REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 czerwca 2020, 10:23

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Turbosprężarka to urządzenie mechaniczne, które stosowane jest w motorach spalinowych. Jak działa turbosprężarka i jak dbać o to urządzenie?

  Budowa i cel stosowania turbosprężarki

  Turbosprężarkę możemy podzielić na dwie części: turbinę oraz sprężarkę, które stanowią odpowiednio część gorącą i zimną. Turbina to element układu wylotowego silnika, natomiast sprężarka stanowi element układu dolotowego jednostki napędowej. Turbosprężarka zbudowana jest także z pierścieni uszczelniających, łożysk oraz kanałów olejowych.

  Urządzenie stosowane jest w celu zwiększenia mocy silnika spalinowego. Dzięki turbosprężarce możliwe jest doprowadzenie większej ilości tlenu, który jest niezbędny do tego, by zachodził proces spalania. Stosowanie turbosprężarki ma też inne zalety, do nich zaliczyć można przede wszystkim zmniejszenie zużycia paliwa oraz redukcję emisji szkodliwych substancji, które trafiają do środowiska. Według producentów turbosprężarka powinna wystarczyć na całe życie silnika, jednak pod warunkiem, że reszta podzespołów będzie sprawna, a z tym bywa różnie. W przypadku naprawy turbosprężarki oraz części znajdziemy m.in. w sklepie internetowym Ucando.pl.

  Jak dbać o turbosprężarkę?

  Wielu kierowców nie wie, jak zadbać o turbosprężarkę, a jej żywotność w dużym stopniu zależy od nas samych. Przedstawiamy zatem kilka rad, których przestrzeganie pozwoli cieszyć się jej dłuższą sprawnością.

  1. Używaj olejów najwyższej jakości i dbaj o regularną ich wymianę. Najlepszym rozwiązaniem są oleje syntetyczne.
  2. Zaczekaj, aż silnik osiągnie pełną temperaturę roboczą. Po uruchomieniu silnika warto poczekać, by rozgrzać go na biegu jałowym, by olej silnikowy dotarł w każde miejsce, w szczególności do turbiny.
  3. Nie gaś od razu silnika po dynamicznej jeździe. Chcąc cieszyć się długą pracą turbiny po długiej jeździe nie należy nagle gasić silnika. Należy zatrzymać pojazd i przez kilkanaście sekund pozostawić silnik na biegu jałowym.
  4. Nie ignoruj usterek innych podzespołów - wiele z nich może wpływać na trwałość turbosprężarki.
  5. Stosuj wysokiej jakości filtry powietrza i oleju. Ich regularna wymiana zapobiegnie dostawaniu się pyłów do wnętrza silnika i turbiny
  6. Regularnie sprawdzaj poziom oleju w silniku, gdyż od jego kondycji zależy bezawaryjność i niezawodność pracy turbosprężarki, a wszelkie zanieczyszczenia mogą doprowadzić do uszkodzeń turbiny, a nawet do zatarcia silnika.

  Regeneracja czy nowa turbina?

  Długość pracy turbosprężarki nie jest zupełnie zależna od nas, jednak z pewnością związana jest z dbałością o pojazd. W przypadku uszkodzenia wielu kierowców zadaje sobie pytanie czy turbosprężarkę warto poddać regeneracji, czy zaopatrzyć się w nową turbinę. Zaletą pierwszej opcji jest przede wszystkim cena, gdyż to rozwiązanie jest kilkukrotnie tańsze od zakupu nowej części. Dzięki nowej turbosprężarce: https://www.ucando.pl/k/turbosprezarki/U0704 mamy pewność, że spełnia wszystkie normy i wymagania producenta.

  Artykuł załadowany: 0.2129 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020