REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Tydzień Matematyki w SP 16

  Tydzień Matematyki w SP 16 (MB)

  Dzień Matematyki, wypadający w marcu, został wyznaczony po to, aby „oswoić” ten przedmiot i dać dzieciom możliwość nauki przez zabawę. Szkoła Podstawowa nr 16 im. T. Halika poszła o krok dalej i zorganizowała cały Tydzień Matematyki.

  Aby przekonać dzieci, że nauka matematyki może być lekka i przyjemna, organizacja „World Education Games” ogłosiła w 2007 r. pierwsze święto matematyki, które od tamtej pory przypada w każdą pierwszą środę marca.

  Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo przyjął się na całym świecie. W wydarzeniach związanych z obchodami Dnia Matematyki co roku biorą udział miliony uczniów. Jest on obchodzony także w polskich placówkach, w tym w szkole podstawowej na Wilczym Dole.

  Nauczyciele z SP 16 postanowili pójść na całość i przez cały ostatni tydzień ich podopieczni brali udział w Tygodniu Matematyki, podczas którego m.in. uczniowie klas 7 i 8 przeprowadzili zajęcia dla swoich kolegów z klas młodszych.

  - Organizatorzy Tygodnia chcieli uświadomić uczniom, że z matematyką mamy do czynienia w wielu sytuacjach, nie tylko w szkolnych ławkach, książkach i zeszytach. Dla uczniów była to wesoła i atrakcyjna lekcja logicznego myślenia – mówi Małgorzata Brunejko z SP 16.

  W ramach projektu powstało kilka pomysłów m.in. „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, czy „Sala Matematyczna”, w której uczniowie klas 2 i 3 grali w gry logiczne, matematyczne oraz bawili się wspólnie rozwiązując ciekawe zadania.

  Jeśli w waszej szkole lub przedszkolu podejmowane są ciekawe, oryginalne inicjatywy, dajcie nam znać i podzielcie się nimi z resztą Ursynowa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 13
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~gofra 2 2 miesiące temuocena: 100% 

   Nie wiem jak to było w innych szkołach, dzieci z PSP-83 uczestniczyły w Młodzieżowym Strajku Klimatycznym. Brawo !!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ziemia 1 2 miesiące temuocena: 33% 

   @Redakcja Haloursynow wiadomo może jak wygląda partycypacja ursynowskich szkół w dzisiejszym Młodzieżowym Strajku Klimatycznym?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2517 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019