REKLAMAA1 SanGiovanni  01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lipca 2019, 19:00 komentarzy 15
  Kadr z reportażu TVP

  Kadr z reportażu TVP (TVP, program "Alarm")

  - Nie da się w tym wieku stwierdzić, że to transseksualizm - ocenia seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz w materiale programu "Alarm" wyemitowanym w TVP. Dziennikarze tej stacji wrócili do głośnej sprawy zbiórek społecznych zorganizowanych na rzecz mieszkanki Ursynowa - potrzebującej samotnej matki. Kobieta najpierw zbierała "na 5-letnią Zosię z autyzmem", a po dwóch miesiącach "na Bartka LGBT", odkrywając, że dziecko jest transseksualne.

  O głośnej sprawie 5-letniej Zosi, która w oczach opinii publicznej w dwa miesiące stała się Bartkiem, pisało również Haloursynow.pl. W czerwcu informowaliśmy o zbiórce na autystyczne dziecko. Samotna matka nie chciała wówczas wyjawić światu, że dziecko ma być również transpłciowe, dlatego pisaliśmy wówczas o "zaburzeniach osobowościowych".

  Po dwóch miesiącach pani Dorota zmieniła zdanie - jak sama mówi - pod wpływem wydarzeń w przedszkolu, do której chodzi jej dziecko. Dyrekcja placówki, złożyła do sądu pozew o wgląd w sytuację rodzinną dziecka. Pani Dorota domagała się, by nauczyciele zwracali się do dziecka "Bartek", bo u dziewczynki orzeczono transseksualizm.

  Przy pierwszej zbiórce nie było we mnie gotowości do mówienia na ten temat. Jednak to, że w czerwcu pani dyrektor przedszkola postanowiła „pomóc” naszej rodzinie, kierując przeciwko mnie sprawę do sądu, w domu pojawił się kurator i opieka społeczna, utwierdziło mnie w tym, że powinnam obnażyć to jak zostaliśmy potraktowani przez przedszkole

  – mówiła pani Dorota, dodając, że ma opinie lekarskie potwierdzające, iż nieuszanowanie woli dziecka i mówienie przez pół dnia Zosiu, a drugie pół Bartku, doprowadziło do uszczerbku na jego zdrowiu.

  Po reportażu dziennikarza Rafała Betlejewskiego na temat "Bartka LGBT" (dziś już niedostępnym w sieci) w Internecie zawrzało. Matkę zaczęto podejrzewać o manipulację, oszustwo i wykorzystywanie dziecka do zbierania pieniędzy.

  Sprawie postanowili się przyjrzeć dziennikarze z programu "Alarm" TVP. W reportażu wypowiada się prezes fundacji In Via, która jako pierwsza pomagała pani Dorocie. 

  - Zbieraliśmy na autystyczną Zosię, a zbiórka pana Betlejewskiego jest na Bartka. Moi znajomi zaczęli pytać o co tu chodzi? - mówi prezes fundacji Magdalena Fudała-Janc.

  W reportażu w wątpliwość poddawane są ekspertyzy lekarskie, w których stwierdzono transseksualizm Zosi. Wypowiadają się znani seksuolodzy: dr Stanisław Dulko oraz prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

  - U przedszkolaków nie można rozpoznać transseksualizmu. Istotne jest żeby odkryć, dlaczego dziecko zaczyna mieć poczucie przynależności do płci odmiennej. Czy to dlatego, że rodzice chcą mieć dziecko danej płci i spełnia ono oczekiwania rodziców? Czy też identyfikuje się na podstawie bajki, obejrzanego filmu, kolegi czy koleżanki. Może być też tak, że są głębsze zaburzenia identyfikacji płci i trzeba czekać aż do okresu dojrzewania. To, że dziecko ma różne chęci, nie oznacza, że wszyscy wokół mają to realizować - mówi w wywiadzie prof. Lew-Starowicz.

