Zamknij

Ubezpieczenie turystyczne z chorobami przewlekłymi

10:13, 21.12.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 10:18, 21.12.2018
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Chociaż planując urlop w kraju lub za granicą myślimy głównie o czekającym nas odpoczynku, warto pamiętać także o odpowiednio dobranym ubezpieczeniu. Polisa przeznaczona dla turystów zapewni ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku lub nagłej choroby. Osoby z przewlekłymi schorzeniami powinny zaś zakres ochrony dodatkowo rozszerzyć.

Ubezpieczenie turystyczne – kiedy warto je kupić?

Specjalna polisa ubezpieczeniowa dla turystów to rozsądne rozwiązanie podczas każdego wyjazdu zagranicznego, niezależnie od tego czy urlop planujemy sami czy decydujemy się na skorzystanie z usług biura podróży. Dlaczego jest to tak ważne? Przede wszystkim ze względu na fakt, że w razie wypadku lub choroby koszty usług medycznych pokryje ubezpieczyciel, a te nie należą do najniższych. Co prawa organizator wycieczki ma obowiązek ubezpieczyć uczestników imprezy turystycznej, jednak w zdecydowanej większości przypadków są to najtańsze polisy. W razie konieczności pobytu w szpitalu lub skorzystania z innego rodzaju usług medycznych, gwarantowane koszty leczenia mogą się wówczas okazać nie wystarczające.

Z niemałymi wydatkami w tego typu sytuacjach liczyć się muszą również osoby korzystające z karty EKUZ. Chociaż uprawnia ona do bezpłatnej podstawowej opieki medycznej na terenie krajów europejskich, to trzeba pamiętać, że w niektórych państwach za pobyt w szpitalu trzeba płacić z własnej kieszeni niezależnie od posiadanego ubezpieczenia. Dobrze dobrana polisa to gwarancja spokojnych wakacji i pomocy w razie nieprzewidzianych sytuacji. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób powinny o tym fakcie poinformować ubezpieczyciela i zdecydować się na rozszerzenie zakresu ochrony.

Jakie ubezpieczenie dla osób przewlekle chorych?

Ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych to jedno z dostępnych rozszerzeń standardowej polisy turystycznej. Podstawowy gwarantowany zakres ochrony obejmuje m.in. zwrot podstawowych kosztów leczenia, odszkodowania za następstwa nieszczęśliwych wypadków lub pomoc w ramach assistance. Jeśli jednak podczas wyjazdu za granicę osoby przewlekle chore będą musiały skorzystać z opieki medycznej w wyniku zaostrzenia objawów schorzenia, koszty leczenia pokryją sami. Właśnie dlatego w ich przypadku rozszerzenie zakresu ochrony podstawowej jest rozsądnym rozwiązaniem. Jakie schorzenia zaliczane są do przewlekłych?

Definicję znaleźć można w ogólnych warunkach umowy polisy turystycznej, jednak zasadniczo jest to choroba, która została rozpoznana i leczona w okresie dwóch lat poprzedzających datę zawarcia umowy ubezpieczenia, i której objawy występują długotrwale. Wśród schorzeń należących do tego typu kategorii zalicza się m.in. nowotwory, cukrzycę, stwardnienie rozsiane, choroby układu krążenia i choroby wieńcowe, nadciśnienie, osteoporozę czy silne alergie. Polisa rozszerzona o choroby przewlekłe może jednak nie zadziałać w przypadku osób cierpiących z powodu schorzeń psychicznych lub wad wrodzonych. 

Na co możemy liczyć rozszerzając ubezpieczenie?

Dzięki rozszerzeniu zakresu ochrony gwarantowanej przez ubezpieczenie turyści z chorobami przewlekłymi mają pewność, że koszty leczenia związane z nasileniem się ich objawów lub wystąpieniem powikłań pokryje ubezpieczyciel. Odpowiednio dobrana polisa dodatkowo pozwoli uniknąć wydatków związanych z transportem medycznym osoby ubezpieczonej do Polski, a nawet – transportem zwłok. Biorąc pod uwagę fakt, że są to koszty rzędu kilkunastu tysięcy euro, z całą pewnością warto o takie rozszerzenie zadbać. Wystarczy tylko na stronie internetowej ubezpieczyciela skorzystać ze specjalnego kalkulatora ubezpieczenia turystycznego i zaznaczyć opcję poszerzenia zakresu ochrony o choroby przewlekłe. Pozwoli to w pełni dostosować ubezpieczenie do konkretnych potrzeb i zagwarantuje niezbędną pomoc oraz możliwość ubiegania się o pokrycie kosztów leczenia, jeśli tylko zajdzie taka konieczność.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

mmmm

0 0

Czy ''nie wystarczające" nie powinno być napisane razem? 18:02, 21.12.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%