REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Mała rzecz, a cieszy - zwłaszcza mieszkańców osiedla przy Hawajskiej. W sobotę popularny przedept prowadzący do alei KEN zamienił się w porządny chodnik. Czy będą kolejne tego typu inwestycje?

  Mieszkańcy bloków przy Hawajskiej od lat korzystali ze skrótu, który prowadził do przejść na skrzyżowaniu alei KEN i Ciszewskiego. Wydeptana w środku trawnika ścieżka stała się nieformalnym chodnikiem, tyle że bez utwardzonej nawierzchni.

  - Po co obchodzić, jak tu zrobię trzy kroki i jestem w domu - mówiła nam kilka miesięcy temy pani Hanna, mieszkanka Imielina. I faktycznie, gdyby miała trzymać się wyznaczonego chodnika musiałaby codziennie nadrabiać po kilkaset metrów. Bezużyteczne są też stare schody położone obok przedeptu, które prowadzą w innym kierunku, niż potrzeba. Dlatego nikt z nich nie korzysta.

  W sobotę firma remontowa na zlecenie dzielnicy wybudowała na przedepcie chodnik. Położono go także przy bloku Hawajska 21, ułatwiając dojście do domu. O tym jak potrzebna była ta mała inwestycja świadczy fakt, że jak tylko robotnicy zakończyli budowę, mieszkańcy zaczęli z korzystać z wygodnego przejścia.

  - Wreszcie nie połamię tu obcasów - śmieje się Agnieszka, mieszkanka osiedla. - Bardzo fajnie, że to zrobili - dodaje. Ten konkretny przedept został zastąpiony chodnikiem na wniosek radnej Goretty Szymańskiej, która zaapelowała o to już w kwietniu.

  Co z innymi przedeptami?

  Walkę z przedeptami ogłaszało już kilka organizacji lokalnych, m.in. Inicjatywa Mieszkańców Ursynowa czy Otwarty Ursynów. Ten ostatni przygotował nawet mapę ursynowskich przedeptów, a radny Paweł Lenarczyk regularnie dopytuje w interpelacjach o postępy w ich likwidowaniu. Jak do tej pory dzielnicy udało się to w połowie przypadków, i tylko w tych, gdzie jest zarządcą terenu.

  Część z przedeptów nie może zostać zastąpiona chodnikami ze względu na zapisy w planach miejscowych. Uwagę na to zwróciła spółdzielnia "Jary", która odmówiła budowy chodników powołując się na zapisy dotyczące tzw. powierzchni biologicznie czynnej. - Betonowanie przedeptów spowoduje niespełnienie wymogów - pisze prezes "Jarów", Piotr Janowski.

  Część przedeptów znajduje się też w rejonie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, więc ich likwidacja przynajmniej na razie nie jest możliwa.

  Są też dobre informacje. Zarząd Dróg Miejskich zadeklarował, że co najmniej kilka przedeptów znajdujących się w obrębie pasów drogowych zamieni się wkrótce w chodniki. Stanie się tak m.in. w rejonie al. KEN i Jastrzębowskiego przy stacji metra Stokłosy, ul. Gandhi-Pileckiego od strony Marco Polo, Puławskiej-Pileckiego od strony Janowskiego. Z kolei dzielnica ma zlikwidować przedepty przy Pileckiego 103 oraz przy stacji benzynowej Shell.

  TAK WYGLĄDAŁ PRZEDEPT PRZY HAWAJSKIEJ JESZCZE W PIĄTEK:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maruda 5 7 miesięcy temu

   Nienawidzę przedeptów.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 4 7 miesięcy temuocena: 67% 

   Przedept przynajmniej jest naturalny i nie niszczy roślinności, a tak tym sposobem to można wybetonować, wysfaltować i wykostokować sobie całą ziemię :(

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   A jak wytłumaczyć to, że prawie wszyscy wychodzący ze stacji metra Ursynów na stronę ul. Koncertowej (schody na północ), bezrefleksyjnie utrwalają przedept, który pozwala oszczędzić - tak na oko - 10 metrów? Pomogłoby ułożenie chodnika lub ogrodzenie trawnika drutem kolczastym.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jarek3365 2 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Jestem za ułożeniem chodnika :)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abc 1 7 miesięcy temuocena: 67% 

   "Uciążliwy przedept"? Uciążliwy to może być brak chodnika na trasie przedeptu, a przedept powstaje właśnie po to, by przemieszczanie się w danej okolicy uciążliwe nie było.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2727 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO