REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 września 2021, 08:37 komentarzy 6

  (pixabay.com)

  Dzielnica ma w końcu swój dom kultury w centrum i z prawdziwego zdarzenia. Po weekendowej inauguracji przyszedł czas na codzienne zajęcia dla mieszkańców. Jest nauka tańca, śpiewu, akrobatyka, sztuki walki i zajęcia artystyczne. Dla dzieci, dorosłych i seniorów.

  Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” w końcu otworzyło się dla mieszkańców. Spośród szerokiej gamy zajęć oferowanych przez instytucje każdy znajdzie coś dla siebie. W końcu misją „Alternatyw” jest edukacja kulturalna skierowana do wszystkich grup wiekowych.

  Pierwsze zajęcia ruszają 4 października, jednak już teraz trwają zapisy. Co znajdziemy w ofercie? Zebraliśmy dla Was najciekawsze i najbardziej popularne propozycje:

  • Gimnastyka artystyczna dla dzieci

  Gimnastyka artystyczna jest skierowana do dzieci w wieku od 5 do 12 lat. To połączenie tańca klasycznego z gimnastyką i akrobatyką oraz pracą ze skakanką, piłką czy wstążką. Zajęcia mają rozwinąć w dziecku elastyczność, poprawić kondycje i rozwój mięśni oraz wykształcić poczucie rytmu dzięki muzyce klasycznej. Gimnastyka zwiększa sprawność taneczno-ruchową i wspomaga zachowanie poprawnej postawy ciała dziecka. Zajęcia kosztują od 110 do 120 złotych miesięcznie, w zależności od wieku.

  • Nauka gry na gitarze dla każdego

  To zajęcia absolutnie dla każdego, kto chce zacząć grać na gitarze. Na zajęciach ma być luźno - każdy będzie grał ulubione utwory, a nawet wymyślał własne piosenki w przyjemnej i wesołej atmosferze. Lekcje będą prowadzone z indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Zapisy na zajęcia po wcześniejszym kontakcie z instruktorem Filipem Żołnikowskim nr tel. 609 750 890. Kwota uzależniona jest od zaawansowania gitarzysty i czasu lekcji - od 120 do 240 złotych.

  • Zajęcia z improwizacji

  To spotkania dla tych osób, które chcą w nieskrępowanych sposób wyrazić siebie ruchem, tańcem, gestem lub słowem. Improwizacja przesuwa granice kreatywności i pozwala współtworzyć coś z innymi ludźmi. Zajęcia są odpowiednie dla osób początkujących, jak i doświadczonych w wieku od 16 do 100 lat. Miesięczna opłata wynosi 150 złotych.

  • Programowanie dla dzieci

  Twoje dziecko spędza dużo czasu przed komputerem, lubi matematykę i nowinki techniczne? Te warsztaty to nie granie w Minecrafta - dzieci nauczą się posługiwać przydatnymi programami opartymi na językach programowania, a poza tym pogłębią wiedzę ogólną, przede wszystkim z zakresu geografii, świata zwierząt czy zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa. 

  • Mała wielka sztuka

  To warsztaty dla dzieci, które lubią prace manualne i chcą rozwijać swoją kreatywność. Dzieci mają podobne spojrzenie na świat jak artyści. Jest w nich spontaniczność, fantazja i świeżość. Celem zajęć będzie kreatywna zabawa, pomagająca wyrazić swoje emocje i osobowość. Dzięki zajęciom dzieci będą mogły przekonać się, że wszystko może być sztuką. Warsztaty skierowane są do dzieci do 6. do 10. roku życia. Opłata miesięczna wynosi 130 złotych.

  • Taniec towarzyski

  Z tych zajęć może skorzystać każda dorosła osoba, która ma w sobie, chociaż odrobinę poczucia rytmu i chęci do tańca. Opłata miesięczna wynosi 120 złotych.

  • Warsztat emisji głosu i autoprezentacji

  Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Nie na tych zajęciach! To podróż po dźwiękach, jakie sami jesteśmy w stanie z siebie wydobyć. Mowa jest tu sztuką, której można uczyć się w sposób twórczy. Warsztaty uczą świadomości własnego głosu oraz pewności siebie. Skierowane są do każdej osoby dorosłej. Opłata miesięczna wynosi 250 złotych.

  • Joga dla początkujących

  Joga poprawiają zdrowie i elastyczność kręgosłupa i stawów. Regularne ćwiczenia wzmocnią i uelastycznią ciało oraz przyniosą ukojenie dla zszarganych nerwów. Zajęcia skierowane są do wszystkich osób dorosłych. Opłata wynosi od 120 do 200 złotych.

  • Gimnastyka buzi

  O tym, że każdą część ciała trzeba ćwiczyć, wszyscy wiedzą, a mimo to zapominają o ćwiczeniach twarzy. Wesoła gimnastyka buzi i języka dla najmłodszych uczy ich dbać także o te mięśnie, która odpowiadają za uśmiech. Stanowią świetną i radosną zabawę, wspierają aparat artykulacyjny i udoskonalają słuch, oraz słownictwo. Skierowane są do maluchów od roczku do 3 lat.

