REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 grudnia 2021, 17:00 komentarzy 10

  (KW)

  - Nie jesteśmy antyszczepionkowcami! - przekonywał podczas spotkania na Ursynowie poseł Konfederacji Artur Dziambor. Odniósł się także do oskarżeń o bratanie się z PiS oraz przedstawił sposób na walkę z inflacją.

  Dziambor zaczął od "samokrytyki". - Żona dzisiaj do mnie: wczoraj rozmawiałyśmy z koleżankami, który polityk budzi największy wstręt. - No i który? - pytam. - Ten Dziambor. Młody facet wyglądający jak stary, utyty dziad, każe rodzić kobietom potworki, a sam boi się patyczka w nosie. Pod każdym względem tragedia - powiedział poseł Konfederacji Artur Dziambor podczas spotkania na Ursynowie. 

  Wiceprezes partii KORWiN przyznał, że trzy problemy: pandemia, Białoruś i inflacja były zaskoczeniem dla Konfederacji. Do Sejmu wchodziła z całkiem innymi planami. Rzeczywistość jednak je zweryfikowała.

  "Szczepię się na wszystko"

  Poseł wspomniał o “covidozie” i “maseczkozie”, które opanowały Polskę, a którym Konfederacja się sprzeciwia. Krytykował oponentów za nazywanie partii antyszczepionkową.

  - Absolutnie nie uznają tego, że można mieć podejście wolnościowe. Dla nich podejście wolnościowe oznacza, że jestem antyszczepionkowcem. Podczas gdy ja się szczepię na wszystko, na co tylko da się szczepić - stwierdził poseł.

  Dziambor wytknął także słabość państwa polskiego - brak lekarzy. Pandemia tylko ją obnażyła. Posłowi nie podoba się również pomysł kwarantanny, zwłaszcza w przypadku dzieci. Zamykanie uczniów w domu nazwał “zbrodnią na młodzieży”.

  - Powinniśmy leczyć Covida jak normalną chorobę. Dawniej była grypa. Oczywiście porównanie covida do grypy jest niezasłużone, ponieważ skala jest zupełnie inna, Covid uderza mocniej, ale jak dziecko przyszło do szkoły z 38-stopniową gorączką, to nie było tak, że cała szkoła była zamknięta - zauważył Dziambor.

  Poseł przypomniał także o stanowisku Konfederacji w sprawie granicy polsko-białoruskiej. Ta kwestia także poróżniła koalicję z dużą częścią opozycji.

  - Od samego początku mieliśmy nastawienie, że nasza dyplomacja nie powinna mieszać się w sprawy wewnętrzne innych państw. Ale z drugiej strony jako propaństwowcy nagle okazuje się, że wspieramy PiS, ponieważ obrona granic to sprawa PiS, budowa muru to sprawa PiS. To nie jest polska sprawa, bo lewica tego nie popiera - mówił poseł Konfederacji.

  "Chleb po 10 zł"

  Dziambor nie zapomniał o galopującej inflacji. Jak stwierdził, wraz ze swoimi kolegami z sejmowej ławy już dawno przewidzieli taki obrót spraw.

  - Możemy powiedzieć “a nie mówiłem, a nie mówiliśmy”. Tylko to nie jest żadna satysfakcja, że wszystko pada trupem. Za chwilę chleb będzie po 10 zł i się wszyscy zdziwią. To nie będzie tak, że ludzie nam będą gratulowali i klaskali, bo myśmy to przewidzieli, tylko będzie tak, że będą czekali na realne rozwiązania - mówił poseł na Sejm RP.

  Zdaniem Dziambora tylko partia rządząca - jakakolwiek partia by to nie była - może powstrzymać rosnącą inflację. A jedynym sposobem na jej powstrzymanie jest rezygnacja ze wszystkich programów socjalnych wprowadzonych przez PiS. Tyle że skończyłoby się to spadkiem poparcia i odejściem w niesławie.

  - Tylko Konfederacja jest w stanie nawiązać równą walkę z PO i PiS - ciągnął Dziambor. - Ruch Narodowy i Braun to zawsze byli konserwatyści, my [KORWiN - dop. red.] zawsze byliśmy wolnościowcami. To połączenie jest alternatywą dla sierot po “POPiSie” z 2005 roku - przekonywał poseł.

  Pomoc w sprawie tunelu?

