REKLAMAA1-Galileusz--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (AŁ)

  Po samochodzie-zawalidrodze nie ma już śladu. Straż miejska usunęła srebrnego mercedesa, tarasującego przez kilkanaście dni przejście dla pieszych na Wiolinowej, a dzielnica w tym miejscu wreszcie namalowała zebrę. Dzięki interwencji Haloursynow.pl nikt już nie powinien pomylić pasów z parkingiem. 

  Na początku lutego jeden z czytelników zaalarmował naszą redakcję, że mieszkańcy Wiolinowej 3 i okolicznych bloków nie mogą swobodnie korzystać z przejścia dla pieszych, bo jeden z kierowców uznał, że może zaparkować na nim swój samochód.

  I choć obok stoi znak informujący o przejściu, a auto stało na wyniesieniu ułożonym z czerwonej kostki, wzywana straż miejska nie interweniowała. Powód? Brak podstaw prawnych, których muszą trzymać się funkcjonariusze. Zebra, aby była zebrą musi mieć pasy, a takich przy Wiolinowej 3 nie namalowano. A zatem - wg straży miejskiej - nie ma tam przejścia dla pieszych i... można było parkować. Nawet tak, jak porzucony mercedes, który blokował przejście.

  Po naszej interwencji na miejsce został wysłany kolejny patrol, który stwierdził, że jednak są podstawy do jego usunięcia - samochód stanowi realne zagrożenie dla ludzi. Jest otwarty, wystają z niego ostre elementy i jako wrak został odholowany na parking depozytowy. Jeśli po auto nikt się nie zgłosi stanie się ono własnością miasta. 

  Dzielnica maluje pasy

  Usunięcie zawalidrogi nie rozwiązało jednak problemu źle oznakowanego przejścia dla pieszych przy ul. Wiolinowej. Za jego stan odpowiada dzielnica i to jej urzędnikom przypomnieliśmy o konieczności namalowania pasów. 

  Otrzymaliśmy wówczas zapewnienie, że stanie się to jak najszybciej. I w tym przypadku wystarczyło kilka dni, aby na czerwonej kostce pojawiła się z daleka widoczna biała zebra. Teraz prawo daje tu pierwszeństwo pieszym, a kierowcom przypomina o zdjęciu nogi z gazu. 

  - Nie można było tak od razu? Gdyby nie ten mercedes, to do dzisiaj na pewno nie byłoby tutaj pasów, i jak się teraz dowiaduję, przejścia. Dobrze, że nie wydarzył się tu żaden wypadek - mówi pan Karol, mieszkaniec okolicy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 27

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  11Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pawełek 11 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Praktycznie na większości parkingów i uliczek wewnętrznych Ursynowa stoją miesiącami, a nawet latami stare samochody nadające się tylko na złom. Jeżeli mają tablice rejestracyjne, to może by straż miejska sprawdziła czy mają opłacone OC, wtedy właściciel takiego złomu natychmiast usunie auto.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sąsiad 10 7 miesięcy temuocena: 80% 

   Poprosimy jeszcze o interwencję w sprawie dwóch "trupów" 100 metrów dalej, które blokują miejsca parkingowe. Stara "zapiekanka" i fiat od lat stoją bez ruchu w tym miejscu...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szym 9 7 miesięcy temuocena: 33% 

   Z deugiwj strony ciekawa jest historia kierowcy tego mercedesa. Skoro nie odjechal przez kilka dni to co sie z nim stalo? Moze przyjechal, zaparkowal na przejsciu, bo nie bylo innej możliwości, spieszyl sie do lekarza, zmarl?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tylko konfederacja 8 7 miesięcy temuocena: 11% 

   Lewakom jak zwykle fury przeszkadzają. Banda przegrywów na rowerkach.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jako 7 7 miesięcy temuocena: 83% 

   o matko! Znów ten sam Prawdziwy Patriota, tylko z nowym nickiem. Napiszę więc raz jeszcze: naprawdę uważasz kmiocie, że zholowanie fury stojącej na środku przejścia dla pieszych to lewactwo? Weź idź do łazienki i się odpręż (jeśli już potrafisz), a polem, zmień kanał na tvp.info, tam dostaniesz oklaski. I piszę to jako kierowca aż nadto przyspawany do fury.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Balbina 6 7 miesięcy temuocena: 60% 

   czas na premie do pensji

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dyszkie 5 7 miesięcy temuocena: 11% 

   Ciekawe perturbacje, dlaczego Dzielnica nie zagrodziła tego przejścia, tak jak zrobił Dominiak z scieżkami na osiedlu ;0

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 7 miesięcy temuocena: 67% 

   I nie znalazł się nikt, który by "niechcący" zarysował owego mercedesa? Tu i tam i jeszcze w paru innych miejscach? W końcu jak się chodzi to się zdarza potknąć, zaczepić itp. Zero w tym narodzie płomienia już.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazoora 3 7 miesięcy temuocena: 75% 

   A kto by się przejmował rysa na rdzy?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3509 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020