  Reporterzy TVP twierdzą, że wskazanie na transseksualizm jest błędnie określone w dokumentacji medycznej. - Ja nie stosują takiego rozpoznania, ja stosuję inne - zaburzenia identyfikacji płciowej w dzieciństwie - mówi w materiale seksuolog dr Stanisław Dulko. Dziennikarzom nie udaje się jednak dotrzeć do lekarzy, którzy wydawali opinie ws. dziecka z Ursynowa.

  W materiale wypowiada się tylko dyrektor szpitala w Dziekanowie Leśnym, gdzie powstała jedna z ekspertyz. - Nie wypowiadam się na temat jakiegokolwiek pacjenta - powiedział Robert Lasota reporterowi TVP.

  W reportażu słyszymy też opinię psycholog Marii Rotkiel, która uważa, że matka podjęła decyzję za dziecko. Zasugerowała też, że matce może chodzić o rozgłos oraz patronowanie środowisku dzieci transpłciowych.

  - Dziecko nie powinno stawać się symbolem walki o coś, bo to nie jego decyzja - komentuje pani psycholog. 

  Matka 5-letniego dziecka z Ursynowa nie chciała rozmawiać z ekipą programu "Alarm". - Zdecydowanie odmawiam wywiadu, gdyż mam do tego prawo - mówi Dorota Świercz. - Nie chcę z Państwem rozmawiać - słyszymy w materiale "Alarmu".

  W ostatniej rozmowie z Haloursynow.pl zapewnia, że wszystko co mówi na temat swojego dziecka to prawda, nie ma nic do ukrycia, otrzymuje duże wsparcie od ludzi, a hejt to "zaledwie 2% głosów", z czym się liczyła, ogłaszając publicznie swoją zbiórkę. Do tej pory w zbiórce nazwanej "Bartek LGBT" zebrała prawie 75 tys. złotych od 1840 darczyńców. W pierwszej zbiórce "na 5-letnią Zosię z autyzmem" z pomocą Fundacji In Via udało się zebrać ok. 3 tys. złotych.

  Materiał wyemitowany w TVP można obejrzeć tutaj

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 264

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 22
   ZASKOCZONY
  • 14
   PRZYDATNY
  • 14
   OBOJĘTNY
  • 15
   NIEPRZYDATNY
  • 45
   WKURZONY
  • 137
   BRAK SŁÓW

  15Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~noa 15 ponad rok temuocena: 0% 

   Przykro mi jest strasznie, że żyjemy w takim kraju!!! Zamiast wsparcia i pomocy, jest nasyłanie Sądu rodzinnego, który njpr. ograniczy władzę rodzicielską nadzorem kuratora aby mieć stały wgląd w sytuację rodziny. Powodzenia mamo Bartka, chciałabym Cię po prostu przytulić bo będzie Ci ciężko. Nie poddawaj się i walcz dla dziecka dla siebie!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milo 14 ponad rok temuocena: 17% 

   Przykro czytać, że prof. Lew-Starowicz przestał się dokształcać. Artykuł sprzed kilku lat, który mi utkwił w pamięci, bo pokazuje, że mentalnie my jednak jesteśmy małym zacofanym zaściankiem, gdzie prawa człowieka nic nie znaczą. telegraph.co.uk/news/worldnews/southamerica/argentina/10339296/Six-year-old-becomes-first-transgender-child-in-Argentina-to-change-identity.html W prasie zagranicznej można znaleźć dużo informacji o podobnych przypadkach. Dobrze, że teraz młodzież dostrzega możliwości, jakie daje znajomość języków i się ich uczy, bo dzięki temu ich ogólne zrozumienie świata i otaczającej rzeczywistości ogromnie wzrasta. A starzy niestety dalej sądzą, że to, co usłyszą od czarnej zarazy w niedzielę, to jedyna prawda o świecie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mamarak 13 ponad rok temuocena: 83% 

