REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi wykupić każdy właściciel zarejestrowanego samochodu. Pomimo takiego samego zakresu ochrony wynikającego z ustawy, w różnych firmach ubezpieczeniowych koszt OC jest inny. Z czego to wynika i jakie czynniki są brane pod uwagę przy wyliczaniu wysokości składki? Wszystkie informacje znajdziesz w tekście.

  Skąd czerpać wiedzę o ubezpieczeniach?

  Stron internetowych o tej tematyce jest bardzo dużo, ale życie pokazuje, że nie zawsze informacje, które publikują, są rzetelne i zweryfikowane. Właśnie dlatego polecamy korzystanie tylko z popularnych źródeł, które biorą odpowiedzialność za to, co piszą.  Jeśli interesuje Cię temat polis komunikacyjnych, wejdź na: http://ubezpieczenie24.org/ - tu więcej na temat ubezpieczeń.

  Co wpływa na koszt OC?

  Każda firma korzysta z innego algorytmu do wyliczenia kosztów ubezpieczeń komunikacyjnych, stąd różnice w cenach. Jest jednak lista czynników, które mają ogromny wpływ na kształtowanie się kosztów. Wszystkie znajdziesz poniżej:

  Wiek i doświadczenie - im dłużej masz prawo jazdy, tym mniej płacisz za ubezpieczenie OC. Różnice w wysokości składki pomiędzy młodym a starszym kierowcą mogą wynosić nawet  50%.

  Stan cywilny - małżeństwo to znak dla ubezpieczycieli, że dany kierowca ma stabilne życie prywatne i nie będzie szarżować na drodze. Osoby w zalegalizowanych związkach płacą nawet o 500 zł mniej niż samotni.

  Dzietność - w oczach firm ubezpieczeniowych osoby, które mają dzieci, nie ryzykują na drodze, a więc rzadziej zgłaszają się po odszkodowanie.

  Miejsce użytkowania samochodu - w dużych miastach, gdzie ruch jest duży, składki są o wiele droższe niż w mniejszych miejscowościach. Najwięcej płacą mieszkańcy Wrocławia, Krakowa, Gdańska i Warszawy, a najmniej Rzeszowa, Kielc i Opola.

  Marka pojazdu - kierowcy BMW, Audi i Volkswagena, czyli marek uznawanych za sportowe płacą o wiele więcej niż spokojni użytkownicy pojazdów Volvo, Skoda lub Toyota.

  Pojemność silnika - jeśli chcesz płacić mało, wybierz auto z silnikiem 1.0 l. Każda większa jednostka wiąże się z wyższą ceną polisy ubezpieczeniowej. Najwięcej płacą właściciele samochodów z silnikami o pojemności 3.0 l i więcej.

  Wypracowane zniżki - przyjęło się, że każdy rok bez kolizji to 10% na następną polisę. Z kolei zgłoszenie szkody skutkuje zwyżkami przy kolejnej umowie.

  Czy płeć ma znaczenie?

  Od jakiegoś czasu nie. W końcu żyjemy w równym (lub dążącym do równości) społeczeństwie, w którym nie ma znaczenia, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Wszyscy płacą tyle samo za te same usługi. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://www.kobieta.pl/artykul/kobiety-za-kolkiem-czy-panie-placa-wiecej-za-ubezpieczenie-oc

  Podsumowanie

  Wszystkie opisane tutaj czynniki wpływające na koszt OC są brane pod uwagę przez towarzystwa ubezpieczeniowe niezależnie od ich wielkości czy renomy. Skrupulatne szacowanie ryzyka, które niesie ze sobą ubezpieczenie konkretnego kierowcy to coś, co przeprowadzają wszyscy ubezpieczyciele. Z naszej strony, radzimy Ci przed podpisaniem umowy OC przeczytać OWU, czyli szczegółowe warunki polisy. Dzięki temu nie będziesz zaskoczony w sytuacji kryzysowej. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 6
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.412 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020