REKLAMAA1-AUCHAN-01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2018, 15:50 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  Tysiąc książek może trafić do ursynowskiej biblioteki zupełnie za darmo. Wystarczy, że mieszkańcy zjednoczą siły i oddadzą przez Internet głosy na SP 336 startującą w konkursie Empiku. Naszej dzielnicy już raz udało się wygrać. Czy Ursynów powtórzy sukces?

  W tym roku w konkursie „Tysiąc powodów, by czytać”, o pulę głosów w naszej dzielnicy zabiega tylko jedna szkoła podstawowa – nr 336 mieszcząca się przy ul. Małcużyńskiego. Dziesięć szkół z całej Polski, które zdobędą najwięcej głosów, dostanie po 1 tys. nowiutkich książek do uzupełnienia swojej biblioteki.

  Wsparcie dla "Rudego"

  Na razie dobrą robotę zrobili uczniowie III klasy z SP im. Janka Bytnara „Rudego”, którzy wspólnymi siłami przygotowali na konkurs plakat zachęcający rówieśników do czytania. Wszystkie elementy, które znajdują się na obrazku dzieci wycinały z kolorowych kartek.

  - Nasz plakat przedstawia to, co dzieci z naszej szkoły w czytaniu książek lubią najbardziej, czyli możliwość przeniesienia się w całkiem nowy, czasem bardzo odległy świat. A to wszystko dzięki książkom, które rozwijają wyobraźnię – opisują swoją pracę.

  - Mamy sporo głosów (2222), ale to wciąż za mało, by znaleźć się wśród wygranych. Proszę o wsparcie naszych uczniów – mówi Anna Socha, nauczycielka z Małcużyńskiego.

  W jedności siła

  W 2016 roku Szkoła Podstawowa nr 319 miesząca się przy ul. Andrzeja Romockiego "Morro” (dawniej ul. ZWM), biorąca udział w konkursie, zdobyła aż 17 tys. głosów internautów i zajęła drugie miejsce. Ku radości dzieci i nauczycieli, do tamtejszej biblioteki trafiło wówczas tysiąc książek, które posłużą uczniom przez długie lata.

  Aby w tym roku pomóc SP 336 wygrać i uzupełnić bibliotekę, wystarczy wejść na stronę konkursu i w wyszukiwarce wpisać „336” . Po oddaniu głosu, otrzymamy na maila link, który trzeba aktywować. Do 21 pażdziernika można głosować codziennie.

  Wyniki konkursu poznamy już 25 października. Następnie uczniowie zwycięskich szkół sami zadecydują, jakie książki trafią na ich regały. Pomóżmy naszym!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~qwr 2 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Mało tych głosów, szanse "Rudego" są nikłe. Trzeba głosować codziennie, nie wystarczy raz i po sprawie!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiadka 1 8 miesięcy temu

   Poszedł głos!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2643 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019