REKLAMAA1_Auchan_od-01-01-do-31-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Ogromne stada gołębi kręcą się po chodnikach i skwerach, zanieczyszczając odchodami dosłownie każdy zakamarek. Tak jest od lat na Kabatach, przy pętli autobusowej. Stadko gołebi regularnie dokarmiane przez mieszkańców ma tu życie jak w Madrycie. 

  Duże stadko gołębi pojwia się regularnie na Kabatach, obok Tesco. Chmara ptaków dosłownie opanowała tamtejszy chodnik. U niektórych budziła nawet przerażenie, choć gołąb to ptak raczej nie agresywny (a raczej agresywny "inaczej").

  Skąd biorą się stada ptactwa na chodnikach?

  - To wina ludzi - odpowiada prof. Krzysztof Klimaszewski z Zakładu Zoologii SGGW. - Mieszkańcy sprowadzają ptaki na własne życzenie. Poza zimą nie wolno dokarmiać ptactwa! Niestety mieszkańcy bardzo często rozrzucają resztki chleba i innych pokarmów. Każde zwierzę połasi się na łatwy kąsek - tłumaczy prof. Klimaszewski.

   - Dzikie zwierzęta powinny sobie radzić same. Dokarmiając ptaki zaburzamy ich środowisko naturalne zwłaszcza wtedy, gdy wokoło jest pełno pokarmu naturalnego - dodaje ekspert z SGGW.

  Niestety nikt nie stosuje się do zaleceń specjalistów. Ludzie rozrzucają resztki gdzie popadnie. Na Ursynowie sporo osób dokarmia ptaki regularnie, nie wiedząc, że tak naprawdę robią tym zwierzętom krzywdę. A przy okazji mieszkańcom.

  Resztki chleba gniją i są świętną pożywką dla gryzoni. Nic dziwnego, że są osoby, które na Kabatach, w rejonie pętli autobusowej oraz osiedla na Zaruby widziały... szczury.

  - Biegają, chowają się w krzakach. To nie jest nowy widok. Sami sobie to robimy, na własne życzenie - mówi pani Agnieszka, mieszkanka bloku przy Zaruby.

  Jest jeszcze inny problem. Gołębie odchody, które są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Kontakt z odchodami tego ptaka może wywołać groźną dla człowieka chorobę - drożdżycę europejską. Ptaki roznoszą także pasożyty. 

  Dopóki nie zaprzestaniemy dokarmiania ptaków, dopóty będą one licznie ściągały do miasta. Warto się nad tym zastanowić zanim rozsypiemy bezmyślnie kolejną porcję rozkruszonego chleba.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rka 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Pozdrawiam geniuszy z budki z kołaczami przy tesco którzy przez swoją głupotę są na dobrej drodze tworzenia kolejnej toalety dla gołębi 100m dalej w strone lasu Kabackiego na polance za tesco... najwyraźniej rzucenie niesprzedanych towarów za budynek jest łatwiejsze niż wyrzucenie ich do zwykłego kosza, brawo.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rysiek39 2 10 miesięcy temuocena: 44% 

   Gołąb, symbol pokoju, a wy chcecie aby były głodne?

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Weterynarz 1 10 miesięcy temuocena: 75% 

   Nie, chcemy, żeby było normalne a nie przekarmione oraz chore od zapleśniałego chleba. Nadgorliwość (także w dokarmianiu) gorsza od faszyzmu!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1348 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018