REKLAMAA1 OXILIA 01.07.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Greta Sulik)

  W poniedziałki przez najbliższe trzy tygodnie pod urzędem dzielnicy będzie można kupić koszulki z żonkilami. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 318, w ramach akcji "Pola Nadziei", po raz kolejny angażują mieszkańców w zbiórkę na rzecz pacjentów dzielnicowego hospicjum.

  Co roku wolontariusze ścinają kwitnące na Ursynowie żonkile i sprzedają je, aby wspomóc podopiecznych Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa. W zeszłym roku zbiórkę tę pokrzyżował koronawirus, w tym natomiast była przeprowadzona bardzo skromnie.

  Koszulki z żonkilami

  Uczniowie zaangażowani w akcję nie poddają się i sprzedają za symboliczną cegiełkę koszulki z wizerunkiem żonkili. Wartość cegiełki została oszacowana na 30 złotych. Dochody z akcji zostaną przeznaczone na pomoc chorym. Jedna z uczennic zaprojektowała wraz z nauczycielami specjalne logo. 

  - Sprzedajemy ręcznie malowane koszulki z żonkilami. Chcemy wspierać nasze lokalne hospicjum. To dla naszej szkoły kontynuacja akcji, w którą włączeni jesteśmy od kilku lat - mówi Martyna Mendelowska ze Szkoły Podstawowej nr 318 im. J. Ch. Andersena.

  Teraz gdy szkoły były zamknięte, koszulki w dużej mierze musiały malować nauczycielki. Jednak dzieci bardzo chętnie włączają się w akcję.

  - Myślę, że uczy to nasze dzieci wrażliwości. My zawsze podkreślamy, że jest to pomoc bezinteresowna i musimy sobie pomagać nawzajem. Każdy z nas może być w potrzebie i trzeba wtedy tę pomoc okazać - dodaje druga nauczycielka, Małgorzata Cieślańska.

  Dziś gdy szkoły są już otwarte, uczniowie na nowo mogą angażować się w wolontariat. Wraz z nauczycielkami stoją z koszulkami pod ursynowskim ratuszem, przy wyjściu ze stacji metra, przez następne trzy poniedziałki: 7, 14 i 21 czerwca w godz. 8-13.

  Zbiórkę można również wesprzeć na stronie internetowej FHO.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3853 sekundy
  REKLAMAA2-AUTO WIMAR (rekrutacja) 08.07.2021 - 07.08.2021