REKLAMAA1_FortSluzew_od-06-02-do-28-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Poprzednia edycja konkursu zakończyła się sukcesem SP 319

  Poprzednia edycja konkursu zakończyła się sukcesem SP 319 (SK)

  REKLAMA

  W tegorocznej edycji konkursu Empiku startuje 6 ursynowskich podstawówek. Szkoły walczą o tysiąc nowych książek, które zasilą ich zbiory. Biblioteki cierpią głównie na brak nowości, choć i dodatkowe egzemplarze lektur będą mile widziane. Głosować na swoich faworytów można do 22 października.

  Brak nowości, które zachęcą młodzież do czytania. Zniszczone egzemplarze, które służyły przez lata. Wreszcie deficyt w lekturach, co z punktu widzenia szkoły jest największym problemem. Oto najpoważniejsze problemy, z którymi borykają się ursynowskie podstawówki. 

  - Najbardziej brakuje nam nowych tytułów. Księgarnie wciąż kuszą nowymi pozycjami, a nam trudno jest za tym nadążyć. Stale zbieramy informaje od polonistów, żeby poznać ich najpilniejsze potrzeby. Nasz komfort polega na tym, że mamy dwie biblioteki. Radzimy sobie, jak możemy, ale tysiąc książek to ogromna pomoc - mówi Ewa Zadrożna, bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Wilczy Dół 4.

  "Tysiąc powodów, by czytać" oto tegoroczne hasło ogólnopolskiego konkursu, który organizuje Empik. Do walki o cenne nagrody włączyło się 5 ursynowskich podstawówek: SP 16, SP 318, SP 319, SP 330, SP 340 i SP 343.

  Szkoły rywalizują o wysoką stawkę - do zgarnięcia jest tysiąc książek. Każda podstawówka przygotowała zdjęcie, będące inscenizacją okładki wybranej książki. Zaaranżowane scenki musiały zostać przygotowane przez uczniów. Na co zdecydowały się ursynowskie dzieci? Podstawówka przy Wilczym Dole wybrała książkę, która jest przewodnikiem po świecie herbaty. SP 319 zdecydowało się na ruch bardziej tradycyjny i wybór padł na znaną i lubianą wśród najmłodszych pozycję - "Dzieci z Bullerbyn".

  Ursynowskie szkoły liczą na powodzenie - w przeszłości osiągały świetne wyniki. Poprzednia edycja konkursu zakończyła się sukcesm SP 319. Szkoła zajęła 2. miejsce w skali kraju, zbierając ponad 17 tys. głosów.

  Konkurs potrwa do 22 października, żeby zagłosować wystarczy wejść tutaj. Szkoły z największą ilością głosów wzbogacą swoje biblioteki o tysiąc nowych pozycji czytelniczych. Organizatorzy zdecydowali, że nagrody otrzyma 10 podstawówek - 5 placówek, do których uczęszcza poniżej stu uczniów oraz 5, w których uczy się ponad setka dzieci. 

  Lista laureatów konkursu zostanie ogłoszona najpóźniej 26 października. Do końca stycznia 2018 roku książki dotrą do zwycięskich szkół. Wszystkich ursynowskim placówkom życzymy powodzenia!

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Matka 1 4 miesiące temu

   Też bardzo lubię czytać książki, bardzo fajna ta akcja Empiku.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1244 sekundy
  REKLAMAA2_JOY_PrimarySchool-od21-02-2018-do-07-03-2018