REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 września 2020, 16:18 komentarzy 114
  Wlot do tunelu POW przy węźle Ursynów-Wschód

  Wlot do tunelu POW przy węźle Ursynów-Wschód (SK)

  Do końca roku ma być przejezdna naziemna część Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie - takie założenia ma Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. To oznacza, że po zapowiadanym na grudzień zakończeniu budowy wawerskiego odcinka trasy S2 oraz mostu na Wiśle, znaczna część tranzytu na linii wschód-zachód trafi do naszej dzielnicy. Czy miasto pozwoli na sparaliżowanie Ursynowa? Na razie umywa ręce.

  Wygląda na to, że co najmniej roczne opóźnienie w budowie tunelu POW odbije się ursynowianom czkawką. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zapewnić do końca roku przejezdność wszystkich trzech odcinków obwodnicy, choć tunel nie będzie jeszcze gotowy.

  Zaskoczenie w ratuszu

  Niespodziewanie, z takimi projektami w ubiegłym tygodniu pojawili się w stołecznym ratuszu drogowcy z firmy Gulermak, którzy budują wilanowski odcinek trasy POW. Do takich planów przyznał nam się również dyrektor operacyjny Astaldi, odpowiedzialny za ursynowski odcinek.

  - Jesteśmy w trakcie aktualizacji harmonogramu robót uwzględniającego nowy czas na ukończenie, zgodnie z postanowieniami kontraktu i założeniami, że przeprowadzenie ruchu z istniejącej drogi ekspresowej S2 poprzez węzeł Ursynów-Zachód, lokalny układ komunikacyjny (w tym ulica Płaskowickiej) oraz węzeł Ursynów-Wschód do Zadania B nowobudowanej drogi ekspresowej S2 ma nastąpić w terminie do końca roku. Projekty organizacji ruchu są w trakcie uzgadniania i liczymy na szybką ich akceptację, co również znajdzie swoje odzwierciedlenie w aktualizowanym harmonogramie robót - mówi dyrektor Marcin Żabka.

  Niewinnie brzmiące "przeprowadzenie ruchu" oznacza przejazd przez Ursynów kilkudziesięciu tysięcy dodatkowych pojazdów na dobę. I to wszystko przez lokalne ulice. A jeszcze w końcu sierpnia GDDKiA mówiła o uruchomieniu tylko dwóch odcinków. O naziemnej "protezie" ursynowskiej nawet nie wspomniano.

  - Udostępnienie kierowcom odcinka pomiędzy węzłem Lubelska a Przyczółkowa planujemy do końca tego roku, natomiast tunel na Ursynowie - w II kwartale 2021 roku - mówiła wówczas Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka stołecznego oddziału GDDKiA.

  Zgodnie z tymi słowami, do czasu uruchomienia tunelu, kierowcy jadący ze wschodu mieli dojechać tylko do Przyczółkowej, gdzie skręcaliby w prawo lub w lewo (najczęściej w kierunku Doliny Służewieckiej). Najnowsze plany GDDKiA idą jednak dalej. Jeśli się ziszczą, kierowcy jadący od wschodu pojadą mostem na Wiśle, miną węzeł Przyczółkowa i z Wilanowa łącznicą będą mogli wjechać na Ursynów. Skręcą w Rosoła, by ul. Gandhi dojechać do węzła Ursynów Zachód.

  Od zachodu natomiast kierowcy będą mogli zjechać na wysokości hipermarketu Auchan łącznicą prowadzącą do ulicy Gandhi i dalej lokalnymi ulicami dotrzeć do zjazdu na Wilanów. Wiele oczywiście zależy od oznakowania i sygnalizacji.

  Tunel niegotowy, więc będzie trasa naziemna

  Plany generalnej dyrekcji zmroziły burmistrza Ursynowa Roberta Kempę. Biorąc pod uwagę, że POW ma jeździć nawet 150 tys. pojazdów na dobę, a na Ursynów zjeżdżałaby tylko połowa z nich, oznaczłoby to paraliż naszej dzielnicy. Nawet 75 tys. dodatkowych aut, w tym ciężarówki.

  - Propozycja GDDKiA jest skandalem! Będę przekonywał prezydenta i miejskie biura, aby jej nie akceptowali. Zresztą nie sądzę, abym musiał przekonywać, bo to rozwiązanie skrajnie niebezpieczne. Na trasie tranzytu znajduje się przecież aż 11 placówek oświatowych, w tym 7 przy ul. Gandhi, gdzie przejścia dla pieszych nie mają sygnalizacji. To będzie gorszy sajgon niż podczas budowy samego tunelu! - grzmi Robert Kempa.

  powyżej: prognozy liczby pojazdów przejeżdżających przez węzły Ursynów-Wschód i Ursynów-Zachód (źródło: Astaldi)

  Dzielnica nie rozumie, dlaczego mieszkańców Ursynowa naraża się na kolejne utrudnienia, skoro - zgodnie z obietnicami GDDKiA - tunel ma być przejezdny już w II kwartale 2021 roku. Tyle zachodu z organizacją ruchu na zaledwie 7 miesięcy?

  - Co ma być tą wartością, dla której warto to robić? - pyta burmistrz. - Te kilka miesięcy? Sukces medialny, że "uruchomiliśmy" POW? - powątpiewa burmistrz.

  Jedyną odpowiedzią jest to, że drogowcy z GDDKiA już wiedzą, że także nowy termin oddania tunelu do użytku jest nierealny. A to by oznaczało, że tranzyt drogą naziemną pozostanie z nami przez ponad rok. Poważne zmiany w organizacji ruchu na Ursynowie będą więc opłacały się wykonawcom i GDDKiA.

  Kamień "milowy" czy "młyński u szyi"?

  Parę dni temu urzędnicy miejscy zatwierdzili tymczasową organizację ruchu dla lokalnego układu dróg - czyli ul. Płaskowickiej od Pileckiego do Stryjeńskich i Dereniowej. Ma to duże znaczenie dla ruchu lokalnego.

