zostanie zabudowane budkami z dykty i szmat oraz zastowione starymi gratami służącymi za podręczny magazyn. Przeciez to będą ci sami ludzie którzy handlują na dawnej pętli , a oni nie potrafią inaczej.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 8 5 miesięcy temuocena: 91% 

   Tak tak, wizualizacje może i fajne, a w rzeczywistości znów będzie syf, smród, walające się kartony, resztki warzyw i inne typowo straganowe rzeczy. Że już o CAŁYCH 4 MIEJSCACH POSTOJOWYCH, które chyba pani projektant wstawiła bo jej się przypomniało, że ludzie nie będą biegali z siatami do zbiorkomu, nie wspomnę...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mona 7 5 miesięcy temuocena: 31% 

   Dobrze , że będzie MAŁY i kameralny i już nie P. radnego P.K

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 6 5 miesięcy temuocena: 41% 

   Nie będzie karczeskiego.? Jaaaasne , już mu robek krzywdy nie zrobi.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 5 5 miesięcy temuocena: 39% 

   Widać że ZDM się pospieszyli bo podpisali umowę na ścieżkę zanim była zgoda na używanie tunelu. A targowisko jest ważne zwłaszcza w czasach drożyzny pisiaków

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~meme 4 5 miesięcy temuocena: 61% 

   zwłaszcza że bazarkowe ceny są 2x wyższe niż w sklepach

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pisiak 3 5 miesięcy temuocena: 63% 

   Faktycznie... targowisko fantów kupionych w Broniszach lub nie wiadomo jakiego dokładnie pochodzenia jest potrzebne by chętnie głupolki myślący, że to od eko-bio rolników taniej - kupowały nad tunelem drożej tak jak się to odbywa obecnie na pętli.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 24 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 2 5 miesięcy temuocena: 47% 

   @meme o jakich sklepach mowisz i jaki masz asortyemtn - pokaz mi chociaz 3 sklepy ktore maja dobre ceny i towar pierwszej jakosci. Tu mam pewnosc ze ide i sam wybiore to co mi odpowiada, zwlaszcza jak pojde w sobote z rana. To ze jest drozej - bo jest inna skala, kazdy chce zarobic , - jezeli uwazasz ze handel na takim bazarku to eldorado czemu sam nie handlujesz?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 1 5 miesięcy temuocena: 76% 

   Jak zwykle wszystko rozciągnięte w czasie na maxa.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4992 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022