REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2021, 15:51 komentarzy 3

  (GS)

  Ponad 20 tys. dzieci z Ursynowa rozpoczęło nowy rok szkolny. Dla uczniów i rodziców spotkanie w szkole to duże wydarzenie. Przez ostatnie półtora roku dzieci i młodzież rzadko widywały się ze swoimi rówieśnikami. Stąd radość z powrotu i trzymanie kciuków, by zdalna nauka tak szybko nie wróciła.

  W szkołach przy Mandarynki oraz Dembowskiego burmistrz rozdawał maskotki Misia Ursynka pierwszakom i drugoklasistom, którzy w ubiegłym roku nie mieli okazji ich odebrać. 

  - Chcemy, aby duża pluszowa maskotka pomogła najmłodszym uczniom oswoić się z rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego  wszystkim uczniom życzę samych dobrych ocen oraz przyjemnej nauki - mówił Robert Kempa.

  Nowy rok szkolny - z nieco bardziej pesymistycznym podejściem - witali uczniowie liceum przy Szolca-Rogozińskiego. Tu większość patrzy na sytuację pandemiczną realistycznie - młodzież podejrzewa, że znów pochodzi do szkoły przez miesiąc i wróci do nauki zdalnej.

  - Przyzwyczailiśmy się już do nauki zdalnej. Jednak co to za nauka? Moim zdaniem powinniśmy cały ten materiał powtórzyć, chociaż w pigułce, bo nie wyobrażam sobie nadchodzącej matury - mówi uczennica trzeciej klasy liceum im. ks. Izabeli Czartoryskiej.

  Boję się ministra Czarnka i tego co znowu wymyśli. Praktycznie cała nasza klasa jest zaszczepiona i nie wyobrażam sobie kolejnego lockdownu i zamknięcia w domu. Już się nasiedzieliśmy, jesteśmy zaszczepieni i nasze rodziny też są zaszczepione. Chcemy się uczyć w szkole, chcemy w końcu normalności - dodaje uczennica ursynowskiego liceum.

  Część uczniów - jeżeli wróci nauka zdalna - już teraz planuje wspólną naukę z rówieśnikami poza szkołą.

  Jeżeli znów nas zamkną, planujemy z kolegami wyjechać na działkę i tam uczyć się razem. Przypomina mi to trochę okres tajnego nauczania za czasów II wojny światowej, ale niestety takie mamy teraz realia - mówi nam licealista.

  Co ze szczepieniami? Co na wuefie?

  W trzecim tygodniu września w szkołach mają ruszyć szczepienia przeciwko koronawriusowi. Na Ursynowie punkty powstaną w niemal każdej placówce oświatowej. Preparaty będą mogli przyjąć jedynie uczniowie starszych klas szkoły podstawowej i licealiści. Młodzież, która zadeklaruje taką chęć, będzie musiała wraz z rodzicem wypełnić deklarację, która była rozdawana w dniu rozpoczęcia roku szkolnego. 

  Na razie w szkołach obowiązują maseczki, ale tylko w przestrzeni wspólnej. Nie ma obowiązku zasłaniania nosa i ust w sali lekcyjnej. Przy wejściach do szkół każdy ma możliwość zdezynfekowania rąk.

  Ministerstwo edukacji zarekomendowało rezygnację z ćwiczeń i gier kontaktowych. Większość ursynowskich szkół wprowadzi w ramach zajęć wychowania fizycznego spacery.

  - WF będzie przede wszystkim na dworze, najczęściej będą to spacery czy drobne ćwiczenia. Mamy też dużą salę gimnastyczną, więc dzieci będą miały miejsce w chłodniejsze dni - mówi nam dyrektor podstawówki nr 318 przy ul. Teligi Renata Podolewska.

  Sprawa jest żywo komentowana przez rodziców. Ich zdaniem spacery i drobne ćwiczenia to za mało, szczególnie po okresie pandemii, kiedy dzieci siedziały w domach przed komputerami i nie miały okazji do ruchu.

  - Oglądamy w telewizji różne turnieje, uczestnicy po wygranej przytulają się i ściskają sobie dłonie. Czemu moje dziecko po miesiącach w domu ma spacerować na lekcjach wychowania fizycznego? Nie jestem przeciwniczką, ani zwolenniczką rządu, ale wydaje mi się, że na lekcjach WF jest mniejsze ryzyko zarażenia, niż w małej sali przez godzinę lekcji religii - mówi zaniepokojona matka.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 102

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 5
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 79
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~wewqe 3 ponad rok temuocena: 0% 

   A może faktycznie lepiej bez ministerstwa zdrowia, a jedynie bon edukacyjny...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 6 wpisy tej osoby
  • ~8 2 ponad rok temuocena: 55% 

   Profesor Czarnek to człowiek wybitny. Więc wybijcie sobie z głowy tęczowe piątki.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 13 wpisy tej osoby
  • ~qwr 1 ponad rok temu

   Czarnek nie jest profesorem, tylko doktorem habilitowanym.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4724 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022