  • Tańce izraelskie

  Ich tańce ludowe powstały jeszcze przed powstaniem państwa Izrael. Taniec ten miał być katalizatorem do stworzenia kultury nowego-starego kraju. Swoje przemyślenia na temat otaczającego ich świata wyrażali w tańcu, który zostanie ukazany w trakcie tych zajęć. 

  • Indywidualne zajęcia wokalne

  To zajęcia dla każdego, kto chce rozwijać swój głos podczas lekcji z profesjonalną trenerką wokalną Aleksandrą Nykowską. Indywidualne podejście i bezstresowa atmosfera. Opłata miesięczna zależna od czasu zajęć i doświadczenia - od 250 do 400 złotych.

  • Robotyka

  Warsztaty oparte na klockach Lego® WeDo 2.0 oraz LEGO® Education SPIKE™ Prime. Każde zajęcia poprzedzi prelekcja opisująca zagadnienia związane z robotyką oraz informatyką. Gdy budowla z klocków będzie gotowa - wtedy rozpocznie się prawdziwe programowanie, które wprawi ich konstrukcję w ruch. Warsztaty skierowane są do dzieci od 6. do 13. roku życia. Miesięczna opłata wynosi 160 złotych.

  • Zespół Alternative

  Zespół Alternative poszukuje muzyków! Może dołączyć do niego każdy, kto śpiewa lub gra na instrumencie. Nie jest wymagane doświadczenie, ani ogromne umiejętności. Próby zespołu prowadzone są przed doświadczonego muzyka i pedagoga. Poszukiwana jest młodzież powyżej 16 lat oraz osoby dorosłe. Opłata miesięczna wynosi 120 złotych.

  To nie wszystkie zajęcia w ofercie UCK "Alternatywy". Zapisy i szczegóły na specjalnej stronie internetowej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~realista2 6 8 miesięcy temuocena: 80% 

   Czytamy : " Spośród szerokiej gamy zajęć oferowanych przez instytucje każdy znajdzie coś dla siebie.” Dobrze byłoby określić ile osób może zapisać się na każdy z wymienionych rodzajów zajęć . Bilety na spektakl teatru Syrena , jak poinformował personel dyżurny w dniu uroczystego otwarcia DK , rozeszły się w ciągu 20 minut. Sądzę, że zapisy też. Gdzie i kiedy będą podawane regularnie informacje, że dostępne są jakieś zajęcia , czy imprezy dla Ursynowskiej publiczności ? Ursynów liczy kilkaset tysięcy mieszkańców, w tym dzieci ......, młodzieży ......., seniorów ...... pozostałych- podatników ............

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~opus 5 8 miesięcy temuocena: 50% 

   Przeciez jest podana strona, gdzie są zapisy i dodatkowe info. Na końcu!

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~syk 4 8 miesięcy temuocena: 100% 

   do ~opus : Wchodzę na tą stronę o której piszesz ... i stop ! To nie jest normalne że, by dowiedzieć się ILU CHĘTNYCH BĘDZIE MOGŁO SKORZYSTAĆ Z KAŻDEGO Z RODZAJÓW ZAJĘĆ ? trzeba się zarejestrować - podając dane personalne, zalogować- podając kontakt .

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Luaksz 3 8 miesięcy temuocena: 100% 

   Brak infomracji o rezygnacji po np 2 miesiacu ... jakby sie zajecia nie spodoabyłu...- Ktos wie cos o tym ?

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~młodaMAMA25 2 8 miesięcy temuocena: 91% 

   Te ceny są z kosmosu. Jak rodzic zarabiający 4000 brutto ma sobie pozwolić na zajęcia w takiej cenie? Przecież ta instytucja powstała z podatków mieszkańców? Może pracowników UCKA będzie stać żeby dzieci tam posyłać ale nie 95% rodziców? Mam wybierać czy zrobić dziecku obiad czy posłać na zajęcia w UCKA które powstało za pieniądze z moich podatków? Dlaczego nie ma już darmowych zajęć w naszych osiedlowych Domach Kultury? Może jakby nie robić otwarcia za kilka milionów starczyłoby na zajęcia dla dzieci? Jest taka drożyzna, żywność, leki, odzież! Te ceny pozbawią dostępu do kultury i edukacji artystycznej dzieci z normalnych rodzi. To jest skandal.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Samotna matka 1 8 miesięcy temuocena: 90% 

   Ceny zaporowe. Ludzie pracuja za 4000 brutto a oni chcą 120 zł za lekcje gitary? Kiedyś były darmowe zajęcia w osiedlowych domach kultury ale komuś to przeszkadzało. Kultura tylko dla bogatych. UCKA powstało z naszych podatków. Powstawało 10 lat. 30 osób siedzi tam na etatach - z naszych podatków. I my mamy jeszcze płacić? To jest jakby rodzicom napluć w twarz. Mam wybór- zrobić dzieciom obiad albo posłać na plastykę? Bardzo prospołeczna postawa pana Czubaszka. Bardzo.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4413 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022