   Jestem mamą dzieci z diagnozą autyzm dziecięcy i ZA , Autyści to osoby do bólu logiczne . Dziecko pewnie kilkukrotnie usłyszało od dorosłych nie krępujących się jego obecnością ze to dziwne że dziewczynka z autyzmem, że przeważnie to chłopcy mają autyzm. Na takiej podstawie dziecko wysnuło że skoro ma autyzm to jest chłopcem . Tyle mówi moje doświadczenie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojtek 12 ponad rok temuocena: 89% 

   Fakty: Zbiórka nr 1.: 3000 zł gdy Zosia była Zosią. Zbiórka nr 2 (miesiąc później): 70 tys. zł. - gdy Zosia była Bartkiem. Wnioski wyciągnijcie Państwo sami ciekawe rzeczy mówi też w wywiadzie Pani Dyrektor. Dobrze że sprawę bada sąd i prokurator.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dssss 11 ponad rok temuocena: 83% 

   Kiki - dla głupiego wszystko jest głupie

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kiki 10 ponad rok temuocena: 0% 

   "Wypowiadają się znani seksuolodzy: dr Stanisław Dulko oraz prof. Zbigniew Lew-Starowicz. " U przedszkolaków nie można rozpoznać transseksualizmu. Istotne jest żeby odkryć, dlaczego dziecko zaczyna mieć poczucie przynależności do płci odmiennej." ???? Co nam chca "specjalisci" przez to powiedziec? transsexualizmu nie mozna rozpoznac ale....poczucie przynaleznosci do pluci odmiennej??? glupszej wypowiedzi nie czytalam!!!!!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milo 9 ponad rok temuocena: 20% 

   Prof. Lew-Starowicz bardzo mnie rozczarował. To, że on o czymś nie wie, nie znaczy, że to nie istnieje. Starość? Przykro czytać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Coil 8 ponad rok temuocena: 16% 

   Kto normalny wierzy i ogląda reportaże w rezimowej telewizji?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milo 7 ponad rok temuocena: 29% 

   Ci sami, którzy traktują wszystko, co usłyszą od czarnej zarazy w niedzielę za prawdę objawioną. Kluczowe słowo w Twojej wypowiedzi jest drugie w kolejności. Problem polega na sojuszu tronu z ołtarzem - dla kościoła i władzy korzyści, dla Polski tragedia i katastrofa. I tak od ponad dziesięciu wieków... Niewielkie odstępstwo w czasach komunizmu jest tylko wyjątkiem od reguły.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość3 6 ponad rok temuocena: 85% 

   Nowe czasy , epoka massmediów - jak się dobrze wypromujesz to i kasa się pojawi. Obrotna matka korzystając z klimatu i mody, wykorzystując nieświadome tego dziecko otrzymała od darczyńców prawie 80 tys zł . Dobro dziecka ? - jakoś dziwnie to brzmi w świetle faktów... Jak mawiał Nikodem Dyzma : jak się ma "kiepełko" to i wytrycha nie potrzeba... W UE odkryto podobno ponad 10 płci - obrotni rodzice powinni to wykorzystać.....

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~matka synów 5 ponad rok temuocena: 82% 

   Jeśli w przedszkolu mówią "Zosiu" to niech matka dla dobra dziecka również w domu mówi "Zosiu", proste

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 36 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tolek 4 ponad rok temuocena: 90% 

   Cwana mamusia, kase zweszyla i brnie dalej...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 54 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~duem 3 ponad rok temuocena: 90% 

   Przedszkole zareagowało słusznie. Tą panią powinien zająć się sąd rodzinny, bo krzywdzi własną córkę, robiąc z niej publicznie przedmiot dyskusji i to kontrowersyjnej jeszcze...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~inulla 2 ponad rok temuocena: 92% 

   Chyba kobieta wie,co jest teraz na fali. niezły zarobek. A dziecku ryje psychikę

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4456 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021