REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 lipca 2019, 07:14 komentarzy 16

  (pixabay.com)

  Pięć razy więcej niż planowano. Już ponad tysiąc podpisów zebrało stowarzyszenie "Otwarty Ursynów" pod petycją w sprawie otwarcia całodobowej apteki. Akcja potrwa jeszcze do końca wakacji, by jak najwięcej mieszkańców mogło wesprzeć apel i przekonać farmacetów, że taka placówka na Ursynowie jest potrzebna i opłacalna.

  Ursynów - prawie 200-tysięczna dzielnica - od trzech miesięcy nie ma całodobowej apteki. Z początkiem maja, jedyna taka w dzielnicy - Ziko przy al. KEN 105 - otwarta jest tylko do godz. 23:00, podobnie jak apteka w pawilonie przy Dembowskiego 8.

  W nagłych przypadkach, nocą po leki trzeba jechać na Mokotów czy Wilanów. Wielu mieszkańców uważa, że to poważny problem, nie tylko dla rodziców małych dzieci.

  - Dorośli, a zwłaszcza starsi, też potrzebują czasami leków czy środków opatrunkowych. Zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, w których nie można czekać do rana. Nie każdy ma też możliwości, by szukać apteki w innych dzielnicach - mówi pani Joanna. 

  Sieć aptek Ziko oraz właściciele innych aptek przekonują, że na Ursynowie nie ma popytu na całodobowy punkt sprzedający leki - nocą jest zbyt mało kupujących, by było to opłacalne.

  Tę opinię aptekarzy, chce zmienić stowarzyszenie "Otwarty Ursynów", które przez kolejne tygodnie będzie jeszcze zbierało podpisy pod swoja petycją.

  Zwracamy się do właścicieli aptek działających na terenie Ursynowa z apelem o otwarcie całodobowej apteki w tej dzielnicy. Placówka tego typu w tak licznie zamieszkanej dzielnicy (ponad 200 tysięcy mieszkańców) jest bardzo potrzebna, zarówno młodszym jak i starszym ursynowianom.

  Początkowo stowarzyszenie chciało zebrać tylko 200 głosów, ale zainteresowanie wśród mieszkańców Ursynowa apteką całodobową okazało się na tyle duże, że organizatorzy chcą zebrać jeszcze więcej, by przekonać farmaceutów, że warto rozważyć otwarcie nocnego punktu.

  - Mamy ponad tysiąc podpisów, ale wciąż zbieramy, żeby nasz apel miał większą siłę. Mam nadzieję, że odpowiednie instytucje oraz sami farmaceuci przekonają się jak bardzo potrzebna jest na Ursynowie apteka całodobowa. Będziemy też pracować nad tym, aby samorząd wsparł naszą inicjatywę - mówi Paweł Lenarczyk, radny "Otwartego Ursynowa".

  Petycja będzie przekazana również do Okręgowej Izby Aptekarskiej w Warszawie, miejskiego Biura Polityki Zdrowotnej oraz Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Swój podpis pod petycją można złożyć za pośrednictwem internetu oraz podczas wakacyjnych weekendów przy bazarku "Na dołku". Pytanie, czy petycja coś da i czy na jej podstawie podmioty prowadzące apteki zdecydują się uruchomić nocną sprzedaż. "Zadekretować" tego się nie da, aby była podaż musi być popyt.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 44

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  16Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Marcin 16 ponad rok temuocena: 43% 

   Mogą zebrać i 10 tys podpisów i niczego to nie zmieni w nastawieniu prywatnego przedsiębiorcy jeśli w porze "nocnej" apteka przynosiła po prostu straty. I tyle. Była, widać się nie opłacała. Więc nie ma. I nic na to nie poradzicie.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~:/ 15 ponad rok temu

   Brak nocnej apteki na Ursynowie? Czy coś się stało z apteką "24h 7 dni i nocy" przy skrzyżowaniu KEN i Przy bażantarni?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nocny marek 14 ponad rok temuocena: 81% 

   To niech miasto zapłaci 1000 zł dla magistra i 1000 dla reszty personelu .jak płacą dla lekarzy za dyżury wtedy ma to sens

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 13 ponad rok temuocena: 76% 

   Rozumiem, że wszyscy którzy się podpisali będą się co miesiąc składać na utrzymanie takiego punktu przez prywatnego przedsiębiorcę?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pol 12 ponad rok temuocena: 15% 

   Uśmiechnij się. Mniej nienawiści. Może szpitale w nocy też pozamykać??? Ja płacę 500+ na niepracującą patologię posiadającą po pięcioro dzieci

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 11 ponad rok temuocena: 92% 