  - W piątek otrzymałem informację z Biura Polityki Mobilności i Transportu, że czasowa organizacja ruchu dla tego obszaru uzyskała zatwierdzenie. Skontaktowałem się z Astaldi i poprosiłem, aby wdrożyli procedurę. Zgodnie z przepisami potrzeba na to 7 dni. Trzymajcie kciuki - poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Robert Kempa.

  Kciuki można puścić. Już wiadomo, że z zatwierdzonych projektów Astaldi nie skorzysta. Dyrektor Marcin Żabka wyklucza szybki powrót ekip drogowych na Płaskowickiej.

  - Zatwierdzenia dotyczyły czasowej organizacji ruchu, ale z uwagi na podpisany aneks - kamień milowy w zakresie możliwości przeprowadzenia ruchu wzdłuż tunelu (…) - całość układu miejskiego ma zostać oddana do ruchu w terminie do końca 2020 - poinformował nas w poniedziałek, gdy dopytywaliśmy o tę sprawę.

  Astaldi już w końcu lipca, a więc zanim uzyskało zatwierdzenia od ratusza, wycofało z Płaskowickiej swoje ekipy drogowe i skoncentrowało się na innych pracach. To był pierwszy znak, że dzieje się coś niedobrego.

  Drugim znakiem były odpowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na nasze powtórne pytania o oddanie ul. Płaskowickiej, Lanciego oraz parkingi przy Kazury.

  - Wykonawca, zgodnie z zapisami umowy, zakończy prace i powyższe ulice zostaną przekazane kierowcom do końca bieżącego roku - napisała nam kilka dni temu Małgorzata Tarnowska z warszawskiego oddziału GDDKiA. Parę tygodni wcześniej wspominała o terminach powakacyjnych.

  Zmianę terminu otwarcia lokalnych ulic wpisano więc do niedawno podpisanego aneksu między Astaldi i GDDKiA oraz powiązano ją z planami wprowadzenia tranzytu, co generalna dyrekcja przemilczała. "Kamień milowy" dla Astaldi, o którym wspomina dyrektor Żabka, będzie kamieniem młyńskim u szyi ursynowskich kierowców. Wydaje się, że tym właśnie rządowa agencja chce "zaszachować" stołeczny samorząd, z którym współpraca do tej pory układała się bardzo różnie. 

  - Będzie tak - słyszymy w źródle zbliżonym do Astaldi i GDDKiA. - Albo miasto się zgodzi na tranzyt, uruchamiając lokalne ulice, albo nie będzie ani tranzytu, ani otwarcia nowych jezdni Płaskowickiej i przekazania terenu pod budowę parku linearnego.

  Co zrobi miasto? Na razie też milczy

  Zapytaliśmy urząd m.st. Warszawy czy zamierza zgadzać się na propozycję poprowadzenia tranzytu przez Ursynów. Upłynął tydzień i odpowiedzi brak. Najwyraźniej trwają kalkulacje, co się bardziej opłaca w skali całej Warszawy. Bo pogorszenie warunków komunikacyjnych w jednej dzielnicy wcale nie oznacza, że sytuacja nie polepszy się w całej stolicy, a w szczególności na wiecznie przeciążonej Dolinie Służewieckiej i Puławskiej, które tranzytowcy wybierają dzisiaj.

  Burmistrz Kempa jest nastawiony "bojowo". Podpowiada, że biuro miejskie nie musi zatwierdzać stałej organizacji ruchu bez sygnalizacji świetlnych i niezabezpieczonych przejść dla pieszych przez dwupasmową Płaskowickiej, o co wnioskuje Astaldi. Może też blokować zmiany w programach sygnalizacji, które miałyby priorytetyzować ruch tranzytowy. Jest też pogodzony z tym, że GDDKiA może w odpowiedzi torpedować przekazanie terenu nad tunelem pod budowę obiecywanego parku linearnego.

  - Przez sześć lat GDDKiA wmawiała nam, że odda POW tylko w całości, gdy wszystkie odcinki łącznie z tunelem będą gotowe. Ostatnio, że tranzyt będzie tylko mostem na Wiśle, by na końcu obciążyć mieszkańców Ursynowa konsekwencjami opóźnień z tunelem. Odwrócę optykę - dlaczego im się tak spieszy? Czy dla dobra mieszkańców nie można trzymać się pierwotnych zapowiedzi? - pyta retorycznie Kempa.

  Już po publikacji artykułu wydział prasowy stołecznego ratusza zapewnił nas, że odpowiedzi na pytania dotyczące planów puszczenia tranzytu przez Ursynów będą gotowe we wtorek rano. Kiedy tylko je otrzymamy, opublikujemy je.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 518

  • 48
   BARDZO PRZYDATNY
  • 40
   ZASKOCZONY
  • 42
   PRZYDATNY
  • 20
   OBOJĘTNY
  • 11
   NIEPRZYDATNY
  • 204
   WKURZONY
  • 153
   BRAK SŁÓW

  114Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) 114 ponad rok temuocena: 80% 

   To są następstwa idiotycznej decyzji puszczenia autostrady ( nie żadnej obwodnicy ) przez jedno z największych osiedli Warszawy .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby
  • ~ekolog 113 ponad rok temuocena: 100% 

   Dokładnie!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby
  • ~Arnie 112 ponad rok temuocena: 67% 

   Nie ma o co się burzyć. I tak w przypadku jakiegokolwiek wypadku w tunelu, ruch automatycznie będzie kierowany od węzła przed do węzła za tunelem ulicami Ursynowa. To są skutki puszczenia autostrady międzykontynentalnej przez środek osiedla mieszkaniowego.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby
  • ~wojti 111 ponad rok temuocena: 13% 

   oczywiście wszyscy dookoła mogą cierpieć i stać w korkach ale biedni mieszkańcy ursynowa już nie...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby
  • ~Laki 110 ponad rok temuocena: 64% 

   W Chinach 36 km mostu podwieszanego wybudowali na rzece w 3 lata i to most z zawrotkami co kilka kilometrów!! A u nas 300 m mostu nie mogą oddać w 3 lata bo woda była przez 1 dzień wyższa ha ha ha. Jaki kraj takie tempo prac, żenujące są te opowieści o trudnościach w budowie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby
  • ~Hoffander 109 ponad rok temuocena: 100% 

   To jest sluszna koncepcja. A jezioro przesunie sie gdzie indziej.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby
  • ~Korbol 108 ponad rok temuocena: 49% 

   Wracałem wczoraj o 20:00 Płaskowickiej do Stryjeńskich. To już chyba po godzinach szczytu ?. A korek między rondami był i to w obie strony. Ciekawie się zapowiada ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 25 wpisy tej osoby
  • ~Warszawa 107 ponad rok temuocena: 64% 

   Wybierz metro- a nie wozisz 5 wolnych miejsc- dlatego masz korek- to nie wiocha z 100 mieszkańców.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 32 18 wpisy tej osoby
  • ~Korbol 106 ponad rok temuocena: 36% 

   Do ~Warszawa "Wybierz metro- a nie wozisz 5 wolnych miejsc..." Do Janek metro nie dociera, a i wożenie szafek było by kłopotliwe. Metro jest niezłe, ale nie zawsze z nim po drodze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 18 wpisy tej osoby
  • ~rumcajs 105 ponad rok temuocena: 14% 

   Nke tpumacz mu. To duren reprezentujacy jednoosobowe gospodarstwo studenckie. Nie zrozumie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby
  • ~Warszawa 104 ponad rok temuocena: 77% 

   Nie ma obowiązku mieszkania w Jankach- zresztą nie widzę żeby każdy w korku wiózł szafę tylko swój tyłek a obok wolne miejsca.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 6 wpisy tej osoby
  • ~Antyantypow 103 ponad rok temuocena: 28% 

   Te, wujek dobra rada. Jak bedzie 16 linii metra jak w paryzu, to moze bedziemy jezdzic metrem. A poki co wuj ci do tego czym kto sie porusza. Ogarniasz typie, ze nie kazdego zycie kreci sie na trasie ursynow centrum ursynow. Moze zrobimy eksperyment, ile sie jedzie z ursynowa na grojecka/ aleja krakowska? Bo mi autem z garazu na kabatach wychodzi 15 minut. Juz nie wspominajac, ze w dobie korony sam sobie popitalaj metrem jak masz ochote.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 18 wpisy tej osoby
  • ~Warszawa 102 ponad rok temuocena: 63% 

   W nosie mam Twoje auto i gdyby nie tacy madrusie z Ursynowa ( napływ) to metro byłoby wcześniej niż 100 lat za Londynem.Moje życie kręci się wokół metra no jestem stąd nie nie muszę na pole jechać ogórków jak ty pilnować.Msss garaż to dobrze stoj sobie w korku jak inni Ci podobni.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby
  • ~Antyantypow 101 ponad rok temuocena: 19% 

   A g..no mnie wiesniaku interesuje, co ty o autach myslisz. Wbij sobie do tego zakutego łba, ze ludzie beda jezdzic tym czym chca i co jesy dla nich dogodne, a nie co tobie sie podoba. A jak dla ciebie auto sluzy tylko do ogorkow, to tylko potwierdzasz ze czlowiek ze wsi wyjdzie, ale wies z czlowieka nigdy. Odbijaj sobie tę kartę w fabryce o 8.00 i 16.00 i odfanzol sie od dyktowania innym jak mają żyć.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby
  • ~Warszawa 100 ponad rok temuocena: 83% 

   To sobie stój w tym koreczku zakuty łbie cała dobę i nie narzekaj bo.sniesza mnie twoje historie- chwalisz się czy zalisz

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby
  • bartekzuk 99 ponad rok temuocena: 100% 

   "Już po publikacji artykułu wydział prasowy stołecznego ratusza zapewnił nas, że odpowiedzi na pytania dotyczące planów puszczenia tranzytu przez Ursynów będą gotowe we wtorek rano. Kiedy tylko je otrzymamy, opublikujemy je." Czy odpowiedzi się pojawiły?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby
  • ~Pasztet 98 ponad rok temuocena: 40% 

   Czajka ważniejsza niż jakieś tam ursynów hahahaha

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby
  • Kabat 97 ponad rok temuocena: 82% 

   Cała GDDKiA oraz ZDM to ludzie z wyobraźnią byłego już inż. ruchu w Warszawie, człowieka o ZEROWEJ wyobraźni o infrastrukturze drogowej i ZEROWEJ zdolności przewidywania przyszłości, tak istotnej w procesie projektowym ! Wszystkie inwestycje są POZBAWIONE perspektywy przyszłości, wykonywane chaotycznie - konsekwencją są idiotyczne poprawki widoczne na każdym kroku. Banda nieudaczników i ignorantów bez podstaw zawodowych i doświadczenia. A wystarczyłoby zatrudnić kogoś z Wiednia lub Sztokholmu czy Oslo - Warszawa byłby PRZEJEZDNA ! Idiotów ci u nas dostatek na każdym kroku - Polnische Wirtschaft jest wszechobecny !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby
  • ~italiano 96 ponad rok temuocena: 93% 

   Oni reagują tylko na dialog typu palenie opon i albo te decyzje służą jakieś zadymie politycznej i są robione z zmysłem albo ktoś myśli ( o ile to dobre słowo ) , że jakoś mieszkańcy " to łykną". Uciążliwość tego pomysłu będzie dla mieszkańców Ursynowa tak duża , że eskalacja konfliktu jest nieunikniona.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby
  • ~miko2 95 ponad rok temuocena: 67% 

   Dzisiaj jadą Puławską i Dolinką Służewiecką więc wydostanie się z Ursynowa na wschód to w niektórych godzinach koszmar. Można to podzielić - ciężarówki przez Dolinkę, a osobowe przez Płaskowickiej. Ale w sumie źle będzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~Kapitan Jack 94 ponad rok temuocena: 68% 

