REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 grudnia 2018, 18:28 komentarzy 1

  (AŁ)

  To był prawdziwy mikołajkowy prezent. Olbrzymie świecące gwiazdy i ledowe lampki rozbłysły dziś o zmierzchu na choince przed wejściem do urzędu dzielnicy. 

  To największa choinka na Ursynowie, ma aż jedenaście metrów i oprócz światełek wiszą na niej setki kolorowych bombek. To już ostatni bożonarodzeniowy akcent przygotowany przez urzędników dla mieszkańców Ursynowa.

  - Dzisiaj jest pierwszy dzień okresu przedświątecznego, którego pierwszym symbolem tego, że niebawem będziemy świętowali, jest zapalenie światełek na tej choince - mówił wiceburmistrz Piotr Zalewski.

  Na ten moment oczekiwał tłumek pracowników ratusza i przechodnie, którzy wspólnie pozowali do zdjęcia na tle świecącej choinki.

  - Bardzo ładna, tylko prezentów nie ma, co bardzo rozczarowało mojego syna - śmieje się pani Paulina. - Szkoda, że nie ma śniegu, bo byłoby jeszcze ładniej. Szkoda też, że nie jest prawdziwa, ale z drugiej strony może i lepiej, że nie ścięto prawdziwego drzewa - mówi mieszkanka al. KEN.

  Dodatkową atrakcją są też białe i niebieskie śnieżynki, które świecą na ratuszowej wieży.

  - Tak teraz ładnie, że zaraz męża z domu wyciągnę, żeby zobaczył. Cieplej się robi, jak się patrzy nie tylko na choinkę, ale inne świateczne akcenty. Uwielbiam ten okres, to wyczekiwanie na święta - mówi pani Julia.

  Podobnie jak przed rokiem w środku ratusza stoi choinka, z której można zabrać odblask w ramach akcji „Świeć blaskiem z odblaskiem”. Ma ona na celu zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych, poprzez uświadamianie i zapobieganie problemowi ich słabej widoczności.

  W tym roku iluminacje bożonarodzeniowe są skromniejsze niż w poprzednich latach. Nie ma światełek w alei KEN, które zawsze tworzyły wyjątkową atmosferę. Również w parku Jana Pawła II zabłysły dziś wyjątkowo skromne ozdoby. W przyszłym roku można liczyć na więcej. Ratusz będzie realizował zwycięski projekt zgłoszony do Budżetu Partycypacyjnego. Projekt nosi nazwę "Świąteczna iluminacja z prawdziwego zdarzenia – aleja KEN pięknie oświetlana na Święta Bożego Narodzenia" i zdobył uznanie ponad 3 tys. głosujących. Będzie kosztował 149.000 zł. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~malgosia1973 1 5 miesięcy temuocena: 40% 

   Dlaczego "lampki rozbłysły", lecz "tysiące (światełek) zapłonęło"? Zapłonęło to ognisko pod lasem, jeżeli jedno, ale jak już dwa, to zapłonęły. Tysiące muszą mieć widać łączyć się z czasownikiem w jakiejś innej formie gramatycznej, inaczej tego sobie nie umiem wytłumaczyć.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2265 sekundy
  REKLAMAA2-TOSIA.pl--06-05----05-06-2019