REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-01----31-01-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Słynny już na całym Ursynowie Chrysler zniknął z chodnika przy ul. Bartóka 8. Po naszej interwencji Straż Miejska przyspieszyła poszukiwania właściciela samochodu, który tarasował przejście i uniemożliwiał zamontowanie słupków. Prace po wielu tygodniach wreszcie dokończono.

  Przez prawie trzy miesiące czarna limuzyna stała źle zaparkowana, przez co nie można było dokończyć ustawiania słupków wyznaczających parking. Była też poważnym utrudnieniem dla przechodniów, którzy niejednokrotnie musieli omijać auto wchodząc na trawnik, np. prowadząc wózek z dzieckiem.

  Straż Miejska twierdziła wówczas, że w myśl przepisów, samochód jedynie utrudnia ruch pieszy, ale go nie tamuje. Kierowca wprawdzie zaparkował na chodniku, ale zostawił dla pieszych metr szerokości. Za wycieraczką porzuconego samochodu umieszczane były mandaty za złe parkowanie. Usunięcie auta było - zdaniem strażników - niemożliwe, bo nie był to wrak i konieczne było odnalezienie właściciela.

  Po naszym artykule sprawy przyspieszyły, rozpoczęło się poszukiwanie właściciela Chryslera. - Wysłaliśmy mu wezwanie i zabrał samochód, ale jeszcze się z nami nie kontaktował. Wdrożona została procedura dotycząca nieprawidłowego parkowania. Czekamy aż właściciel się zgłosi i poniesie konsekwencje czyli prawdopodobnie zapłaci mandat, z reguły jest to sto złotych i jeden punkt karny. Jeśli nie odezwie się sprawa może skończyć się w sądzie - mówi rzecznik Straży Miejskiej Jerzy Jabraszko. 

  Chodnik tylko dla pieszych

  Pewne jest to, że w tym miejscu samochodu nie zaparkuje już nikt, ani właściciel Chryslera, ani żaden inny kierowca. Przy chodniku stanęły słupki.

  - Codziennie pracownicy firmy MP Projekt (wykonawcy przebudowy - dop. redakcja) jeżdżą tam gdzie mają niedokończone prace i sprawdzają czy można kontynuować i tak było w tym przypadku. Kilka dni temu postawili słupki na całej długości wyznaczonego odcinka - mówi Kazimierz Bigoszewski z ursynowskiego wydziału infrastruktury. Teraz można już swobodnie przejść chodnikiem. 

  Montaż słupków jest jednym z elementów zmian na ul. Bartóka. Przypomnijmy, wiosną poszerzono chodniki przy murkach przejść podziemnych, zreorganizowano zasady parkowania. Powstała nowa zatoka parkingowa. Powstały też azyle bezpieczeństwa, które pozwalają przejść przez dość szeroką jezdnię na dwie raty. Doświetlono również oba przejścia dla pieszych.

  To efekt kompromisu jaki zawarły władze dzielnicy i część mieszkańców, która nie chciała zwężenia ulicy oraz wyznaczenia pasów rowerowych. Przewidywał to projekt z budżetu partycypacyjnego z 2015 roku, na  który zagłosowało 2,8 tys. osób.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 54

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 9
   OBOJĘTNY
  • 9
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~kota koleżanki brat 12 ponad rok temuocena: 100% 

   wszedzie słupki i parkingi bezpłatne najlepiej likwidować, wszystkie miejsca parkingowe nawet na własnej posesji powinny być płatne

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wujek Władek 11 ponad rok temuocena: 86% 

   K-mać, słupków nie mogli wbić, bo przeszkadzał porzucony samochód.. ja prdl, ludzie, gdzie my żyjemy?! Powszechna niemoc, indolencja i bezmyślność polskich urzędów jest porażająca! Wystarczy słomka, mały rowek, garbik, a już biurokratyczna machina się zatrzymuje! To nie do wiary, jak ci nasi urzednicy potrafia tak interpretowac przepisy, żeby tylko nie narazić się na najmniejszą nawet skargę! Rozpędzić to urzędnicze sobiepaństwo na cztery wiatry!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 10 ponad rok temuocena: 88% 

   Tak się składa, że jestem mieszkańcem ul. Beli Bartoka 8 i zapewniam czytelników, że interwencja Straży Miejskiej nie jest wyłączną zasługą Szanownej Redakcji, a w większości usilnych starań okolicznych mieszkańców. Nie jest też prawdą, że nie ma obecnie możliwości parkowania na miejscu Chryslera. Słupki nie zostały bowiem postawione w miejscu jego parkowania. Nie stoją więc wzdłuż całego chodnika. Dlatego też niech urzędnik ratusza, Pan Bigoszewski sprawdzi uprzednio informacje, które podaje do publicznej wiadomości. Podobnie termin w jakim słupki postawiono (nie przed paroma dniami, a przed wakacjami!) Nieprawdą też jest, że Chrysler parkował 3 miesiące, gdyż stał on znacznie dłużej, a mianowice aż od końca 2017 r. Dlatego, raz jeszcze proszę redakcję oraz urząd o weryfikowanie informacji, które przekazujecie nam, mieszkańcom do wiadomości.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andordkii 9 ponad rok temuocena: 14% 

   bzdury gadasz, i tyle w temacie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obserwator 8 ponad rok temuocena: 75% 

   To przyjedź i zobacz. Zapraszam.. A Jak nie widziałeś i nie wiesz to nie komentuj.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sss 7 ponad rok temu

   szczera prawda, mieszkam w okolicy i widzę ten parking z okna, a tak przy okazji mogliby obniżyć krawężnik do wjazdu na ą zatokę

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkancy 6 ponad rok temuocena: 44% 

   Dziekujemy za interwencje Redakcji! !!!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olin 5 ponad rok temuocena: 27% 

   Przepraszam słoja-redaktora: gdzie w Warszawie jest ul. Bartóka ? Nigdy o takiej nie słyszałem ...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andordkii 4 ponad rok temuocena: 64% 

   To się doucz. Rodowity ursynowiaku

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 3 ponad rok temuocena: 57% 

   Gdy prezydentem stolicy zostanie Patryk Jaki, słupki znikną, a właściciel chryslera niewątpliwie zostanie uniewinniony. A za rok okaże się, że działania Straży były nielegalne, bo to przecież terror wobec kierowców, a terrorowi Patryk Jaki, wędrując po Ursynowie i Warszawie, powiedział zdecydowane NIE.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bolek..,,, 2 ponad rok temuocena: 55% 

   Dlatego nie wolno głosować na jakiego

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rafał.......,,, 1 ponad rok temuocena: 56% 

   siła mediów działa !!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3977 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020