   Może pójdźmy śladami Kazury i niech burmistrz zamontuje w naszej dzielnicy wszędzie szlabany i każdemu mieszkańcowi Ursynowa da pilota do szlabanu :-). A tak całkiem poważnie rok czasu opóźnienia to bazarek na dołku i protest pseudo kupców. To dzięki nim możliwy i był na rękę wykonawcy wydłużony termin realizacji budowy tunelu. Jakoś wtedy burmistrz się nie przejmował i nie interweniował tylko jak już trwało to za długo przeniósł bazarek na pętlę autobusową, a autobusy postawił na ulicy. Taki racjonalizator z poszukiwany, poszukiwana. Teraz wielce zdziwiony, że pozostałe odcinki zostaną otwarte i ruch pójdzie przez naszą dzielnicę. Podziękujmy za to burmistrzowi i kupcom z bazarku. Wykonawca tylko na tym skorzystał.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby
  • ~Boom 93 ponad rok temuocena: 53% 

   I znowu te bajki jakoby bazarek i mieszkańcy zawinili.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 7 wpisy tej osoby
  • ~Papuga 92 ponad rok temuocena: 50% 

   O kolego domagasz się u ratusza takich przywilejów jak kasta Kazurian. Duży błąd. Tylko oni zasługują na uległość ratusza w każdej kwestii.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~duren 91 ponad rok temuocena: 36% 

   co za roznica i tak rosoła jest już trasa tranzytowa szybkiej ruchu dla mieszkancow okolicznych miejscowosci. jebac te laczniki z wilanowej

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby
  • ~Mb 90 ponad rok temuocena: 74% 

   Pracowałem tam i pierwszą firmą, której bym przyłożył kary jest Astaldi. Następnie całkiem nieudolna GDDKiA w której powiem wprost pracują nieudacznicy nie mający zielonego pojęcia o budowie dróg i jeżdżą tylko na sygnale na budowie tak wprawdzie nie wiem po co ale to są ludzie z nadania partyjnego. Jednym słowem cyrk i Polska to rzeczywiście kraj z papieru Panie Morawiecki. Zacznijcie zatrudniać ludzi odpowiednich na stanowiska a nie będzie takiego syfu jaki fundujecie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 5 wpisy tej osoby
  • ~Kuba 89 ponad rok temuocena: 58% 

   Pięknie... Już teraz jest problem żeby wyjechać z końcówki Pileckiego przez rondo z Płaskowickiej... To teraz będzie jeszcze gorzej. Trzeba podziękować mieszkańcom Kazury za szlabany którymi się ogrodzili i zablokowali inne opcje wyjazdu.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 25 wpisy tej osoby
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) 88 ponad rok temuocena: 30% 

   Przeczytaj to coś napisał i zastanów się nad tą głupotą .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 30 wpisy tej osoby
  • ~Ulica Kazury 87 ponad rok temuocena: 36% 

   Co za komentarz !!! A może jeszcze prościej i szybciej byłoby przez nasze mieszkania a nie tylko wewnątrz przez osiedle ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 30 wpisy tej osoby
  • ~Wacław Jarząbek 86 ponad rok temuocena: 63% 

   Może trzeba było jednak mobilizować Astaldi wszystkimi siłami dzielnicy! Ciągłym monitoringiem postępów, protestami, że za wolno itd. Przecież widać było gołym okiem, że mimo opóźnienia na starcie, potem szli ślamazarnym tempem! Widać to najlepiej było na odcinku KEN-Rosoła i tego jak nic się nie działo i nie dzieje teraz notabene na zamkniętej Lanciego!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby
  • ~Boom 85 ponad rok temuocena: 48% 

   A co ma dzielnica wspólnego z tą inwestycją? To jest inwestycja rządowa, a nie miejska. Nadzór ma ggdkia

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 14 wpisy tej osoby
  • ~ jako 84 ponad rok temuocena: 61% 

   @Wacław - nikt się nie spodziewał, że Astaldi okażą się takimi skrurw... i po podpisaniu aneksu na wszystko się wypną. Poczuli się silni, bo duuuuża kara już nad nimi nie wisi, więc teraz muszą się odwdzięczyć GDDiA.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 11 wpisy tej osoby
  • ~Wacław Jarząbek 83 ponad rok temuocena: 40% 

   Może trzeba było jednak mobilizować Astaldi wszystkimi siłami dzielnicy! Ciągłym monitoringiem postępów, protestami, że za wolno itd. Przecież widać było gołym okiem, że mimo opóźnienia na starcie, potem szli ślamazarnym tempem! Widać to najlepiej było na odcinku KEN-Rosoła i tego jak nic się nie działo i nie dzieje teraz notabene na zamkniętej Lanciego!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby
  • ~Jojne Skowronek 82 ponad rok temuocena: 50% 

   Nie krępujcie się włodarze. Proponuję przedłużyć KEN do ogrodu botanicznego w Powsinie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 19 wpisy tej osoby
  • ~ppo 81 ponad rok temuocena: 46% 

   Miało być dowcipnie ale nie wyszło

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 13 15 wpisy tej osoby
  • ~punk(t)G 80 ponad rok temuocena: 71% 

   Mieszkańcy Ursynowa powinni złożyć pozew przeciwko GDDKiA. Prace powinny przebiegać w normalnym tempie, szczególnie, że nie było długich/strasznych zim (czteromiesięcznych przestojów).

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 6 wpisy tej osoby
  • ~głos rozsądku 79 ponad rok temuocena: 18% 

   Ursynów nie jest udzielnym księstwem, ani samotną wyspą i musi uwzględnić interesy ogólnospołeczne, którymi są przepustowość ruchu drogowego w obrębie wielkiej Warszawy i rozwiązanie problemów tranzytowych w ramach aglomeracji. Także proponuje porzucić egoistyczne partykularyzmy i uwzględnić potrzebę czasowego puszczenia ruchu przez jedną ulicę na Ursynowie, bez konieczności dalekiego objeżdżania go.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 53 wpisy tej osoby
  • ~Lukasz 78 ponad rok temuocena: 78% 

   uwzględnia już od kilku lat, w h mamy tranzyt niech chamy omijają warszawę, dla mnie to mogą nad nią latać nawet, z domu się wyjechać nie da, niech Ci co nie są z Warszawy i nie płacą w niej podatków na komunikację się przesiądą, bo i tak jazda państwa z tablicami rejestracyjnymi zaczynającymi się na L i T to jakiś dramat

