REKLAMAA1-AUCHAN-01-07----31-12-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Uczniowie nudzą się na lekcjach WF

  Uczniowie nudzą się na lekcjach WF (EP)

  Brak ciekawej oferty programowej i względy zdrowotne - to główne przyczyny wymieniane przez uczniów jako powód absencji na lekcjach WF. Najwyższa jest w szkołach ponadgimnazjalnych, gdzie sięga aż 30 procent.

  W gimnazjach na zajęcia wychowania fizycznego nie chodzi 23 proc. uczniów. Z kolei w klasach IV-VI szkoły podstawowej WF unika 15 proc. uczniów. Takie są wyniki kontroli Najwyższej Izby Kontroli z jesieni ub. roku. Z roku na rok jest coraz gorzej. W 2011 r. nie ćwiczyło 10 proc. uczniów w szkołach podstawowych, 13 proc. w gimnazjach i 17 proc. w szkołach ponadgimnazjalnych.

  Z raportu NIK wynika, że szkoły nie potrafią stworzyć ciekawej oferty dla młodzieży. Uczniowie wskazują, że nauczyciele nadmiernie preferują gry zespołowe (28 proc.) i ćwiczenia gimnastyczne (20 proc.). Inne formy zajęć, takie jak bieganie, taniec, aerobik, jazda na łyżwach czy pływanie stanowią tylko margines prowadzonych zajęć.

  Obniżającą się aktywność fizyczną młodych ludzi widać wyraźnie w wynikach badań, które od wielu lat prowadzą m.in. naukowcy z warszawskiej AWF. Okazuje się np., że dzisiejszy siedmiolatek, skacząc z miejsca w dal, osiągnie aż o 20 cm gorszy wynik (109 cm) niż jego rówieśnik w 1979 roku (129 cm).

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2788 sekundy
  REKLAMAA2-BONA-VERBA-01-09----31-10-2019