REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KW)

  Ponad 2 tys. uczestników wzięło udział w tegorocznym - jubileuszowym - Onkobiegu. Co roku impreza cieszy się ogromną popularnością. Wszystkich uczestników łączy jeden szczytny cel - wesprzeć pacjentów onkologicznych. I nawet mimo złej pogody nie zamierzają rezygnować z dążenia do niego. 

  Chyba nie ma innej takiej imprezy jak Onkobieg. W niedzielę odbyła się już piętnasta edycja charytatywnego biegu. Wzięło w nim udział tysiące biegaczy. Każdy miał jednak jeden cel - wesprzeć onkologicznych pacjentów w leczeniu i rehabilitacji. Każdy przebiegnięty kilometr, to realna pomoc. 

  - W zeszłym roku udało nam się zebrać ponad 200 tys. zł. W tym wszystko sprzyja, by ten rekord pobić. Podobnie sprawa się ma z przebiegniętymi kilometrami. Było ich kilkanaście tysięcy. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej. Skoro biegaczy jest więcej, to i pewnie sił również - mówił Szymon Bubiłek ze stowarzyszenia Sarcoma - organizatora biegu.

  Do udziału w 15. Onkobiegu zgłosiło się ponad 2400 osób. Podzieleni zostali na dwie grupy. Jedna to biegacze „online’owi”. Sami wyznaczają sobie trasę. Mogą biegać gdziekolwiek tylko chcą - w całej Polsce i na świecie. Druga grupa to uczestnicy „stacjonarni”, którzy spotykają się pod Narodowym Centrum Onkologii na Ursynowie i tutaj zaliczają swoje kilometry.

  - Jestem już tutaj po raz kolejny. Biegamy całą rodziną. To już impreza na stałe wpisana do naszego kalendarza. Zabrałem też psa, bo to także członek rodziny. Podczas ostatniego biegu zrobiłem 9,5 km. Ile będzie dzisiaj, zobaczymy - stwierdził przed startem Przemek, uczestnik Onkobiegu.

  "Jest moc"

  Pozytywne nastawienie nie opuszczało biegaczy i to mimo deszczowej pogody. Nic dziwnego, jak tłumaczy Szymon Bubiłek: - Pogoda jest tylko tłem. Tu jednak przychodzi się po coś więcej. Przychodzi się ze swoimi nadziejami i emocjami. W grupie, samemu. Każdy otrzymuje dużo wsparcia, które symbolizuje także wsparcie dla pacjentów w chorobie - tłumaczy organizator biegu.

  Z takim podejściem pobiegli także Kacper i Kasia. Nawet na chwilę nie pomyśleli, że deszcz może pokrzyżować ich udział w biegu. - Jest moc, jak to się mówi. Jesteśmy pierwszy raz. Pogoda nie dopisała, ale nam to nie przeszkadza. Energia tych wszystkich ludzi nas poniesie - podkreślał Kacper. 

  Kasia miała jeszcze dodatkową motywację, by pobiec w Onkobiegu. - Biegnę dla swoich pacjentów. Przez wiele lat pracowałam w szpitalu, cały czas chcę im pomagać. Jeśli chodzi o dystans, to celuję w pięć frotek - opowiadała uczestniczka.

  Za każde okrążenie biegacze otrzymują bowiem kolorowe frotki. To potwierdzenie, ile kilometrów przebyli w ciągu godzinnego biegu. Jedno okrążenie liczyło ok. 1 km. W porównaniu do poprzednich lat trasa trochę się zmieniła. 

  - Jest ewolucja, jeśli chodzi o trasę. Wybiegamy na ulicę. Biegniemy ulicą Roentgena oraz pod Instytutem - powiedział Szymon Bubiłek. 

  Pieniądze zebrane na kilometrach zostaną przeznaczone na pomoc pacjentom onkologicznym. - Mamy ich naprawdę wielu. W każdym tygodniu pomagamy przynajmniej kilku pacjentom. Te środki mogą przeznaczyć na dojazdy do klinik czy leki spoza listy leków refundowanych. Mamy też podopiecznych, którzy starają się o protezę - tłumaczy przedstawiciel Sarcomy.

  Biegacze kolejną okazję do pomocy będą mieli już w przyszłym roku. Patronem medialnym Onkobiegu jest Haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~PiesełDuży 2 22 dni temuocena: 71% 

   Biedy pies, ten członek rodziny...katowany przez widzimisię właścicieli, bieganiu na twardym w gołych łapach.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby
  • ~aster 1 20 dni temuocena: 67% 

   Wygląda na zadowolonego. Jak to polaczki lubia dopowiadac historie do jednego zdjęcia, pewnie piesek zamęczony, skatowany, właściciel taki samolubny.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4457 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022