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby
  • ~ jako 77 ponad rok temuocena: 69% 

   @głos - widać, żeś z prowincji, więc ci wyjaśnię parę kwestii. Tak, POD WZGLĘDEM KOMUNIKACYJNYM, Ursynów jest udzielnym księstwem, gdyż w praktyce jest odcięty od reszty Warszawy. Tak to sobie ktoś kiedyś wymyślił. Całe duże osiedle "wisi" tylko na kilku ulicach wjazdowych/wyjazdowych. Puszczenie tranzytu przez Ursynów, technicznie niemal niewykonalne, przypominać będzie pchanie ślepej kiszki - nie ważne jak się napniesz, wiele nie wsadzisz, nawet jeśli lubisz mieć ciasno. By przejechać przez to osiedle musi być wjazd i wyjazd, np. przez POW.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 24 11 wpisy tej osoby
  • ~Kiedys_z_ursynowa 76 ponad rok temuocena: 30% 

   Także uważam że Ursynów dostaje to na co zasłużył. Gdyby nie ich blokady, bazarki i inne Górnotne pomysły nie byłoby opóźnienia w realizacji projektu na ich terenie. Więc teraz muszą ponieść konsekwencje własnych decyzji. Droga w tym miejscu była planowana 50 lat temu więc trzeba było przemyśleć nim się zakupiło "mieszkanie" w super lokalizacji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 23 wpisy tej osoby
  • ~Geralt 75 ponad rok temuocena: 56% 

   Uwaga na trole próbujące wpłynąć na dyskusję na tym forum. Działają używając słów-kluczy, powtarzających się haseł, wyrażeń i konstrukcji myślowych: bazarek, szambelan, parada klaunów, (mieszkańcy) sami sobie winni (bo glosowali na takie władze, bo protestowali), lemingoza.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 15 wpisy tej osoby
  • Kabat 74 ponad rok temuocena: 45% 

   No to będziemy spacerować po przejściach dla pieszych z portretami Trzaskowskiego i Puchalskiego...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 22 wpisy tej osoby
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) 73 ponad rok temuocena: 61% 

   Spacer tak , ale z innymi portretami .

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 9 wpisy tej osoby
  • ~kajak wieslaw 72 ponad rok temuocena: 33% 

   z twoim portretem

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby
  • ~Oburzony 71 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie dajmy się nabrać. Jak już puszczą ruch, to będzie nie 6, ale może i 16 miesięcy. Nie można im wierzyć. Ulice Ursynowa nie są przystosowane do takiego ruchu, w przeciwieństwie do Dolinki Służewieckiej (trzy pasy, dodatkowe pasy do skrętu, bezkolizyjne skrzyżowanie z Puławską). Zablokowany będzie cały Ursynów - pewnie duża część kierowców będzie "uciekać" w poprzeczne ulice (Rosoła, KEN, Stryjeńskich, Gandhi) tamtędy próbować ominąć korek. Będą blokować się wszystkie większe wyjazdy z Ursynowa, a dzielnica będzie przecięta na pół przez korek, którego w żaden sposób nie da się ominąć. Pomysł jest absurdalny! Zagrożeniem są głównie wypadki (w korku też zdarzają się niebezpieczne wypadki, np. ciężarówki najeżdżające na stojące w korku auta) i zanieczyszczenie powietrza. Nie po to zainwestowano ogromne pieniądze w budowę tunelu przez Ursynów, żeby teraz puszczać ruch górą!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 0 wpisy tej osoby
  • ~A. 70 ponad rok temuocena: 82% 

   Jeśli takie są plany, to jest to oczywisty skandal. Wydostanie się z Kabat czy Natolina będzie prawie niemożliwe. Ale panu Burmistrzowi też należy podziękować za zaistniałą sytuację. Ktoś przecież zgodził się na "autostradę" Konstancińską i nieustanny napływ aut na Rosoła.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby
  • Kabat 69 ponad rok temuocena: 67% 

   Trzeba ich też zrozumieć, szkoły, praca inne - a "autostrada" jest i była przedtem przez ul. Rzekotki, zatem jest znacząca poprawa, która przestaje być znacząca przy Wąwozowej. Nikt z bezmyślnego (zmienili inż. ruchu na jeszcze głupszego) ZDM nie przewidział takiego natężenia ruchu na skrzyżowaniu Relaksowa / Wąwozowa, które można było zaprojektować o dłuższe pasy skrętu w prawo z Wąwozowej i w lewo do Wąwozowej - wszak miejsce było. O kretyńskiej sygnalizacji nie wspomnę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby
  • ~tak to widzę 68 ponad rok temuocena: 28% 

   A może parking dla pojazdów balonowych, którymi można omijać korki ! Parku linowego im się zachciało ! Dla kogo ? Parki linowe organizuje się w terenach zalesionych ! Najpierw urząd posadzi las , poczeka aż urośnie do niezbędnej wysokości i skończy się druga kadencja burmistrza Kempy & ska. Tymczasem zrobi się bazarek.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 23 wpisy tej osoby
  • ~Geralt 67 ponad rok temuocena: 65% 

   Oj, nieprzygorowałeś się trolu. Nie powiem jakie głupoty wypisałeś, żeby nie ułatwiać zadania. Pewnie nie do końca nawet wiesz, gdzie jest Ursynów. Jeśli masz mocodawcę, to zgłaszam mu oficjalnie, aby za ten wpis potrącić z wypłaty

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 9 wpisy tej osoby
  • ~ jako 66 ponad rok temuocena: 69% 

   @tak... - ty się lepiej pajacu staraj, żeby ci nowych nicków nie zabrakło

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 9 wpisy tej osoby
  • Kabat 65 ponad rok temuocena: 83% 

   Nie ma POJAZDÓW balonowych, są STATKI powietrzne (aerostaty).

