REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 czerwca 2020, 13:57

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Tusze lub tonery, w zależności od rodzaju drukarki, są niezbędne, aby spełniała swoją funkcję. Intensywne użytkowanie urządzenia wiąże się z ponoszeniem stałych wydatków na materiały eksploatacyjne. Z tego względu posiadacze drukarek szukają korzystnych promocji na tusze lub zastanawiają się nad zastosowaniem tańszych zamienników. Jak wybrać odpowiedni tusz do danego modelu drukarki? Czy zamienniki są bezpieczne?

  Wybór materiałów eksploatacyjnych kompatybilnych z drukarką

  Tusze do drukarek atramentowych i tonery do urządzeń laserowych często kończą się w najmniej oczekiwanym momencie, a nie każdy jest na tyle zapobiegliwy, aby mieć materiały eksploatacyjne w zapasie i wówczas konieczne są szybkie zakupy. Tusz musi pasować do danego modelu drukarki. Na przykład dany tusz do drukarki Samsung nie będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami tej marki, lecz zwykle z kilkoma. Trzeba wiedzieć, jaki tusz jest odpowiedni do drukarki, którą posiadasz. Niektórzy producenci wraz z instrukcją do drukarki dołączają nawet oddzielnie karteczkę z numerem tuszu i warto ją przechowywać z materiałami związanymi z komputerem lub w innym miejscu, gdzie łatwo będzie po nią sięgnąć.

  Jeżeli nie wiesz jednak, jaki tusz jest potrzebny, możesz wyjąć zużyty tusz lub toner i pokazać sprzedawcy w sklepie stacjonarnym. Jeżeli korzystasz z zakupów internetowych, spisz ze zużytego tuszu lub tonera kod. Jakie materiały eksploatacyjne są potrzebne, możesz sprawdzić też, posługując się oznaczeniem modelu drukarki.

  Jak znaleźć dobry zamiennik?

  Niektóre osoby mają obawy co do jakości zamienników i nie są to obawy bezpodstawne, ponieważ nie wszystkie tusze zastępcze są dobre. Przede wszystkim nie należy kupować produktów z nieznanych źródeł i bez oznaczenia producenta. Należy szukać producentów, którzy mają pozytywną, niepodważalną opinię. Takie firmy działają na rynku co najmniej kilka lat i mają już szerokie grono odbiorców. Warto popytać znajomych lub przejrzeć informacje oraz opinie na forach i stronach internetowych.

  Zamiennik należy dopasować w ten sam sposób co oryginał. Wystarczy znać model urządzenia lub kod tuszu czy też tonera i sprawdzić, czy dostępny jest zamiennik lub spytać się obsługi. Przy każdym materiale eksploatacyjnym są wymienione drukarki, do jakich pasuje. Na przykładzie https://www.drukuj24.pl/drukarka/samsung-samsung-slm2026w.html można się przekonać, że koszt wydruku jednej strony przy pomocy zamiennika jest wyraźnie niższy niż w przypadku oryginału. Zamienniki stanowią popularne rozwiązanie, a renomowani producenci dokładają starań, aby ich jakość była w pełni satysfakcjonująca.

  Bezpieczeństwo stosowania zamienników 

  Korzystanie z zamienników tuszów i tonerów jest bezpiecznie, o ile korzystamy ze sprawdzonym produktów. Zamienniki najlepszych producentów zapewniają wydruk, który trudno odróżnić od oryginału. Nie wywołują problemów z funkcjonowaniem drukarki. W przypadku drukarek atramentowych, zaleca się drukowanie kilku kartek raz na dwa tygodnie, jeśli urządzenie jest rzadko używane, ale to jest takie samo zalecenie jak w przypadku tuszów oryginalnych.

  Artykuł załadowany: 0.2079 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020