REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  75 pokazów, blisko 900 tancerzy i kilka tysięcy osób podziwiających występy. Tak wyglądał VI Przegląd Tańca Dzieci i Młodzieży UCSiR DANCE 2019. Impreza udowodniła, że taniec na Ursynowie jest potęgą.

  Ursynowski przegląd z roku na rok nabiera znaczenia. W szranki stanęło w tym roku kilkanaście szkół tanecznych i kółek szkolnych nie tylko z Ursynowa, ale m.in. z Bemowa, a nawet z miejscowości pozawarszawskich: Płońska czy Raciąża.

  - W tym roku rekord - 866 zawodników, 27 trenerów i opiekunów grup tanecznych, aż 75 pokazów w ciągu tego maratonu i publiczność, która szczelnie wypełniła Arenę Ursynów - mówił Wiesław Krzemiński z Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji, organizatora imprezy.

  W kulminacyjnym momencie w Arenie rywalizację grup tanecznych oglądało aż trzy tysiące osób. To tyle, ile zazwyczaj przychodzi tu oglądać mecze pierwszoligowej siatkówki czy Pucharu Polski w koszykówce.

  Zainteresowanie tańcem cieszy, nie tylko z powodu frekwencji na turnieju. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że dzieci nie siedzą przed komputerami, a spędzają czas w ruchu i trenują, by się tu pokazać. Jestem pełna podziwu dla społeczności ursynowskiej. Doskonała organizacja, którą zawsze wszyscy chwalą. Można nam tego pozazdrościć! - mówi Agnieszka Robak, pomysłodawczyni przeglądu.

  W niedzielę od poranka do późnego popołudnia parkiet w Arenie Ursynów był rozgrzany do czerwoności. Swoje umiejętności prezentowały grupy taneczne w różnych kategoriach wiekowych - do lat 10, 11-15 lat i powyżej 15 lat.

  - Bardzo lubimy tańczyć to nasza pasja. Tańczę już dwa lata - mówiły tuż przed swoim występem zdobywczynie pierwszego miejsca w kategorii "modern, jazz" do 10 lat.

  - To dzieci z tzw. grupy formacyjnej, trenującej częściej, bo 2 razy w tygodniu po dwie godziny. Przygotowujemy je, aby mogły uczestniczyć w zawodach tanecznych. To nasi najmłodsi zawodnicy, dzieci w wieku 8-9 lat - mówi Małgorzata Grzywińska, instruktor w szkole Hand to Hand.

  Kategorie przeglądu były podzielone na stopień zaawansowania, ale przede wszystkim na rodzaj tańca. Dzieci prezentowały style: popularny hip-hop, modern jazz, disco - cheerleaders oraz inne formy taneczne. Te ostatnie były szczególnie widowiskowe. Publiczności bardzo podobały się kolorowe stroje tancerek i idealnie zsynchronizowane z muzyką ruchy. 

  - Obserwuję występy mojej wnuczki, ale trzeba przyznać, że wszystkie pokazy zapierają dech w piersiach. Cieszę się, że mamy tak zdolną i wyćwiczoną młodzież. Instruktorzy wykonują wspaniałą pracę - mówi pani Katarzyna, babcia jednej z uczestniczek przeglądu.

  - Bierzemy udział w każdym konkursie. Chcemy, aby dzieci jak najczęściej tańczyły. Mamy blisko, kochamy tańczyć po to trenujemy. Dzisiaj wystawiliśmy 5 grup w różnych kategoriach wiekowych. W tym roku jest wyraźnie wyższy poziom - komentuje Agata Kozioł z Akademii Paso, której tancerki aż 2 razy wywalczyły miejsce na podium.

  Sukcesy odnosiły również dziewczęta trenujące taniec na lekcjach wf i w ramach klas sportowych. - Dziewczyny bardzo dzielnie trenowały. Bardzo im gratuluję. Dobra energia, wysoki poziom zawodów - komentowała tuż po odbiorze kolejnego pucharu instuktorka tańca Magdalena Koszela z klas tanecznych w Szkole Podstawowej nr 303.

  - Boom na taniec cały czas trwa. To najzdrowszy sposób na to, by oderwać się od nauki. Każdemu polecam! - przekonywała Agnieszka Robak, pomysłodawczyni UCSiR Dance. Kolejny przegląd już za rok.

  GALERIA ZDJĘĆ Z UCSIR DANCE 2019:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.337 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020