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  • Jaro 64 ponad rok temuocena: 96% 

   Pomijając wszystkie polityczne gadki (80% komentów) sprawa może wyglądać tak, że konieczny będzie protest w postaci blokady zjazdu na węzłach. Komentarze i polubienia nie zablokują tranzytu przez dzielnicę... Jak puszczą tranzyt górą, to możecie sobie pisać, ile wlezie. Ucierpi każdy - pisior i leming.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 1 wpisy tej osoby
  • ~Grzegorz 63 ponad rok temuocena: 83% 

   dokładnie, nie ma mowy o tranzycie przez dzielnicę, jak będzie trzeba to się zablokuje drogę

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby
  • ~lukasz 62 ponad rok temuocena: 75% 

   też jestem tego zdania, będzie trzeba zrobić szopkę w postaci blokad i protestów

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby
  • ~Rumburak 61 ponad rok temuocena: 67% 

   Tak czy owak, ewentualna blokada dotknie w największym stopniu mieszkańców Ursynowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby
  • ~Korbol 60 ponad rok temuocena: 100% 

   Pomysł wydaje się być niezły. Proponuje na protest przygotować listę lokalizacji wraków zalegających na parkingach. Jest ich ogromna ilość, myślę że jak przyjdzie czas to je przyniesiemy ... :-)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby
  • ~Rumburak 59 ponad rok temuocena: 85% 

   Zastanawiam się, co miał w głowie troskliwy miś, żartoliwie zwany gospodarzem dzielnicy, kiedy wpuszczał tranzyt od strony Powsina.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 5 wpisy tej osoby
  • ~Oburzony 58 ponad rok temuocena: 81% 

   Nie popieram języka, ale wydaje mi się, że to dobry moment na poruszenie po raz kolejny tematu ruchu tranzytowego z Powsina. Nie wiem co stało za tą decyzją, ale dla Ursynowa to była decyzja fatalna. Może da się coś zrobić, aby ograniczyć tu ruch...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby
  • ~Tatuś 57 ponad rok temuocena: 45% 

   Wina Kaczora dyktatora! Ale spox Szambelan na pocieszenie paradę Klaunów wam zrobi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 17 wpisy tej osoby
  • ~Jojne Skowronek 56 ponad rok temuocena: 41% 

   może zaproszą ekologów z ich szwedzką liderką ?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 13 wpisy tej osoby
  • ~SkujNick 55 ponad rok temuocena: 62% 

   Sami są sobie winni, nie potrafili oddać terenu na czas, nie potrafili nawet zorganizować sobie parku i ścieżek rowerowych, żeby były asfaltowe. Szkoda tylko, że za nieudolnosc urzędników zapłacą mieszkańcy, ale takich sobie wybrali.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 11 wpisy tej osoby
  • ~ jako 54 ponad rok temuocena: 67% 

   taka organizacja ruchu to szczyt pisowskiego skurw....twa, więc można się spodziewać jej wdrożenia z wszelkimi maksymalnymi utrudnieniami. Jednak to spowoduje natychmiastowe i trwałe zakorkowanie Płaskowickiej, więc niewiele samochodów przejedzie po powierzchni wzdłuż tunelu. Rozleją się więc na Ghandi i w stronę Lasu Kabackiego, przez skrót Kabaty-Powsin. Niestety, jest to także przedsmak tego, co będzie się działo, gdy póżniej będzie zamykany tunel z powodu wypadku czy innego utrudnienia. R8G

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 21 wpisy tej osoby
  • ~Ziutek 53 ponad rok temuocena: 32% 

   Warszawą rządzi szambonurek a nie PiS baranie takiego żeście wybrali.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 40 wpisy tej osoby
  • ~tako 52 ponad rok temuocena: 21% 

   ......do ~jako : co ma do tego PiS, którego wulgarnymi słowy obrzucasz ? Podziękuj swojemu , z PO-wskiego nadania, burmistrzowi Kempie i jego wspólnikom za całe to szambo , nie tylko w Wiśle , ale i na ulicach !

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 19 wpisy tej osoby
  • ~ jako 51 ponad rok temuocena: 92% 

   @tako - co ma wspólnego pis z gddkia??? rozumiem, ze to miał być żart, bo nie wierzę, że można być aż takim nieukiem. Zabawny z ciebie troll o wielu nickach. I pomyśleć, że to tacy jak ty wybrali pis by rządził Polską.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby
  • ~Edward 50 ponad rok temuocena: 29% 

   Nie róbta paniki. Jakoś to przeżyjem. Przecie to tylko na chwilę. Zobaczyta bedzie dobrze. Trzeba się trochę poświęcić dla ogółu. No to co pomożecie?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 30 wpisy tej osoby
  • ~FRUUUUUU 49 ponad rok temuocena: 39% 

   DYMISJA KEMPY Z CAŁYM TOWARZYSTWEM !

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 34 wpisy tej osoby
  • ~Zouza 48 ponad rok temuocena: 30% 

   Szanowny Panie Autorze artykułu, Czy przypadkiem w tytule w słowie "skażą" nie ma błędu ortograficznego?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby
  • ~Maturzystka2020 47 ponad rok temuocena: 54% 

   Do Zouza - sorry, ale jak ktoś sugeruje błędy gdy nie ma racji, to się delikatnie mówiąc ośmiesza. Autor przecież dobrze napisał. Zastanów się jaka jest różnica, między słowem "skażą" a "skarzą". Już?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby
  • ~Boom 46 ponad rok temuocena: 33% 

   Masz rację. Chodzi o karę a nie o skażenie np. środowiska.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby
  • ~Boom 45 ponad rok temuocena: 67% 

   Chociaż zależy to od intencji autora co miał na myśli, bo może być zarówno skaże od skazać, ale też skarze od kary (nieco archaiczne - niech Cię bóg skarze). Po przemyśleniu być może jednak jest poprawny tytuł.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby
  • ~Zouza 44 ponad rok temuocena: 56% 

   Zwracam honor Autorowi i przepraszam za niesłuszne zwrócenie uwagi. Wczoraj byłam zmęczona i źle zrozumiałam tytuł, tutaj chodzi oczywiście o "skazać ", a nie "karać". Uprzejmie proszę Redakcję o usunięcie całego tego wątku. Maturzystko, poczułaś się lepiej pogardliwie mnie besztając? Niech Ci się nie wydaje, że pozjadałałaś wszystkie rozumy i gwarantuję Ci, że w życiu co najmniej kilka razy się ośmieszysz, a wówczas przypomnisz sobie te słowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby
  • ~Jan 43 ponad rok temuocena: 71% 

