REKLAMAA1 TEFAL  03.02.2021 - 02.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Ulicą Baletową można przejechać już bez problemu. Na jej trasie pojawił się tunel, który prowadzi pod przyszłym, ursynowskim odcinkiem S7.

  Kierowcy jeszcze do niedawna musieli omijać odcinek ul. Baletowej w pobliżu stacji PKP Warszawa Dawidy wybudowanym przez drogowców bypassem. Teraz już nie ma takiej potrzeby. W czwartek drogowcy oddali do użytku tunel, którym swobodnie mogą przejeżdżać samochody.

  - Mamy na Zielonym Ursynowie swoją małą Wisłostradę - komentują okoliczni mieszkańcy. Tuba, którą pędzą samochody, podobna jest raczej do tunelu trasy W-Z.

  Konstrukcja ma ok. 100 metrów i wykonana jest z betonu oraz metalu. Wyglądem przypomina przeciętą na pół rurę, otoczoną kamiennymi blokami. Tunel prowadzi pod trasą S7. To znaczy, prowadzić będzie, kiedy ekspresówka zostanie wybudowana.

  Kiedy pojedziemy Puławską-bis?

  Jak na razie budowa trasy ekspresowej S7 na wylocie z Warszawy, potocznie zwanej Puławską-bis, odbywa się bez przeszkód. Przejęła ją w lutym tego roku firma Polaqua, po rozwiązaniu przez GDDKiA umowy z firmą Rubau Polska. Aby podpisać umowę z nowym wykonawcą i kontynuować prace, ministerstwo infrastruktury musiało dosypać grosza - 135 mln złotych. Jak obiecują drogowcy, odcinek ma zostać oddany do użytku jesienią 2022 roku.

  Do wybudowania jest 6,6 km drogi (trzy pasy ruchu w każdą stronę), węzły drogowe „Zamienie” i „Lesznowola”, 8 wiaduktów, ciągi piesze oraz ścieżki rowerowe, kładka pieszo-rowerowa, system odwodnienia terenu oraz zabezpieczeń akustycznych, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne i zieleń.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z BALETOWEJ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ekspert 5 2 miesiące temuocena: 50% 

   Uważam i mam prawo do publikacji swojej opinii, że Robert Kempa ma spore deficyty w prawdomówności i uczciwości. Burmistrzem został w efekcie nieszczęsliwego zbiegu okoliczności.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 4 2 miesiące temuocena: 67% 

   Ubolewam, że nawet nowi dziennikarze Halo Ursynów kultywują stare nawyki i nie zamieszczają mapek tam, gdzie są one niezbędne. Komu w Redakcji przeszkadzają 4 zdjęcia + 1 mapka?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miii 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Nikomu pewnie nie przeszkadza, ale jak to mówią... czas nie jest z gumy. Na wszystko potrzeba czasu. A jak się orientujesz na Ursynowie to i mapka zbędna

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sefagui7621 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Od strony torów, tuż przed wjazdem do tunelu jest taki uskok, że tylko czekać aż jakiś kierowca się zagapi I wystrzeli tam jak z katapulty. Kto akceptuje takie fuszerki?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ZielUrs 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Wyluzuj. To pewnie tymczasowo, w niweleta drogi będzie skorygowana. W każdym razie kicha jest gdzie indziej: brak wiaduktu nad torami. Sądząc z odległości tunel-tory kolejowe, nie powstanie nigdy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3962 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021