   Wszyscy marnotrawią i dysponują pieniędzmi z moich podatków na kretyńskie inwestycje, przez głupoli których zatrudnia aktualna ekipa rządząca dla pozyskania głosów w wyborach. Kto ma finansować program dla 500+, takie apteki (wsparcie dla prywatnych przedsiębiorców) jak rządacie itp? To wszytko idzie z pieniędzy ludzi, którzy ciężko pracują dzień w dzień, odprowadzając podatki, które są źle rozporządzane. Rząd nie ma pieniędzy, jedynie to co ściągnie w podatkach. Każda próba dodrukowania pieniędzy wiadomo jak się kończy, karą UE i inflacją w expresowym tempie. Zamiast dać ulgi podatkowe dla ludzi uczciwie pracujących posiadających dzieci, to wolą dać nierobom aby zdobyć więcej głosów. Czysta kalkucja wyborcza. Zaraz wpis zniknie, ale taka jest smutna prawda. Uśmiecham się od kliku lat, jak widzę jak się głosuje na PO-PIS, partie mające naród w dupie okradające zwykłego uczciwego obywatela na każdym kroku dla zaspokojenia swoich niespożytych złdziejskich ambicji.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 10 ponad rok temuocena: 81% 

   Skoro nie ma klientów, to nie ma apteki. Była kiedyś, widocznie przynosiła zbyt małe zyski. Ludzie, obudźcie sie, nie żyjecie juz w komunie, tylko w wolnym kraju, gdzie stety niestety działa wolny (przynajmniej w teorii) rynek. A teraz grzecznie zasuwać na Mokotów/Ochotę czy do Piaseczna :) Jako pracujący w nocy na Ursynowie nie dziwie się, ze nocne punkty apteczne nie przynoszą zysku. W nocy ma tutaj wzięcie tylko alkoholowy ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 9 ponad rok temuocena: 0% 

   no rzeczywiscie..."celna" uwaga... Może więc pozamykac takie placówki jak pogotowie bo "przynosi zbyt małe zyski? Albo np. szpitale onkologiczne bo też nie oplaca się leczenie...Za to oplaca się odsysanie tłuszczu tp. więc... A teraz weź młotek i stuknij sie w głowę.... Po raz kolejny przypominam, że placimy podatki państwu (rządowi), żeby zabiezpieczał nasze potrzeby, w tym w zakresie lecznictwa. Jeśli państwo (rząd) tego nie potrafi to niech idzie w diabły. Albo odda nam nasze podatki, sami sobie zabezpieczymy nasze potrzeby. Niech idą w cholerę...jeśli mam sie prosic o wszystko

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 ponad rok temuocena: 100% 

   Issaa - czyli na Ursynowie powinna powstać państwowa apteka czynna 24 godziny na dobę lub z naszych podatków powinna być dofinansowana jedną z prywatnych aptek w naszej dzielnicy ? Do tego sprowadza się Twój wpis.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek.,. 7 ponad rok temuocena: 88% 

   Rozumiem że ludzie z otwartego Ursynowa staną za lada w nocy jak powstanie apteka??? Bo stać z kartka na ulicy w garniturku to każdy potrafi ale iść do pracy w nocy i potem odsypiac w dzień to nie każdemu się chce. Takie spoleczniakakow powinni za gonić do pracy w nocy i odrazu odechciało by im się zbierania podpisów.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojak_Szwejk 6 ponad rok temuocena: 73% 

   Jak ktoś uwaza, ze otwarcie nocnej apteki to taki genialny pomysl to może niech sam ją otworzy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ooo 5 ponad rok temuocena: 82% 

   Zdaje się, że nie może otworzyć jak chce - bo obowiązuje norma zagęszczenia aptek.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ooo 4 ponad rok temuocena: 35% 

   Masz rację - w nocy pracuje się źle. Rozumiem, że w nocy nie powinno też pracować pogotowie, straż, policja, wojsko, elektrownie, ciepłownie, wodociągi, transport (w tym taksówki), huty, kopalnie, sklepy całodobowe.......

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek.,. 3 ponad rok temuocena: 81% 

   Ooo nie porównuj służb mundurowych do pracy w firmie prywatnej. Służby mundurowe są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i porządek i kto wstępuje w ich szeregi liczy się z tym że będzie praca w nocy. A żaden spoleczniak nie wyskoczy z petycja w sprawie zmiany ich pracy bo jest za krótki w uszach. Zresztą pracę służb mundurowych regulują ustawy a ustawy sejm ustala a nie osiedlowe spoleczniaki które nie mają co robić. Taksówki pracują z własnej woli, spróbuj ich zmusić do zmiany to przekonasz się jaka będzie odpowiedź. Co innego jak człowiek sam wybiera a co innego jak zmuszają do pracy. Skoro nie ma nocnej to nikt nie chce pracować w nocy i to jest mało opłacalne. Pojęcie wolności i wyboru się kłania.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 2 ponad rok temu

   Maruś, nie maruś...pardon, nie marudź.... Żesz w doopeńkę... ja placę podatki i wymagam, żeby państwo zabezpieczyło mi dostęp do odpowiedniego leczenia! w tym do tego ratującego zdrowie moje i moich dzieci. Niech otworzą aptekę "państwową", ktora będzie dotowana z budżetowych (czyli naszych) pieniędzy (zamiast sponsorować różne "+") a nie, że mój dzieciak potrzebuje natychmiast lekarstwa a ja musze czekać aż "pan farmaceuta" wyśpi się, ruszy tyłek i otworzy aptekę.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Issaa - zachowaj proszę trochę kultury w swych komentarzach. P.S. Skąd taka nienawiść do farmaceutów?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3134 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-09----30-09-2020