  Choć poseł przyznał, że na Ursynowie jest po raz pierwszy, nie zabrakło tematów lokalnych. Jeden z mieszkańców zaapelował do Dziambora o pomoc w sprawie zawirowań wokół tunelu POW. Poseł zapewniał, że z chęcią pomoże, tylko potrzebuje kogoś, kto przybliży mu sprawę. Poseł zapowiedział ofensywę swojej partii w najbliższych wyborach samorządowych.

  - Konfederacja ma w tym momencie ok. 10%, więc myślę, że w ciągu tych dwóch lat jesteśmy w stanie do 15% dobrnąć, a to by oznaczało, że w każdym sejmiku wojewódzkim, każdej radzie miasta mamy swoich reprezentantów. Wtedy będziemy mogli dyskutować o tym, czym jest Konfederacja w samorządzie - mówił.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 74

  • 34
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 5
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 18
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ats 10 ponad rok temuocena: 88% 

   Zamorderacja? Oj dziękuję, trzeba pamiętać że opórcz tego Dziambora to tam są jeszcze dziwaki jak socha czy godek, a z nimi to już witaj średniowiecze...

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paróweczka 9 ponad rok temuocena: 21% 

   Tylko PIS ma sens w dzisiejszych czasach i mój najlepszy Prezydent Andrzej Duda!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 8 ponad rok temuocena: 76% 

   Rozumiem, że popierając tak gorliwie PIS, akceptujesz równocześnie wiele negatywnych zjawisk kreowanych przez przedstawicieli tej partii, w tym: 1. Łamanie demokracji i praw człowieka. Prawdziwą demokrację rozpoznaje się między innymi po tym na ile mniejszości czują się w takim społeczeństwie wolne i bezpieczne.Tej wolności i bezpieczeństwa PIS odmawia kobietom (twojej matce, żonie, siostrze), imigrantom, LGBT+ itp. 2. Nepotyzm. Pis jest zainteresowane tylko władzą i posiadaniem, a nie wolnością, sprawiedliwością, nie europejską duszą. Wystarczy spojrzeć na afery z ostatnich miesięcy, czy też kto zasada na intratnych stanowiskach w spółkach Skarb Państwa. 3. Populizm. W celu utrzymania władzy PIS realizuje populistyczną politykę proponując wszystko, co pozwoli im zwiększyć poparcie mas. Bycie Europejczykiem (nie mylić z pisowcem) oznacza walkę o europejskie humanistyczne społeczeństwo. Niestety w Polsce w pewnej części społeczeństwa dominującą siłą jest zorganizowana głupota.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tylko pis 7 ponad rok temuocena: 20% 

   Racja@

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~65+ 6 ponad rok temuocena: 86% 

   "Tylko my jesteśmy w stanie pokonać PIS", dla mnie to tak, jak bym musiał wybrać między cholerą a tyfusem. Żadna z tych opcji nie jest korzystna dla naszego kraju.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mańka 5 ponad rok temuocena: 19% 

   A po co pokonywać PIS ? To najlepszy RZĄD spośród tych , które do tej pory były !!

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obywatel 4 ponad rok temuocena: 80% 

   Sory ale was nie powinno być w sejmie z waszymi poglądami jak w średniowieczu to pokazało ostatnie głosowanie w sprawie zaostrzenia przepisów w sprawie aborcji, podejście do maseczek szczepionek. Mam nadzieje ze w następnych wyborach wyborcy pokażą wam gest Kozakiewicza oby tez PiS-owi. Wasze poglądy są tragiczne zero w was empatii j można by tu wiele pisać ale szkoda czasu

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ab 3 ponad rok temuocena: 94% 

   Wszyscy na spotkaniu bez maseczek. A w pustym sklepie trzeba je mieć.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Cogito 2 ponad rok temuocena: 20% 

   Właśnie na tym polega wolność wyboru, której jest dobre korzystać. Nikt nikomu nie powinien ani nakazywać ani zakazywać stosowania ochrony, którą uważa, za odpowiednią dla niego samego.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pan 1 ponad rok temuocena: 79% 

   Cogito - kompletnie się nie zgadzam. Skoro ja zakładam maseczkę by nie zarazić ciebie, mam prawo oczekiwać byś założył maseczkę także ty i nie zaraził mnie. Tym bardziej gdy takie są przepisy. Odróżniamy wolność od egoizmu. A jeśli maseczka ci przeszkadza, miej swoją wolność i zostań po prostu w domu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 33 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4148 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023