Udana kolejka piłkarzy SEMP Ursynów. Najmłodsi strzelali jak zaczarowani!

13:57, 09.10.2018 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 14:06, 09.10.2018
Skomentuj KS SEMP KS SEMP

Ze zmiennym szczęściem grali w ostatni weekend piłkarze ursynowskiego SEMP-a w kolejnej odsłonie rozgrywek ligowych. Cieszą wygrane najmłodszych drużyn oraz piękna gra ekstraligowców.

Dla młodych piłkarzy ursynowskiego Klubu Sportowego SEMP to już połowa jesiennej rundy sezonu 2018/2019. Przypomnijmy, w młodzieżowych rozgrywkach ligowych organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej biorą udział chłopcy z roczników od 2010 do 2001. W każdym z roczników grają dwie lub nawet trzy drużyny SEMP-a.

Nie można też zapomnieć o drużynie seniorskiej grającej w Lidze Okręgowej, a składającej się z wychowanków młodzieżowych drużyn SEMP. W obecnym sezonie w ursynowskich klubie trenuje 580 piłkarzy w wieku od 6 do 18 lat, głównie z ursynowskich szkół.

Ze zmiennym szczęściem...

Seniorzy grający w Lidze Okręgowej w miniony weekend spotkali się z Józefovią Józefów. Ursynowianie przegrali to spotkanie 3:4. Bardzo dobrze natomiast zaprezentowała się ektraligowa drużyna rocznika 2002 w meczu z liderującą Wisłą Płock. Ursynowianie wykorzystali okazję do rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie (Wisła zwyciężyła wówczas 6-2). Mobilizacja od pierwszych minut meczu i umiejętne operowanie piłką przyniosły fantastyczny wynik - 4:0. Bramki strzelali: 30′ Nowosielski (asysta Jamroż), 47′ Wysokiński, 68′ Kiliszek (asysta Wysokiński), 73′ Wysokiński.

Stawką w tej lidze jest awans po rudzie jesiennej do Centralnej Ligi Juniorów gdzie zawodnicy SEMP mogliby spróbować swoich sił z najlepszymi akademiami w kraju, w tym drużynami klubów ekstraklasowych jak Legia czy Jagiellonia Białystok.

W rywalizacji U16 rocznika 2003 w I Lidzie Okręgowej B2 Semp zremisował z Milanem Milanówek 1:1, ale mecz był w całości pod kontrolą ursynowian. Szwankowało jedynie wykańczanie akcji. A stracona bramka była przypadkiem, bo jednej z niewielu kontr zespołu z Milanówka.

Choć wynik na to nie wskazuje, bardzo dobry mecz mają za sobą trampkarze rocznika 2004, grający w Lidze Wojewódzkiej. SEMP-y przegrały z MKS Piaseczno 1:2, ale zdominowały boisko. Jedyna bramka ursynowian padła z rzutu karnego. W 64 minucie strzelił ją Błaskiewicz.

Druga drużyna tego rocznika grając z UKS GOSiR Stare Babice pewnie wygrała 7:0. - Pewne zwycięstwo naszych chłopaków w Konstancinie. Od pierwszej do ostatniej minuty kontrolowaliśmy to co się dzieje na boisku. Nie zabrakło pięknych bramek, szczególnej urody były dwa trafienia z rzutów wolnych Szymona Balcerzaka. Brawo za konsekwentną i pewną grę! - komentuje trener Patryk Larkowski.

Najmłodsi wygrywają z klasą!

Cieszą wygrane najmłodszych drużyn, bo choć w ich wieku to nie wynik jest najważniejszy, a piłkarska edukacja. Najmłodsi grali swoje mecze "domowe" wyjątkowo na wyjazdach, ze względu na niedostępność boiska przy Koncertowej, gdzie rozgrywane są spotkania, których SEMP jest gospodarzem.

W roczniku 2010 SEMP pokonał STF Champion II aż 12:1, w IV lidze Okręgowej żacy z Ursynowa rozgromili FC Komorów 7:2, a Orliki z III Ligi Okręgowej rocznika 2009 Victorię II Sulejówek 12:4.