   Doceniam, mało kto potrafi publicznie przyznać się do błędu i pokajać. Komentarzami Maturzystki i podobnymi nie należy się przejmować. Każdy w jakiś sposób stara się poprawić własne samopoczucie. Niestety, część rezygnuje z podnoszenia poziomu własnej wiedzy, na rzecz wykazywania jej niższego poziomu u innych. Wytykanie potknięć innym nie podnosi statusu, daje jedynie malutką nikczemną satysfakcyjkę, po której niesmak tylko pozostaje, a jeśli nie pozostaje, tym gorzej. Pomijając aspekt kultury osobistej, jest to ślepa uliczka, która najwięcej szkody przynieść może "umniejszaczom".

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 42 ponad rok temuocena: 47% 

   Od samego początku pisałem , że chcą zagazować Ursynów tą budową . No i niestety miałem rację . TO JEST JEDEN WIELKI SKANDAL .

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 24 wpisy tej osoby
  • ~Pytia 41 ponad rok temuocena: 55% 

   Na Ursynowie Duda przegrał. To teraz odgrywa się na mieszkańcach i zamierza zwalić to na władze Warszawy. To będzie po Czajce druga dywersja. Brakuje jeszcze do kompletu unieruchomienia metra np przez awarię w tunelu...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 28 wpisy tej osoby
  • ~tak 40 ponad rok temuocena: 33% 

   przykra choroba, ta lemingoza...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 39 wpisy tej osoby
  • ~TURBO LEMING 39 ponad rok temuocena: 31% 

   Niestety nieuleczalna

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 33 wpisy tej osoby
  • ~ jako 38 ponad rok temuocena: 64% 

   @ turboleming - nie wiem co lepsze - lemingoza, czy uzależnienie od bezmózgiego lizania kaczego kupra. Może każdemu według potrzeb i preferencji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 29 16 wpisy tej osoby
  • ~TURBO LEMING 37 ponad rok temuocena: 24% 

   ~ jako - bredzenie o "lizaniu kaczego kupra" to jeden z objawów lemingozy

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 31 wpisy tej osoby
  • ~ jako 36 ponad rok temuocena: 55% 

   @turbo - tak chłopcze, oczywiście, ja piszę brednie, ty masz zawsze rację. A jak fakty przemawiają przeciwko tobie, to tym gorzej dla faktów. Liż dalej liż, nie będę ci bronił.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 17 wpisy tej osoby
  • ~TURBO LEMING 35 ponad rok temuocena: 25% 

   ~ jako - zapomniałem że lemingów nie można denerwować , bo może się im pogorszyć , a więc żyj dalej w alternatywnej rzeczywistości

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 30 wpisy tej osoby
  • ~ jako 34 ponad rok temuocena: 68% 

   Alternatywna rzeczywistość, gorszy sort, komuniści i złodzieje - to wszystko już było. Rozumiem, że trzymasz partyjną linię, ale nudzisz już i kwilisz jak mała dziewczynka. Poczytaj smsy z przekazani dnia, może bonzowie wymyślili nowe obelgi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 11 wpisy tej osoby
  • ~miko1 33 ponad rok temuocena: 67% 

   Dzisiaj jadą Puławską i Dolinką Służewiecką więc wydostanie się z Ursynowa na wschód to w niektórych godzinach koszmar. Można to podzielić - ciężarówki przez Dolinkę, a osobowe przez Płaskowickiej. Ale w sumie źle będzie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby
  • ~Olszar 32 ponad rok temuocena: 78% 

   Jak tak będą chcieli zrobić . Proponuję protest pod siedzibą GDDKiA !!!. Na Ursynowie mieszka 150 tys osób .Spalimy kilka opon i wówczas pójdą po rozum do głowy

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby
  • ~Guział wróć! 31 ponad rok temuocena: 53% 

   Czy burmistrz Kempa w ramach protestu poda się do dymisji?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 17 wpisy tej osoby
  • ~Korbol 30 ponad rok temuocena: 88% 

   Prorok jakiś ze mnie, pisałem o tym parę lat temu ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby
  • ~Krzysztof 29 ponad rok temuocena: 52% 

   Chyba autor oraz spora część komentujących zapomniała że opóźnienie otwarcia tunelu wynika głównie z protestów mieszkańców i władz Ursynowa których było bardzo dużo. A każdy protest musiał być rozpatrzony. Sam mieszkam na Ursynowie i nie rozumiem tego całego oburzenia. Trzeba było dalej protestować przeciwko tunelowi. Może wiadukt by strzelili w tym miejscu. Albo portal teleportacyjny.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 31 wpisy tej osoby
  • ~Boom 28 ponad rok temuocena: 52% 

   Nie pisz bajek. Jak jest wydane prawomocne pozwolenie na budowę to już od wykonawcy wszystko zależy. A wykonawca miał kłopoty, opieszale prowadził budowę, mimo że miał ciepłe zimy. Zamiast skrócić czas budowy to dorzucił prawie rok. A nadzór gddkia jest jak na innych drogach szybkiego ruchu, czyli żaden i po prostu opóźnienie goni opóźnienie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 21 wpisy tej osoby
  • ~Jaromir Wyżyny Płd. 27 ponad rok temuocena: 68% 

   Miasto zwlekało bodajże 3-6 miesięcy z przekazaniem terenu od syfiastego bazarku. Taki czas opóźnienia to wina miasta i bazarku. W tym również obecnego Burmistrza P. Kempy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 26 12 wpisy tej osoby
  • ~Pytia 26 ponad rok temuocena: 64% 

   Pamięć nie dopisuje najwyraźniej... Budowa tunelu rozpoczęła się od przejścia pod metrem na KEN-ie, a bazarek temu w niczym nie przeszkadzał - został zresztą okrojony - bez protestów, Pozwolenie na budowę pozostałego odcinka uprawomocniło się w styczniu 2019 roku, a bazarek został zlikwidowany na początku marca 2019. O jakim więc opóźnieniu jest mowa. Przynajmniej do maja 2019 był bez pośpiechu likwidowany teren bazarku, ale pisać jest łatwo - trudniej analizować fakty....

