REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 grudnia 2017, 07:23 komentarzy 2
  Zbiórka żywności w kabackim Tesco

  Zbiórka żywności w kabackim Tesco (Roma Łojewska)

  REKLAMA

  Przez weekend ursynowianie wspierali 21. Świąteczną Zbiórkę Żywności w kabackim Tesco oraz trzech innych marketach w dzielnicy. Cykliczną akcję Banku Żywności SOS w naszej dzielnicy koordynuje Stowarzyszenie Społeczników "Ariadna". Przy wsparciu wolontariuszy i dobrych sercach mieszkańców na Kabatach udało się zebrać ponad dwie tony produktów - to jeden z najlepszych wyników w stolicy. 

  Tegoroczna zbiórka świąteczna trwała od piątku do niedzieli. Społecznicy z "Ariadny", harcerze, radni i mieszkańcy Ursynowa - pojawili się w Tesco na Kabatach, by prosić sąsiadów o wsparcie szczytnego celu. Wspólnymi siłami udało się wyśrubować imponujący wynik. Dzielnicowa zbiórka znalazła się w pierwszej piątce najlepszych warszawskich wyników, zebrano 2.227 kilogramów produktów spożywczych. 

  - Współpracujemy z Bankiem Żywności i ze względu na zaufanie, możemy zostawiać i rozdysponować na Ursynowie wszystko to, co uda nam się zebrać. Jesteśmy w pierwszej piątce najlepszych wyników w stolicy. To świetny wynik, choć w tym roku było gorzej niż w ubiegłym - mówi Roma Łojewska, koordynatorka kabackiej akcji.

  Społecznicy są w trakcie segregowania i porządkowania zapasów w magazynie. Mimo iż zebrano nieco mniej towarów niż rok temu, to optymizmem napawa zainteresowanie wolontariatem. Mieszkańcy pokazali, że stać ich na bezinteresowną pomoc w każdych warunkach. 

  - Aktywność wolontariatu jest bardzo ważna. Było bardzo dużo młodzieży, m. in. dzieci ze szkoły przy Hirszfelda. Wiadomość o zbiórce była na portalu społecznościowym i przyszli zwykli mieszkańcy! Bardzo się ucieszyłam. Oczywiście nie zabrakło niezawodnych harcerzy - oni są z nami zawsze - dodaje Roma Łojewska. 

  Do koszyków wrzucaliśmy głównie produkty o długim terminie ważności. Wolontariusze przyjęli kasze, ryże, cukier, przyprawy, słodycze, bakalie, oleje, konserwy, owoce w syropach i zalewach. Produkty zebrane na Ursynowie trafią do najbardziej potrzebujących rodzin w dzielnicy. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Bozena 2 2 miesiące temu

   W moim mieście też już się odbyła taką zbiórka.Popieram działalność ale naprawdę dla potrzebujących.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Roma Łojewska 1 2 miesiące temuocena: 100% 

   Żywność trafi do osób wskazanych przez OPS Ursynów :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1167 sekundy
  REKLAMA