REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Żeby wiosłować nie potrzeba wody, wystarczy ergometr. Jak robić to dobrze, pokazało pięć ursynowskich szkół podstawowych, które wystawiły swoich najlepszych zawodników. W hali sportowej przy ul. Dereniowej, w eliminacjach do Wioślarskiego Tytana Warszawy, rywalizowało około 160 uczniów. Do finału zawodów przeszło tylko 40 najlepszych. 

  To już szósta edycja Wioślarskiego Tytana Warszawy, w której biorą udział uczniowie z 10 warszawskich dzielnic. Rywalizują zawodnicy z klas 5, 6, 7 i 8, w grupach podzielonych ze względu na płeć. Wszyscy mają za zadanie pokonać jak najdłuższy dystans w określonym czasie. Młodsi mają minutę, a starsi półtorej. W każdej kategorii piątka najlepszych zawodników przechodzi do wielkiego finału. Ostatecznie po eliminacjach, każda warszawska dzielnica będzie mogła wystawić 40 zawodników. 

  O to, kto będzie reprezentował Ursynów, w hali "Hawajska", na profesjonalnych ergometrach wioślarskich walczyli uczniowie z podstawówek nr 343, 313, 330, 319,  322, 310 i 340.

  - Wielki finał 29 maja na Woli. Uczniowie będą zabiegać o tytuł Tytana i sprzęt sportowy dla swojej szkoły. Tegoroczne zawody są rekordowe ze względu na frekwencję. Coraz więcej uczniów chce współzawodniczyć. Ursynów jak zawsze trzyma formę - mówi Maciej Śliwiński, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego. 

  Dla wielu młodych zawodników "wiosłowanie" na ergometrze było debiutem, pomimo to poradzili sobie doskonale. Najlepsi pokonali dystans ponad 300 metrów i byli z siebe bardzo dumni.

  - To mój pierwszy raz i nie spodziewałem się, że zajmę drugie miejsce w mojej serii. To był dla mnie bardzo wielki szok. Może być trudno dostać się do finału, ale ja wierzę w siebie - mówił Jakub ze Szkoły Podstawowej nr 340. - Pierwszy raz bierzemy udział w takiej imprezie i dlatego może było ciężko, ale ogólnie było bardzo fajnie - mówiły Marta i Agata z SP 330.

   - Nigdy nie ćwiczyłam na takim sprzęcie, ale pływam i mam silne ręce. Było świetnie, choć mocno się stresowałam przed startem. Bardzo bym chciała zakwalifikować się do finału - mówiła Melania z SP 319.

  Zawody organizuje Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie - najstarszy klub sportowy w stolicy. Impreza ma popularyzować tę dyscyplinę sportu wśród młodzieży, a jednocześnie pomóc w znalezieniu nowych zawodników. W maju o tytuł Wioślarskiego Tytana Warszawy będzie walczyć 400 najlepszych uczniów z całej stolicy. Więcej na sport.ursynow.pl

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4445 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022