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby
  • ~Pytia 25 ponad rok temuocena: 74% 

   No i jeszcze jedno. Zgodnie z warunkami kontraktu do terminu realizacji nie jest wliczany okres od 15 grudnia do 15 marca następnego roku. Tak więc wykonawca kontraktu z powodu likwidacji bazarku od połowy marca 2019 nie może sobie rościć żadnych pretensji...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 7 wpisy tej osoby
  • ~zwykły obserwator 24 ponad rok temuocena: 41% 

   Kabaret "budowy" trwa, hi, hi. ZDM, GDDKiA będą jeszcze lata terroryzować POW'em, zwłaszcza po zamknięciu nawrotki, korkopasie na Puławskiej, cyrku z II nitką Płaskowickiej i Rosoła, hi, hi. Ten czas wykorzystają na zasłupkowanie reszty Ursynowa i zatrawnikowanie i zakamulcowanie, hi, hi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 26 wpisy tej osoby
  • ~erykantykleryk 23 ponad rok temuocena: 34% 

   A Szambelan paradę klaunów robi.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 42 wpisy tej osoby
  • ~ jako 22 ponad rok temuocena: 64% 

   pisiorku o wielu nickach - nie mierz wszystkich własną miarką, a klaunów poszukaj u siebie, macie ich aż nadmiar

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 15 wpisy tej osoby
  • ~facepalm 21 ponad rok temuocena: 79% 

   chyba sie komuś klepki lekko pod kopułą poprzestawiały. Niech sobie pod ratuszem puszczą tranzyt.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 8 wpisy tej osoby
  • ~ekolog 20 ponad rok temuocena: 53% 

   i tą całą POW!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 18 wpisy tej osoby
  • ~antypow 19 ponad rok temuocena: 47% 

   PRECZ Z POW!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 32 wpisy tej osoby
  • ~ekolog 18 ponad rok temuocena: 45% 

   popieram!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 25 30 wpisy tej osoby
  • ~Antyantypow 17 ponad rok temuocena: 65% 

   Tylko sie obaj nie zes.ajcie. I zapraszamy na otwarcie.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 16 wpisy tej osoby
  • ~ jako 16 ponad rok temuocena: 67% 

   @ antypow - w ramach protestu nie będziesz jeździł POW? Zarąbiście, jednego mniej

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 31 15 wpisy tej osoby
  • ~s 15 ponad rok temuocena: 57% 

   trzeba było jeszcze bardziej przeciągać likwidację bazarka, zresztą burmistrz zapomniał o zasadzie, że po otwarciu nowej trasy ruch się zmniejsza, a przedłużenie Belgradzkiej nadal jest niepotrzebne, okazać się też może że puszczenie ruchu tunelem też nie jest konieczne, przecież ruch mogą przejąć istniejące uliczki Ursynowa

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 13 wpisy tej osoby
  • ~analityk niezależny 14 ponad rok temuocena: 37% 

   A Prezydent zrobi paradę Klaunów!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 33 wpisy tej osoby
  • ~~gonzo 13 ponad rok temuocena: 65% 

   Masz rację, po prezydencie Dudzie można się wszystkiego spodziewać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 18 wpisy tej osoby
  • ~STOP BP 12 ponad rok temuocena: 24% 

   Twój prezydent, Szambelan gonzo. Duda to dobry prezydent robi to co mu każe główna partia w kraju i nie fika rządowi. O to chodzi w byciu prezydentem. Rząd PiS uratował życie milionom kiedy wasz Tusku doradzał słuchać się Makarona. Taka prawda. ;p

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 47 wpisy tej osoby
  • ~accuweather 11 ponad rok temuocena: 71% 

   zmieniasz nick, ale piszesz w kółko to samo. Ewidentnie za pieniądze. Do tego językiem na poziomie tępawego dwunastolatka. "Szambelan" "makaron". Ale żenada!!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 27 11 wpisy tej osoby
  • Zły_porucznik 10 ponad rok temuocena: 69% 

   Puszczenie tranzytu przez Ursynów byłoby ogromnym skandalem, ale sądzę także że pocałunkiem śmierci w mateczniku Trzaskowskiego. Myślę, że tak gigantyczny zastrzyk aut komunikacyjne zabiłby Ursynów - w każdym kierunku. I niekomunikacyjnie, a już zwyczajnie, zabiłby niestety też niektórych mieszkańców naszej dzielnicy - przejścia, wypadki - no przecież to jest jasne, co się wydarzy.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 11 wpisy tej osoby
  • ~Boom 9 ponad rok temuocena: 55% 

   Nic się nie wydarzy, bo będzie po prostu korek. A za nieudolność gddkia odpowiedzą mieszkańcy i miasto. Divide et impera.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby
  • ~Kabaciarz 8 ponad rok temuocena: 76% 

   Chyba ich poebało? Trzeba wyjść na ulicę, bo inaczej źle skończymy :-(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby
  • ~alisterkabat 7 ponad rok temuocena: 71% 

   Popieram. Jeśli się nie opamiętają, trzeba będzie blokować, bo nas zatrują i sparaliżują. A odpowiedzialnych na taczki.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) 6 ponad rok temuocena: 45% 

   POPIERAM

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 6 wpisy tej osoby
  • ~Warszawa 5 ponad rok temuocena: 67% 

   Albo wsiąść do metra

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  • ~ZofiaKazury 4 ponad rok temuocena: 81% 

   A mówiłam żeby przed budowa zabezpieczyć nasze interesy. I co? Próbują nas oszukać!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby
  • ~Ursynowianin 3 ponad rok temuocena: 93% 

   Cytuję: "Ale jaja, ale jaja...", koniec cytatu

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 1 wpisy tej osoby
  • ~gaba 2 ponad rok temuocena: 73% 

   Burmistrz ma rację. To są jakieś jaja !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4775 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022