REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mama Nikosia)

  REKLAMA

  8 kwietnia zostanie rozegrany charytatywny turniej piłkarski, który ma pomóc choremu dziecku z Ursynowa. Mały Nikodem cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną, która spowodowana jest uszkodzonym chromosomem. Kochasz piłkę i chcesz pomagać? To świetna okazja, żeby włączyć się do gry.

  Nikodem ma już rok, ale sprawność psychoruchowa rozwija się u niego w dużo wolniejszym tempie niż u zdrowych dzieci. Chłopiec jest jednak wytrwały, podobnie jak jego rodzice.

  - W maju usłyszeliśmy pierwszy, głośny śmiech Nikodema. Mamy lepszy kontakt, a on staje się pogodniejszy, co jest dla nas najważniejsze i cieszy jak nic innego - mówi Agnieszka Karolak, mama chłopca.

  Malec od urodzenia wędruje po szpitalach. Uszkodzenie chromosomu, które występuje u Nikodema jest bardzo rzadkie i drastycznie obniża jego możliwości ruchowe i percepcyjne. Nikoś wymaga stałej rehabilitacji i opieki genetyka, neurologa, okulisty, immunologa, neurologopedy - wiąże się to z dużymi kosztami. Rodzice chcą, aby ich synek mógł chodzić i komunikować się normalnie - to ich największe marzenie.

  Chłopiec robi duże postępy, zauważają to i specjaliści i rodzice. - Nauczył się trzymać butelkę, zachowuje kontakt wzrokowy i rozpoznaje nas, to bardzo duże zmiany - dodaje mama. Jeśli jednak Nikoś ma rozwijać się dalej, potrzebuje wsparcia finansowego. 

  SportLiga.pl organizuje dla potrzebującego dziecka turniej piłkarski. Rozgrywki odbędą się 8 kwietnia na boisku przy ul. Na Ubocze 9. Wpisowe nie może być mniejsze niż 100 zł - górnej granicy nie ma - szczodrość i chęć niesienia pomocy nie znają limitów. Zwycięzca zgarnie cenną nagrodę - 1899 zł zniżki na jeden sezon w SportLiga.pl. Rejestracji drużyn można dokonać tutaj.

  Portal Haloursynow.pl jest patronem medialnym turnieju.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1178 sekundy
  REKLAMA