REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (urząd dzielnicy)

  REKLAMA

  W ursynowskich szkołach trwają wakacyjne remonty. Uczniowie, którzy 1 września wrócą z letniego wypoczynku zastaną nowo odmalowane ściany, wymienione podłogi czy wyremontowane toalety.

  W tym roku na inwestycje w szkołach i przedszkolach dzielnica wyda 28,5 mln złotych. Za te pieniądze powstaje choćby nowa sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 100 a już niedługo ruszy budowa przedszkola przy Tanecznej. Rozbudowa czeka też SP 323 przy Hirszfelda, a przy Puszczyka - dla najstarszej podstawówki na wysokim Ursynowie - powstaje nowe boisko szkolne.

  Ale inwestycje to nie wszystko. W tym roku lokalny ratusz zaplanował wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach. Kosztem 9,5 mln złotych wymieniane są głównie nieremontowane od lat sanitariaty, dachy, podłogi, elewacje i odświeżane ściany.

  I tak - w Szkole Podstawowej nr 319 przy ul. Wokalnej, w budynku po dawnym gimnazjum trwa remont bloku sportowego. W podstawówce nr 303 przy Koncertowej wymieniana jest instalacja elektryczna. W Szkole Podstawowej nr 343 przy ul. Kopcińskiego zaplanowano naprawę pokrycia dachowego oraz remont podłóg w salach. Prace remontowe obejmą także korytarze, szatnię i pomieszczenia administracyjne w Przedszkolu nr 286 przy ul. Mandarynki 1.

  Sporo dzieje się w Szkole Podstawowej nr 336 przy ul. Małcużyńskiego, gdzie trwa remont sanitariatów oraz wymiana kanalizacji sanitarnej - od lat zabiegała o to społeczność szkoły. Remont sal i korytarzy oraz schodów zewnętrznych to z kolei zakres prac w Szkole Podstawowej nr 16 przy Wilczym Dole.

  - Realizowane już prace i plany na ten rok to oczywiście nie koniec inwestycji w ursynowską oświatę - mówi burmistrz Robert Kempa. - Pozyskaliśmy dodatkowe środki w wysokości 10,6 mln na lata 2018-2020 - dodaje.

  Za te środki dzielnica rozbuduje szkołę przy ul Mandarynki, szkołę przy ul. Dembowskiego oraz SP 81 przy  ul. Puszczyka.

  - Sądzę, że niezaprzeczalnym efektem działań w obecnej kadencji będzie poprawa warunków nauki w ursynowskich placówkach oświatowych – kwituje burmistrz Robert Kempa.

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 25

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3929 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-03----10-04-2019